V rámci odvety zajíždí AZet na led polského Jastrzebie

29.08.2013 | David Motloch

Svěřencům trenéra Jana Danečka zbývá ze zápasové přípravy odkroužit poslední dva duely. Poslední venkovní zápas před ligou odehraje Havířov na ledě nedalekého soupeře z polska - JHK Jastrebie. První měření sil obou celků dopadlo lépe pro AZet, který si doma připsal vítězství v poměru 4:0. Budou se naši hokejisté radovat i na ledě soupeře? Zápas startuje ve čtvrtek 29.8. od 18 hodin!

Družina trenéra Danečka má za sebou vydařenou přípravu. Už teď je totiž jasné, že zápasová bilance Havířova zůstane v kladných číslech. V příštím utkání naši hráči potkají Jastrzebie, které už čtyři zápasy po sobě nevyhrálo a ve prospěch našich svěřenců hovoří i fakt, že do Polska vycestují s uzavřenou a kompletní sestavou.

V posledním utkání sice naši hokejisté nestačili na olomoucké Kohouty, jednomu ze spolufavoritů 1.ligy však nedali ani centimetr ledu zadarmo.

Zápas byl takřka po celou dobu vyrovnaný. Oba týmy si v průběhu utkání připsaly na konto dvě vstřelené branky a nerozhodný stav mohl vydržet až do konce zápasu. Poté však domácí hráči udělali hrubku před vlastní brankou, kterou olomoucký útočník Švaňhal zúročil.

Drobné obranné nedostatky a hrubky stály nakonec Havířov celý zápas, trenér Daneček však věří, že se právě díky těmto chybám hráči poučí. „Ukázalo se, že bojovností a vysokým nasazením můžeme v domácím prostředí potrápit i přední tým první ligy. Naše mužstvo ukázalo dobrý charakter, a i když jsme zápas vlastní chybou v závěru ztratili, věřím že se z těchto chyb dokážeme poučit."

Proti polskému soupeři budou havířovští hráči obhajovat vítězství z prvního zápasu (4:0). Skvadra Jastrzebie vedená zkušeným trenérem Mojmírem Trličíkem pravidelně mixuje přípravu zápasy s českými mančafty. Letos jsme tak mohli vidět duely s Šumperkem, Znojmem a právě Havířovem. Tato zajisté kvalitní příprava však zatím nepřináší týmu příliš uspokojivé výsledky.

Kádr poskládaný okolo nestárnoucího Richarda Krále už čtyři zápasy po sobě nevyhrál a před domácími fanoušky se bude snažit tuto nelichotivou bilanci zlomit. Očekává se tak vyrovnanější zápas než na havířovském ledě. Podobný průběh očekává i navrátilec do sestavy AZetu - Radim Haas. „Já s polskými týmy nehraji moc rád. Často hrají nečistě až zákeřně. Ale Jastrzebie není typický polský tým. Hraje v něm několik českých hráčů a doma jsme viděli, že hrají dobrý hokej. My tam jedem potvrdit naše dosavadní dobré výsledky v přípravě a samozřejmě nejlépe i vyhrát."

Havířov se bude muset obejít bez zraněného Davida Klimšy. Jinak je však kádr AZetu kompletní a do Polska jede s již uzavřenou sestavou. Podle slov generálního manažera Patrika Rimmela bude sestava z posledního utkání proti Olomouci takřka totožná s tou, se kterou tým vyrukuje do ligy. Navíc se podařilo získat na střídavé starty obránce Petra Prokopa s Karlem Vydrou.

Kromě posil, které přišly v průběhu léta je možné, že se k týmu ještě připojí pár hráčů během sezóny. „Kádr, se kterým jsme hráli proti Olomouci je téměř totožný s tím, se kterým budeme hrát ligu. Budeme pouze používat některé hráče z extraligy na střídavé starty," uzavírá trenér Daneček.

Zápas startuje ve čtvrtek 29.8. na ledě Jastrzebie od 18 hodin!.

Sestavy z posledních utkání

AZ Havířov: Daneček L. (Matoušek) – Vosátko, Bezuška, Krisl, Rimmel, Klimíček, Koma, Graca, Deutsch - Kanko, Haas, Kolařík - Jakúbek, Daneček J., Šlahař - Rimmel, Škumát, Sztefek - Maruna, Pechanec, Říčka. Trenér: Jan Daneček.

JHK Jastrzebie: Kopyciński – Kotaszka, Mateusz Rompkowski, Urbanowicz, Procházka, Kapica – Zatko, Górny, Lipina, Zdeněk, Bordowski – Pastryk, Bryk, Marzec, Maciej Rompkowski, Minge – Sordon, R. Nalewajka, Kogut, Ł. Nalewajka. Trenér: Mojmír Trličík.