Omlazený AZet v Jastrzebie padl v závěru

Tomáš Vlček | 29.08.2013

Další přípravný zápas sehráli havířovští hokejisté dnes kousek za česko-polskou hranicí ve městě Jastrzebie-Zdrój. Jeho skóre se několikrát zhouplo jako na pomyslné houpačce, ale nakonec se díky čtyřem brankám v závěrečné desetiminutovce radovali z vítězství domácí. Další utkání sehrají sice naši hokejisté až za týden proti Porubě, ale již tento pátek se s nimi můžete setkat na náměstí při představování nových dresů.

příprava muži - 9.kolo čt 29.8.18:00
JKH Jastrzebie - AZ Havířov
8:5
(2:1, 2:3, 4:1)
Branky a nahrávky: 9. Lipina (Zaťko, Král), 17. Král (Sordon), 22. Urbanowicz (Kapica, Kotaška), 32. Kapica (Bryk, Nalewajka), 50. Marzec, 55. Kapica (Lipina), 56. Zaťko (Král, Lipina), 57. Lipina (Zaťko, Král) - 6. Šlahař, 25 Říčka (Kolařík), 30. Říčka, 40. Klimíček (Kolařík), 45. Škumát (Pechanec). Rozhodčí: Breske, Pryskala - Zamožniak, Syrek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 285. Střely na branku: 30:36. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:5, 8:5.
JKH Jastrzebie: Zabolotny - Zaťko, Górny, Kotaška, Sordon, Pastryk, Bryk - Lipina, Král, Kapica - Urbanowicz, Zdeněk, Bordowski - Marzec, Kogut, Minge - R. Nalewajka, Ł. Nalewajka.
Trenér: Mojmír Trličik.
AZ Havířov: Matoušek (od 30. Šimeček) - Vosátko, Bezuška, Deutsch, Jaroch, Koma, Cháňa, Graca, Klimíček - Diviš, Haas, Matějek - Šlahař, Jakúbek, Pavlas - Sztefek, Pechanec, Škumát - Kolařík, Říčka, M. Rimmel.
Trenér: Jan Daneček.

Azet na stoupil do zápasu s hodně omlazeným kádrem. Někteří zkušení hráči totiž dostali prostor k odpočinku a někteří nebyli zcela fit. Přesto už na konci 6. minuty poslal svou premiérovou brankou v dresu Azetu Jakub Šlahař Havířov v přesilovce do vedení. Odpověď domácích přišla v minutě 9. , kdy se poprvé v zápase prosadil Petr Lipina. I přes několik šancí Azetu šlo nakonec ještě v první třetině do vedení Jastrzebie. Svou šikovnost totiž prokázal Richard Král, hrající svůj vůbec první zápas v sezoně.

Už po 94 vteřinách hry v prostřední třetině byl náskok domácích dvoubrankový a to díky přesnému zásahu Macieje Urbanowicze. Azet se však rozhodně nehodlal vzdát a skóre ještě do poloviny zápasu srovnal. Způsobily to dvě povedené akce Roberta Říčky, jehož branky vidělo publikum ve 25. a 30. minutě. Za další 2 minuty využili i domácí svou přesilovkovou a Damian Kapica je dostal opět do vedení - 4:3. To už byl v brance AZetu teprve šestnáctiletý Kamil Šimeček, pro nějž to byla pochopitelně velká premiéra. Havířov si však na samý konec třetiny schoval své další vyrovnání. 4 vteřiny před sirénou se poprvé v dresu Azetu mohl ze své branky radovat mladý obránce Jiří Klimíček.

Třetím premiérovým střelcem Azetu byl Miroslav Škumát a jeho gól ve 45. minutě poslal Havířov podruhé v zápase do vedení. Za pár minut hráli hosté přesilovku, ale paradoxně v ní přišli o vedení a možná i zápas. Szymon Marzec totiž potrestal jejich chybu vyrovnávacím gólem na 5:5. Úplný zvrat skóre pak domácí dokonali mezi 55. a 57. minutou. To se postupně trefili, podruhé v zápase, Damin Kapica, po něm Miroslav Zaťko, a opět podruhé Petr Lipina a konečné skóre je tak 8:5 pro Jastrzebie.