V sobotu domácí prvoligová premiéra

13.09.2013 | Tomáš Vlček

Ve středu byla 1. kolem zahájena letošní prvoligová sezona. AZ ji začal těsnou prohrou na ledě jihlavské Dukly, ale pro mnoho fanoušků to vše vypukne teprve v sobotu domácím zápasem s HC Rebel Havlíčkův Brod. Utkání začíná v 17:00.

Po jarním postupu do první ligy žije celý hokejový Havířov velkým očekáváním. Zároveň si všichni uvědomují, jak důležitý je pro nováčka soutěže první domácí zápas. Soupeřem AZetu bude loňský 7. tým soutěže HC Rebel Havlíčkův Brod.

HC Rebel Havlíčkův Brod

Rebelové začali ligu na výbornou, když ve středu vyloupili halu znovuzrozeného Motoru České Budějovice, a vyhráli na jeho ledě 3:0. Domácí sice byli od začátku výrazně lepším týmem, což uznal i hostující trenér Jiří Mička. Ale po svých hrubých chybách na začátku 2. třetiny pustili Brod do vedení. A protože sami byli, i přes mnohé tutovky, v koncovce nuloví, chytře hrající soupeř skóre ještě navýšil a přivezl do „kotliny“ premiérové tři body. Hlavními strůjci úspěchu byli zejména se 46 zákroky mladý gólman Daniel Dolejš, a pak útočníci z třetí lajny Roman Maliník a David Dvořáček (oba 1+1). A právě hrdina zápasu Daniel Dolejš vzhledem k sobotnímu zápasu předvídá: „Myslím, že nás určitě čeká těžký zápas. Havířov bude doma silný, znovu bude bouřlivá atmosféra. Musíme zkusit tam něco urvat.“

HC AZ Havířov

To AZ ve své venkovní premiéře sice body nezískal, ale výkonem určitě neklamal. Na ledě Dukly Jihlava prohrál 1:2, když mu soupeř odskočil dvěma slepenými góly v polovině zápasu a snížení zařídil až 90 vteřin před koncem tvrdou střelou Lubomír Vosátko. Podle trenéra Jana Danečka bylo na hráčích, většinou bez zkušeností z první ligou, vidět, že se s tempem a úrovní soutěže teprve seznamují. A uznal, že domácí vyhráli zaslouženě. Směrem k domácímu zápasu však svému týmu samozřejmě věří: „Víme, že to bude pro Havířov velký svátek. Nechceme naše diváky zklamat ale naopak získat první body“ . A stejně tak to vidí i kapitán AZetu Jiří Krisl: „Před domácími fanoušky, kteří nás určitě budou opět mohutně povzbuzovat, do toho dáme úplně všechno, a věřím, že uspějeme.“

Sestavy týmů v minulém utkání:

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš – Kolafa, Novotný, Drtina, Vágner, Semrád, Korim, Zítka – Havel, Polodna, Semorád – Rytnauer, Endál, Berger – Štěpánek, Dvořáček, Maliník – Milfait, Stehlík, Chlubna

HC AZ Havířov: L. Daneček – Vosátko, Bezuška, Krisl, P. Rimmel, Graca, Koma, Deutsch, Klimíček – Kanko, Haas, Kolařík – J. Daneček, Jakúbek, Šlahař – Pechanec, Škumát, Sztefek – Maruna, Říčka, M. Rimmel

Doprovodný program

Zápas má sice oficiální začátek v 17:00, ale už o 10 minut dříve začne doprovodný program, takže fanoušci by měli přijít do K&K Pneu arény s předstihem. Připraven je slavnostní nástup hráčů AZetu, předání šeku pro slezskou diakonii Hannah Orlová a symbolické buly, které vhodí senátorka Milada Halíková a prezident klubu Jaroslav Mrowiec.

Svou náplň budou mít i přestávky (v 1. lize trvají 18 minut). V první se představí malí azeťáci, ve druhé budou vybraní diváci střílet na maketu brankáře. Novinkou v aréně budou roztleskávačky z tanečního oddílu LIMIT DC.

Přijďte tedy všichni hráče povzbudit a společně si užít domácí prvoligovou premiéru!