FINÁLE PLAY-OFF 2024, AZ HAVÍŘOV - CHOMUTOV. Sedmé utkání FINÁLE v pondělí 29.4. od 17:30!

Vyrovnaný zápas s Rebely urvali hokejisté AZetu v prodloužení

Josef Nudera | 14.09.2013

Po dlouhých třech letech se do Havířova vrátila 1. liga a AZ v úvodním domácím utkání bojoval s celkem Havlíčkova Brodu. Havířov se po úvodním tlaku ujal vedení zásluhou Martina Jakúbka. Rebelové sice dokázali v polovině utkání vyrovnat, ale vedení vrátil AZetu velmi rychle Michal Sztefek. Jelikož se povedlo Endálovi vyrovnat, dospěl zápas do prodloužení. Celou halu nakonec rozjásal povedenou střelou od modré čáry Peter Bezuška.

1. liga - 2.kolo so 14.9.17:00
AZ Havířov - HC Rebel Havlíčkův Brod
3:2p
(1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Jakúbek (Šlahař), 29. Sztefek (Pechanec, Koma), 63. Bezuška (Vosátko) – 28. Berger (Rytnauer, Endál), 42. Endál (Rytnauer, Berger). Rozhodčí: Přikryl - Poruba, Novák. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:32. Diváci: 2 253. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
AZ Havířov: Daneček – Vosátko, Bezuška, Krisl, P.Rimmel, Graca, Koma, Deutsch – Kolařík, Haas, Kanko – Šlahař, Jakúbek, Daneček – Sztefek, Pechanec, Škumát – Maruna, Říčka, Klimša
HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš – Kolafa, Novotný, Vágner, Drtina, Semrád, Korim, Zítka – Semorád, Polodna, Havel – Berger, Endál, Rytnauer – Maliník, Dvořáček, Štěpánek – Milfait, Stehlík, Chlubna
Do zápasu vstoupili podle předpokladů aktivněji domácí hokejisté, kteří si vytvořili několik velkých šancí. Z nich můžeme vypíchnout velkou šanci Petra Kanka, který ve skvělé pozici trefil připraveného brankáře Dolejše. Hosté si rozebrali havířovskou obranu v 6. minutě, když se do šance dostal Endál s Rytnauerem – v této situaci byl na správném místě Daneček. Po šanci, kdy se zjevil volný Haas před havlíčkobrodskou brankou, si poradil Dolejš i s tvrdou střelou Komy.

V 11. minutě se dočkali domácí fanoušci prvního přesného zakončení. Přesnou přihrávku Šlahaře výborně zužitkoval Martin Jakúbek, kterému nedělalo problémy zakončit do Dolejšovy šibenice – 1:0. V závěru třetiny se podařilo AZetu ustát tlak Rebelů.

Ve 24. minutě si zahrál AZ přesilovku. Toho využil Martin Jakúbek k tvrdé střele od modré, kterou ale parádním semaforem zneškodnil Dolejš. V polovině utkání začali Rebelové vystrkovat útočné růžky. Ve 28. minutě už AZ tlak hostů neustál. Puk se několikrát před brankou AZetu odrazil k Janu Bergerovi a ten trefil odkrytou branku domácích – 1:1.

Havířov už ve 29. minutě kontroval vedoucí brankou zápasu. Jaroslav Koma vyslal střelu na Dolejše, nejpohotovější byl na brankovišti Michal Sztefek a puk do branky dotlačil – 2:1. V závěru druhé třetiny si zahrál AZet přesilovku s mnoha šancemi. V zajímavé pozici se ocitl Kolařík, kterému adresoval přihrávku Kanko, po sklepnutí na modré čáře. Jan Kolařík se sice s pukem před branku vytočil, ale nestihnul už zakončit.

V úvodu třetí třetiny se podařilo Rebelům zásluhou přesilovky srovnat. Lukáš Endál se prokličkoval před Danečka, položil si ho na led a zasunul puk do branky – 2:2. Ve velmi dobrém světle se jevil Endál i nadále. Puk šel nakonec mimo branku a Daneček nemusel zasahovat. Jakúbek vyslal přihrávku na Šlahaře, ale pohotově se vrátil Dvořáček a puk vypíchnul do rohu.

V závěru třetí třetiny se opět ukázala útočná trojice, v níž figuruje Endál s Rytnauerem. V 54. minutě si vyjel Stehlík zpoza branky před Danečka, ale ten dokázal jeho dva pokusy lapit. Minutu před sirénou se zjevil před Dolejšem osamocený Říčka, ale havlíčkobrodský brankář jeho pokus vykryl.

Zápas dospěl do prodloužení, do kterého vstoupil Havířov velmi povedenou akcí. Jan Daneček dostal mezi kruhy přihrávku a zprvní trefil pouze Dolejše. V 62. minutě měl AZ velké štěstí, po velkém závaru v brankovišti Danečka se puk ocitl kousek před brankovou čárou, ale rozhodčí hru přerušili.

V 63. minutě si objel celou útočnou třetinu Lubomír Vosátko a vyslal přesnou přihrávku na modrou k Peteru Bezuškovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Havířov vybojoval první 2 body v 1. lize. Hosté si odváží cenný bod z kolbiště soupeře.

Jan Daneček (trenér HC AZ Havířov 2010): Dneska jsme chtěli za každou cenu bodovat, abychom k dalšímu utkání ven nejeli s nulou v tabulce. Mělo by to špatný vliv na psychiku hráčů, moc bychom přemýšleli, proč a co nám nejde. Hráči se snažili a bojovali, ale proti soupeři, který hrál perfektní obranu, to měli velmi těžké. Dneska získané dva body pro nás mají velkou cenu.

Celý rozhovor s trenérem Danečkem bude ke zhlédnutí na web.tv

Jiří Mička (trenér HC Rebel Havlíčkův Brod): Hráli jsme druhý zápas po sobě venku a chtěli jsme navázat na utkání v Budějovicích. První třetina se nám nepovedla, propadali jsme a ztráceli jsme puky. Ve druhé třetině se naše hra zlepšila, vyrovnali jsme, ale opět jsme dostali po chybě gól. Ve třetí třetině jsme chtěli skóre zvrátit na svou stranu. Podařilo se nám vyrovnat, ale domácí v prodloužení po zajímavé situaci vstřelili vítěznou branku.