Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

V sobotu nás čeká další tým z Vysočiny

17.01.2014 | Petr Miklas

Druhé ze tří domácích utkání v řadě přinese střetnutí s Havlíčkovým Brodem, tedy dalším týmem z Vysočiny. Čtvrtý tým tabulky má na Havířov dvanáctibodový náskok, ale naši hokejisté dokázali Rebely již dvakrát porazit. Udrží si domácí (téměř) neporazitelnost? Vyhrají devátý domácí zápas v řadě? Předvedou naši fanoušci, že jsou lepší než příznivci Rebelu? To všechno se ukáže v sobotu. Buďte u toho! Pikantností zápasu bude fakt, že v dresu AZ bude mít premiéru z Třince hostující Lukáš Havel, který hrál ještě před časem právě za Rebel.

HC Rebel Havlíčkův Brod

Založení: 1928

Klubové barvy: bílá, červená
Stadion: Kotlina (Kapacita: 4 000 míst, z toho 700 k sezení)
Webové stránky: hcrebel.cz
Umístění v poslední sezóně: základní část 8. místo, vyřazen v ČF Mladou Boleslaví (1. liga)

Havlíčkův Brod má výbornou sezónu, drží si čtvrtou příčku prvoligové tabulky a potvrdil to i v posledních deseti zápasech, kdy sedmkrát vyhrál a pouze třikrát odešel poražen. Naposledy to odnesly České Budějovice, které si z Kotliny odvezly porážku 4:1. V tomto utkání se v do branky Rebelů po delší pauze postavil Daniel Dolejš, který ve Vítkovicích kryje záda Šindelářovi a není tedy tolik vytížen.

Hned dva útočníci Rebelu jsou v první desítce kanadského bodování 1. ligy, když osmý je Petr Polodna (10+27). O dva body za ním je Lukáš Havel (21+14), jemuž patří desáté místo a je zároveň nejlepším střelcem Havlíčkobrodských. Jenže toho už v dresu Rebelů letos neuvidíme. Naopak podle nejčerstvějších informací nastoupí v sobotu v dresu AZetu, protže zde má ze svého mateřského klubu (Třinec) vyřízeno hostování. Z obránců je na tom bodově nejlépe Tomáš Kolafa (2+14), statistiku +- má nejlepší Tomáš Semrád s +16.

Trenér Jiří Mička v sezóně postavil do branky čtyři gólmany, nejčastěji nasazován byl Ondřej Kacetl, který nastoupil do 17 zápasů. Kacetl má vynikající úspěšnost zásahů – 94,49%. Jedničkou týmu byl původně Daniel Dolejš, ale devatenáctiletého brankáře si vyhlédly Vítkovice, i proto jsme mohli vidět v brance Rebelu Filipa Šindeláře, který byl Havlíčkově Brodu na hostování právě místo Dolejše. Čtvrtý v pořadí je Petr Opršal, ten se do branky postavil pouze ve čtyřech případech. Všichni brankáři podávají dobré výkony, Kacetl i Dolejš vychytali dvakrát nulu, jedno utkání bez obdržené branky si připsal i Šindelář. Procentuální úspěšnost zásahů vypadá takto: Dolejš 92,75%, Šindelář 92,63% a Opršal 91,11%.

Bilance hokejistů Havířova v posledních devíti zápasech vypadá následovně: doma výhra, venku prohra. Potvrdilo se to i ve středu, kde AZ smetl Jihlavu 7:1, hodně tomu pomohly chyby brankářů na začátku zápasu, ale výkon, který naši borci předvedli, byl absolutně skvělý a Dukla si mohla odvézt dokonce větší příděl. Skvělé představení ukázala první lajna Šedivý – Marosz – Sztefek, která zařídila čtyři góly. Pokud si hráči pohodu a formu přenesou i do sobotního utkání, měli by porazit i Havlíčkův Brod. Jak to vidí trenér? „V sobotu nesmíme mít hlavy moc nahoru, to by se nám nemuselo vyplatit, “ varuje před podceněním soupeře a přehnaným optimismem asistent trenéra Stanislav Sztefek.

Nejproduktivnějším hráčem Havířova je stále Martin Jakúbek (8+13), na kterého se dotáhl Jan Maruna (11+10), o dva body zpět je Jakub Šlahař (6+13). Mezi obránci je na tom bodově nejlépe Jaroslav Koma (4+10). Statistice +- i nadále kraluje kapitán týmu Jiří Krisl s +12.

Oporou v brance Azetu je Lukáš Daneček, který nastoupil do 33 utkání, záda mu kryje Petr Matoušek, jenž se ukázal v 11 utkáních. Statistiky těchto mužů s maskou vypadají takto: Lukáš Daneček má jeden zápas s nulou a úspěšnost zásahů 91,94%, zatímco Petr Matoušek 90,69%.

Vzájemná utkání

Čeká nás poslední vzájemný zápas obou týmů v základní části, dvakrát vyhrál Azet, který si ve druhém kole připsal své první body v 1. lize za vítězství v prodloužení, úspěšný byl i ve druhém utkání v Kotlině, kde vybojoval svou nejvyšší výhru této sezóny, když nasázel Rebelu devět branek. První utkání na Vysočině vyhrál brankou v závěru Havlíčkův Brod. Zajímavostí je, že první zápas v Havířově i druhý v Kotlině skončil 3:2 pro domácí a v obou případech střežil branku Rebelů Dolejš. Vysokou porážku a kanonádu Azetu odnesl sedmigólovým přídělem Vítkovický Šindelář, další dva góly pak inkasoval Opršal. Uvidíme, kdo v brance Rebelů nastoupí v sobotu.

Pokud se nebudete moci dostavit do K&K Pneu Arény osobně, bude pro Vás připraven textový on-line přenos zde.

V prodeji nový Bullletin!

V sobotu 18. 1. 2014 vychází čtvrté číslo Bulletinu! Za výhodnou cenu si v něm můžete počíst spoustu zajímavých informací, které na webu nenajdete. Například se dozvíte více o vedoucím "A" mužstva Tomáši Matějkovi nebo v něm najdete rozhovor s Patrikem a Mikulášem Rimmelem.

Sestavy týmů v posledních zápasech

AZ Havířov: L. Daneček – Vosátko, Bezuška, Krisl, Roupec, Koma, Graca, Deutsch, Klimíček – Šedivý, Marosz, Sztefek – Matějek, Šlahař, Maruna – Říčka, Haas, Klimša – Škumát, Pechanec, M. Rimmel.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš – Kolafa, Drtina, Plášil, Korím, Semrád, Novotný, Zítka, Šesták – Stach, Polodna, Číp – Ondráček, Berger, Milfait – Gengel, Štumpf, Maliník – Kučera, Tomi, Jakub Kadlec.

Přehled ostatních zápasů 41. kola:

17:00 ČEZ Motor České Budějovice - SK Horácká Slavia Třebíč
17:00 HC Olomouc - Salith Šumperk