FINÁLE PLAY-OFF 2024, AZ HAVÍŘOV - CHOMUTOV. Sedmé utkání FINÁLE v pondělí 29.4. od 17:30!

V sobotu opět na kvalitní hokej, do Havířova míří VHK Vsetín

16.12.2011 | Josef Nudera

Po sobotním utkání, kdy AZ přetlačil Opavu 5:4, se v Havířově představí tým, který má v poslední době výbornou formu. I minulé utkání na Lapači bylo zajímavé a přineslo pěkný hokej. Není řeč o nikom jiném než o Vsetínu. Pokud chceš vidět AZ opět naživo, tak přijď v sobotu od 17:00 na stadion a pomoz i ty vytvořit skvělou atmosféru. Navíc budou o přestávce vylosováni dva vítězové skútrú od firmy DAGEN.

Po výhře s Opavou a středečnímu volnému kolu se do Havířova přijede přestavit celek s bohatou historií – VHK Vsetín. Aktuálně 5. tým ligové tabulky se drží na prvním místě tabulky domácích zápasů, ale pokud přijede VHK na cizí kluziště, tak není tolik úspěšný. Vsetín z posledních sedmi zápasů, kdy VHK prohrálo pouze jeden zápas, odcházel jako vítěz. Tato výborná statistika byla narušena pouze prohrou ve Valašské Meziříčí. Havířovu se podařilo v minulém kole, v sobotu, přetlačit Opavu a připsal si tři body. Tuto výhru zajistil Jan Daneček nedlouho před koncem utkání.

Jak jsme už zmínili, tak Vsetín se prezentuje v posledních zápasech skvělou hrou, která vynáší svěřencům Viktora Hlobila bodový přísun. Vsetín započal úspěšné období cennou výhrou 2:1 po prodloužení doma s Karvinou, na to se podařilo porazit relativně slabší Frýdek-Místek. Po vítězství s Přerovem přišla zmíněná porážka v derby s Valašským Meziříčím. S Uherským Hradištěm to bylo opět az tři body. VHK se probojoval k bodům i v Porubě, kterou přetlačil na jejich ledě 4:3.

Poslední utkání odehrál Vsetín s Novým Jičínem. Vsetín o svém vítězství už defacto rozhodl po první třetině, kdy vedl 2:0. Ve zbytku utkání už VHK nasázel Jičínu další 4 branky. Po první třetině už působil Nový Jičín odevzdaným dojmem. Nejvíce se opět dařilo první útočné formaci VHK (Zúbek, Sprušil, Vaněk), která do soupeřovy branky nasázela tři branky, gól znovu zaznamenal i obránce Jiří Heš. Vsetín vyhrál 6:1.

Do kádru Vsetína se před sezonou přestěhoval například David Hoďa, popřípadě Ondřej Hruška a Petr Hruška. Během sezony se do kádru Vsetína propracoval i Vladimír Semjonov z Ruska, který působí v týmu VHK na hostování. V brance se celkem pravidelně střídá Petr Hromada a Lukáš Plšek. Z obránců můžeme jmenovat zkušeného Daniela Tesaříka nebo Zbyňka Spitzera. V útočných řádách se ocitá Antonín Sprušil nebo také Jiří Korčák.

Na čele kanadského bodování útočníků je Daniel Vaněk (12+17). Na záda mu dýchá František Zúbek (13+12) a Jiří Korčák (2+11). Čelu bodování obránců vévodí Jiří Farda (3+9) a Zbyněk Spitzer (3+8). Mezi trojicí obránců nalezneme i Jiřího Heše (5+5), který odehrál ale pouze 12 duelů. V brance se střídají Petr Hromada, který má 90,03% úspěšnosti zákroků, a Lukáš Plšek (90,31% úspěšnosti). Procenta úspěšnosti jsou tak, jak uvádí oficiální web Vsetína.

Zajímavý zápas to bude určitě. Vždyť v minulém vzájemném měření sil podlehl AZ ve výborném zápase na vsetínském Lapči 1:2 a VHK ukončil Havířovu dlouhou sérii třinácti vítězných zápasů v řadě. Vsetín se dostal do vedení přesilovkovým gólem v polovině druhé periody. Branku vsítil Vítek. Ve výborném zápase za skvělé kulisy se pokračovalo dále. AZ dokázal rychlou brankou v úvodu třetiny vyrovnat, zásluhou Jana Maruny. Devět minut před koncem zápasu se ale trefil Bajtek. AZ se v závěru třetiny dostal do velkého tlaku, ale už vyrovnat nedokázal.

V sobotním utkání se určitě neukáže Petr Prokop, který laboruje s nataženým tříslem. I start Luďka Lhotského je nepravděpodobný. Jestli už bude na lavičce hlavní trenér Daneček se uvidí až v sobotu.