Azet porazil Vsetín 5:3

Petr Miklas | 17.12.2011

H A V Í Ř O V - Dvě třetiny domácí Azet dominoval, dvě ze svých branek dal v přesilových hrách a předváděl dobrou hru. Velkou měrou se o výsledek zasloužili Jan Maruna, autor dvou přesilovkových branek a Lukáš Daneček, který svými skvělými zákroky držel akcie Azetu vysoko. Do třetí třetiny nastoupil Vsetín s novým mužem v brankovišti a podařilo se mu snížit až na rozdíl dvou branek, ale k vyrovnání měl daleko. Všechny tři branky hostí zařídil útok Vaněk-Zúbek-Bajtek.

2. liga východ - 29.kolo so 17.12.17:00
AZ Havířov - VHK Vsetín
5:3
(1:0, 3:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 15. Maruna (Najdek, Vydra), 24. Stránský (Potočný, Pechanec), 26. Maruna (Najdek, Klimša), 40. Daneček (Říčka), 57. Machálek (Krisl) - 44. Bajtek (Vaněk, Zúbek), 52. Zúbek (Vaněk, Bajtek), 60. Vaněk (Bajtek, Zúbek). Rozhodčí: Koliba - Bojda, Řezáč. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1670. Průběh utkání: 4:0,4:2,5:2,5:3.
AZ Havířov: Daneček L. - Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek M. - Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček J., Říčka, Pechanec, Brezani.
VHK Vsetín: Plšek (od 40.Hromada) - Heš, Farda, Spitzer, Mečiar, Hoďa, Hrčka, Žabčík - Zúbek, Vaněk, Sprušil - Kubo, Hruška O., Vítek - Holík, Dědek, Daněk - Kajaba, Bajtek, Hegyi.

Utkání začalo z obou stran velice opatrně, první náznak šance měl domácí Brezani. Další akce, která by stála za řeč, přišla až v 9. minutě – měla ji vsetínská trojice Kajaba-Bajtek-Hegyi, která uzavřela domácí, ale k přímé střele se nedostala. Chvíli poté měl velmi slibnou šanci domácí Najdek, Plšek jeho ránu vyrazil. Ve 12. minutě měl gólovku na své holi vsetínský Vaněk, ale netrefil puk jak by chtěl a minul poloodkrytou Danečkovu svatyni a stav se neměnil. Ve 13. minutě přišla první přesilovka domácích a v ní i první změna stavu. Nejprve Daneček a Sztefek kombinovali před bránou, ale chyběl kousek, aby se puk dostal před volného Sztefka, který by měl před sebou volnou bránu. První branka tak přišla až 15. minutě, kdy tuto přesilovku již využil přesnou střelou do horního růžku Jan Maruna.

Chvíli na to mohli domácí vést o dvě branky, když měl obrovskou šanci Potočný, ale ani na dvakrát Plška nepřekonal. V 17. minutě tak měl při přesilovce Vsetín šanci vyrovnat, ale Lukáš Daneček neskutečným zákrokem zabránil jistému gólu hostí, když vsetínský Sprušil mířil po přihrávce Vaňka do odkryté branky, domácí gólman se však bleskově přesunul a betonem vyrazil. V 19. minutě byl domácí první útok velmi blízko druhé branky - Klimšovu střelu Plšek vyrazil před Marunu, ale ten nedokázal hostujícího brankáře přehodit. Po první části tak platil stav 1:0.

První šanci druhé třetiny měl Vsetínský Vaněk, který se řítil sám na Danečka a, ač obtěžován, obráncem, zakončil nebezpečnou střelou. Daneček šanci zneškodnil dalším ze svých skvělých zákroků. Půl minuty poté tak udeřil Havířov - po závaru před brankou se k puku dostal Vít Stránský a poslal jej do sítě. Asistenci si připsal Martin Potočný. Neuplynuly ani 2 minuty a Azet vedl o tři branky, když využil další přesilovku - Jan Maruna propálil od modré vše, co měl v cestě. Přihrával mu Robert Najdek. Prohrávající Vsetín znervózněl, výsledkem bylo několik potyček, Potočný a Mečiar byli za svou šarvátku oceněni trestnými minutami.

Ve 28. minutě měli hosté šanci snížit při přesilovce, ale Vaňkovi ani Zúbkovi se překonat Danečka nepodařilo. Další velkou šanci snížit měli Vsetínští ve 36. minutě, když se dostali do přečíslení - Vítek pálil po přihrávce Hrušky, ale Daneček výborně zasáhl a vyražený puk zametl domácí obránce do rohu. O dvě minuty později mohl navýšit náskok Azetu Říčka, který se proháčkoval před Plška, ale ten jeho pokus zlikvidoval. Čtvrtý gól Havířova vstřelil ve 40. minutě Jan Daneček, který vypáli hned po vyhraném buli na Plška, jemuž puk prošel mezi betony. Po čtyřiceti minutách tak měli domácí luxusní náskok 4:0.

Od třetí třetiny se do branky hostí postavil Petr Hromada. Vsetín se své branky dočkal až ve 44. minutě, po pěkné kombinaci přesně střílel Filip Bajtek, nahrávali mu Daniel Vaněk a František Zúbek. Chvíli poté hráli domácí další přesilovku, ale tentokrát z ní nic nevytěžili. Další branky jsme se dočkali až v 52. minutě a i tentokrát jí vstřelil vsetínský hráč – František Zúbek, přihrávali mu Vaněk a Bajtek. O minutu později mohl přidat pátý gól domácích Sztefek, ale Hromada byl proti.

Následovala série vyloučení, ale ani jeden z týmů početní výhody nedokázal využít. V 55. minutě projel při přesilovce přes celé hřiště domácí Klimša, ale jeho střela těsně minula Hromadovu branku. V čase 56:26 nastala historická chvíle - svůj první gól vstřelil Robert Machálek, který propálil Hromadu od červené čáry! Velkou vinu na brance měl vsetínský Vaněk, který puk ztečoval za bezmocného Hromadu. Následovala divoká oslava ve středovém kruhu a Martin Potočný přivezl úspěšnému střelci kotouč na památku.

Ale byli to hosté, kdo měl mít poslední slovo v zápase. Minutu před koncem byl vyloučen Rimmel a hosté jeho faul potrestali. Byla to stejná trojice, jako při prvních dvou gólech – Vaněk, Zúbek a Bajtek. Střelcem byl Daniel Vaněk, ale domácí brankář nebyl spokojen a proti brance protestoval – rozhodčí totiž písknul o vteřinu dřív, než puk přešel brankovou čáru. Ale gól platil a zápas skončil výhrou domácích 5:3.