V sobotu přijede poslední Poruba

13.10.2011 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Po vysoké výhře v Uherském Hradišti čeká naše hokejisty další zápas s papírově slabším soupeřem - do K&K Pneu Arény přijede Poruba. V případě výhry nad tímto, momentálně posledním, celkem druhé ligy, by Azet vstoupil do čela tabulky. Trenér Daneček nebyl spokojen s předvedeným výkonem svých svěřenců v minulém utkání, proto bude zajímavé sledovat, co Azet předvede před domácím publikem.

Po zápasech s celky z čela druhé ligy a výjezdu do Uherského Hradiště, čeká AZ vsobotu soupeř z opačného konce tabulky – poslední HC RT Torax Poruba. S tímto celkem se Azet utkal už dvakrát v letošní přípravě. Na domácím ledě vyhrál 4:1, když o výhře rozhodl až třemi góly v závěru. Druhý zápas se hrál v Porubě, a domácí hokejisté se v něm dostali do dvoubrankového vedení, ale Azetu se podařilo vyrovnat a nakonec vyhrát na nájezdy. Ale to byla pouze příprava, mistrovské utkání nás čeká dnes.

Důvod, proč je náš dnešní soupeř poslední, je zřejmý. Z devíti odehraných zápasů jich osm prohrál. Zpočátku to ve většině případů byly těsné prohry, kdy Poruba dostávala rozhodující branky v závěru zápasu. Pak přišla v 7. kole jediná výhra, kterou si Porubští připsali nad Uherským Hradištěm, které porazili na jeho ledě 7:3. V tomto utkání se poprvé představily posily z Ruska – útočník Maxim Četyrkin, obránce Ildar Chajretdinov a brankář Igor Glazkov. Ten však do zápasu nezasáhl. Další zápas sehrála Poruba doma proti Frýdku-Místku, ale utekl jí začátek – první třetinu prohrála 0:5 a zápas nakonec 1:5. A také poslední zápas přinesl Porubským doma porážku 5:1 od, v poslední době se trápícího, Nového Jičína.

Podobně jako loni AZ, zažívá Poruba sezónu znovuzrození. Před tímto ročníkem odkoupila druholigovou licenci od Roudnice nad Labem, ale nedaří se jí bodovat, přestože předvádí dobré výkony. Uvidíme, co předvedou v Havířovské K&K Pneu aréně. Zápas to bude jistě zajímavý, navíc jsou v kádru Poruby hráči, které fanoušek Azetu velmi dobře zná – Pavel Zdráhal a Robert Rudl, jenž ještě loni chytal za juniory Havířova. I v řadách Azetu najdeme hráče s Porubskou minulostí – Víta Stránského a Daniela Krafta, kteří hráli za tehdejší Sarezu, Davida Klimšu, jenž se v Porubě objevil v dorostu a juniorech a také Adama Vrbu, který tam odchytal část sezóny 2000/01 a málem v Porubě poté, co tam odehrál přípravný zápas, zůstal i na sezónu právě přicházející. Dlouhou dobu strávil v Porubě i Robert Najdek, ačkoliv je Vítkovickým odchovancem.

Kádr Poruby je poskládán velice zajímavě – kromě mladých nadějí ve věku okolo dvaceti let, tam najdeme tři čtyřicátníky – Pavel Zdráhal a Rudolf Wolf mají přesně čtyřicet, Radim Golab dokonce dvaačtyřicet let. Právě Wolf je se čtyřmi body nejproduktivnějším obráncem. Vlastně všichni hráči v popředí statistik týmu jsou matadoři – kanadské bodování vede Jan Matějný(34 let), v závěsu jsou Luděk Krayzel(36 let) a Marek Badžo(29 let). Naopak branku Poruby hájí mládí – shodně dvaadvacetiletí Michal Gleich a Ruský Igor Glazkov. Trenérem týmu je Jan Vavrečka.

Sestavy mužstev v posledním utkání:

HC AZ Havířov: Vrba - Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek L., Zientek M. - Klimša, Najdek, Maruna - Kraft, Potočný, Stránský, Daneček J., Říčka, Sztefek - Pechanec, Kopún, Pavlas.

HC RT TORAX Poruba: Gleich - Wolf, Hruzík, Chajretdinov, Vnenk, Šindelář, Mintěl, Piskura - Pavlačka, Kalina, Zuber, Vaněk, Matějný, Kotásek, Badžo, Krayzel, Zdráhal, Galgonek, Chaloupka, Bartošek, Šimkovič.

Další zápasy 10. kola: Nový Jičín – Frýdek-Místek, Karviná – Valašské Meziříčí, Opava – Přerov, Prostějov – Uherské Hradiště