V sobotu přivítá AZ kladenské Rytíře

23.11.2018 | Jan Kudělka

CHANCE liga pokračuje již zítra 24.11. svým 27. kolem, v němž se v jednom ze zápasů střetne AZ Havířov proti silným Rytířům z Kladna. Oba celky mají v tabulce shodně 42 bodů a sousedí spolu na 6. a 7. příčce. I proto půjde o velmi důležité utkání o udržení v první polovině vyrovnané tabulky. Zápas začíná v sobotu v GASCONTROL Aréně v 17:30. Přijďte naše borce povzbudit a pomoct jim tak k dalšímu důležitému vítězství.

Rytíři Kladno

Kladnu se v poslední době moc nedaří a je to znát i na momentálním postavení v tabulce - ze špičky postupně klesli až na 6. příčku. V posledních deseti kolech totiž získali Rytíři jen 13 bodů. S tímto počtem nejsou kladenští hokejisté jistě spokojeni. V posledním utkání se střetli na domácím ledě s Kadaní, které podlehli, i díky špatnému výkonu ve druhé třetině 3:4.

Kladno vstoupilo do zápasu velmi aktivně a vytvářelo na soupeře velký nátlak. Nápor se jim vyplatil a po pěkném gólu Petra Hořavy se puk zatřepotal v soupeřově síti. Ve druhé třetině dokázali hosté poprvé udeřit. V přesilové hře se prosadil Martin Šťovíček a utkání bylo rázem 1:1. Pro hosty byl tento vyrovnávací gól velkým povzbuzujícím impulsem. Do konce druhé třetiny dokázaly totiž vstřelit další 3 branky a vytvořit si tak solidní náskok před soupeřem. Po druhé třetině tedy svítilo na světelné kostce pod střechou ČEZ Stadionu k nespokojenosti jak diváků, tak hráčů skóre 1:4. Ve třetí třetině opět ke konci zápasu převzali kormidlo domácí a dokázali vstřelit dvě branky. Na srovnání či otočení zápasu to však nestačilo a Kadaň si tak odvezla domů zasloužené a velmi cenné 3 body.

HC Rytíři Kladno – SK Kadaň 3:4p (1:0, 0:4, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. P. Hořava (Vampola, Svedlund), 53. Redlich (T. Kaut), 59. Nash (J. Říha, T. Kaut) – 21. Šťovíček (Kůs), 28. Wágner (Rindoš), 33. Chlouba (Popela, Šťovíček), 36. Chlouba. Rozhodčí: Čech, Micka – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1538. Střely na branku: 58:26.

SESTAVA KLADNA Z POSLEDNÍHO ZÁPASU: Brízgala – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar – Svedlund, Vampola, Zikmund – Kubík, Machač, Jelínek – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný, Š. Bláha, Vildumetz. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): "Nezačali jsme vůbec dobře a soupeř tam měl nějaké šance. Věděli jsme, že mají velmi dobrou přesilovku s Romanem Chloubou a bohužel jsme je do přesilovek pustili, čímž jsme otupili tlak, který jsme chtěli mít. Potom se rozplynul úplně do ztracena. Druhá třetina byla z naší strany tragédie. Nedali jsme si přesný puk, dávali jsme je jen soupeři a ten nám z přečíslení dával góly. My nebyli schopní dát gól ani do prázdné brány. Ve třetí třetině už to byla trochu křeč. Když už jsme měli šance, tak to chytil gólman. Těžko k tomu něco říct, byl to špatný výkon. Zápas jsme měli vyhrát a dotahování jsme vůbec neměli dopustit. Můžu jen pogratulovat soupeři. Chtěl bych poděkovat divákům, že nám fandili až do konce a chtěli nás dohnat k vyrovnání. Bohužel jsme jim tu radost neudělali."

AZ Residomo Havířov

Havířovanům se v poslední době daří, vyhráli devět z posledních dvanácti utkání. Havířovský celek se po 26 odehraných kolech ocitá na krásném 7. místě v tabulce, ale na třetí Vsetín ztrácí pouze 1 jediný bod! Hluboká propast však není ani pod naším celkem. Slávističtí hokejisté, kteří jsou momentálně na 10. místě ztrácejí na náš celek pouhé 3 body a tudíž po dalším kole může být pořadí všech týmů v tabulce úplně jiné. Každé další kolo tedy bude pro všechny celky velmi důležité.

V posledním kole zajížděl A-tým AZetu na led Kadaně a přivezl si 3 body za vítězství 7:4, ale tato výhra se nerodila vůbec snadno.

Zápas s Kadaní nezačal pro naše hokejisty vůbec dobře. Po dvou obdržených gólech rychle prohrávali, ale díky gólu ke konci první třetiny dokázali dotáhnout na náskok Trhačů jen o jednu branku. Ve druhé třetině padly 2 góly na obou stranách, a do třetí třetiny se tak šlo za stavu 4:3 pro kadaňský hokejový klub. Do třetí třetiny však dokázali naši hokejisté vlétnout jako uragán a ukázat svou velkou sílu, houževnatost a také střelecké umění, když se po čtyřech trefách do kadaňské svatyně mohli radovat z vítězství 7:4. Do tabulky si tak po tomto duelu připsali zasloužené 3 body.

SK Kadaň - AZ RESIDOMO Havířov 4:7 (2:1, 2:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 9. Chlouba (Novák, Kůs), 11. Tupý (Chlouba), 31. Maršoun (Kůs), 38. Klíma (Kůs, Trefný) – 16. Gřeš (Dudek, Rutar), 25. F. Seman (Bořuta, Rehuš), 27. O. Procházka (F. Seman, Kotala), 49. Gřeš (O. Procházka, Bořuta), 50. R. Veselý (O. Procházka), 56. Maruna (Haas), 60. Maruna. Rozhodčí: Kostourek, Grech – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 299. Střely na branku: 21:40.

SESTAVA AZETU Z POSLEDNÍHO ZÁPASU: Bláha – Chroboček, Matai, Mrowiec, Bořuta, Rutar, Dudek – Gřeš, F. Seman (A), O. Procházka – Maruna (C), Haas (A), L. Bednář – Kotala, R. Veselý, Rehuš – Cihlář, Macuh.

Trenér Jiří Režnar po zápase prohlásil: „Duel s Kadaní byl jako na houpačce. Napřed jsme prohrávali, následně jsme to srovnali a šli i do vedení. Poté jsme hloupými chybami nabídli Trhačům srovnání. Ti se chvíli nato dostali i do vedení. V poslední třetině jsme si už ale šli za vítězstvím, kvůli kterému jsme sem přijeli, takže z mé strany spokojenost."

Před sobotním utkáním s Kladnem hlásí manažer a asistent trenéra Patrik Rimmel: "Sestava bude obdobná jako ve středu. Hrajeme doma a chceme vyhrát. Bude to těžké, ale věříme, že to zvládneme."

Vzájemné duely s Kladnem v minulé sezóně

AZet se s Kladnem v minulém ligovém ročníku setkal celkem čtyřikrát. Doma v prvním vzájemném střetnutí podlehl výsledkem 1:4. Poté si dokázali domácí hokejisté zlepšit reputaci, když porazili Kladno 2:1. Na Kladenském stadionu, havířovští hokejisté předvedli dobrý výkon a po vysoké výhře 1:5 zaskočili kladenské fanoušky. Ve druhém střetnutí rovněž na Kladně, domácí potvrdili roli favorita a dokázali porazit náš celek 3:1. Bilance těchto týmu v minulé sezóně je tedy 2:2 na zápasy. V prvním letošním vzájemném utkání vyhráli Rytíři doma těsně 3:2.

Zápas AZetu s Rytíři z Kladna začíná v GASCONTROL Aréně v sobotu 24. 11. 2018 v 17:30 a připraven je z něj tradiční textový on-line přenos nebo videopřenos na HokejkaTV.