Bitva AZetu s Kladnem vítězná pro Rytíře

Petr Miklas | 24.11.2018

27. kolo Chance ligy přivedlo na havířovský led kladenské Rytíře. AZ nebyl v utkání s jedním ze spolufavoritů soutěže rozhodně horším týmem, ale hosté byli střelecky efektivnější a i díky dvěma využitým přesilovskám vyhráli 3:1. Jediný havířovský gól vsítil, rovněž v přesilovce, Jan Maruna. Další utkání sehraje AZ ve středu v Ústí nad Labem.

CHANCE LIGA - 27.kolo so 24.11.17:30
AZ Residomo Havířov - Rytíř Kladno
1:3
(0:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 54. Maruna (Staněk, Haas) – 21. Vampola (J. Strnad, Machač), 40. Zikmund (J. Strnad, Vampola), 42. J. Říha (Nash, Vampola). Rozhodčí: Skopal, Dědek – Doležal, Komínek. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2187. Střely na branku: 34:23 (10:10, 9:11, 15:2). Zblokované střely: 9:14. Vhazování: 21:34. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

AZ Residomo Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Rutar, Staněk, Mrowiec, Bořuta – O. Procházka, F. Seman (A), Gřeš – L. Bednář, Haas (A), Maruna (C) – Rehuš, R. Veselý, Kotala – Macuh, Cihlář.
Rytíř Kladno: Cikánek – Zajíc, Nash, Zelingr, P. Hořava (A), J. Říha, Kehar – J. Strnad (C), Vampola (A), Zikmund – Jelínek, Machač, Kubík – Redlich, T. Kaut, Kružík – Vildumetz, Š. Bláha, Hajný – Svedlund.

Zápas se hrál od začátku v ostrém tempu a ve výborné atmosféře, kterou vytvářeli domácí fanoušci. První šance měli hned v úvodu utkání domácí Seman a Veselý, ale Cikánek byl připraven a obě střely zlikvidoval.

Na konci 5. minuty měl obrovskou šanci domácí Seman, jenž minul odkrytou branku Kladna. O dvě minuty později hrál AZ přesilovku, dokázal si v početní výhodě vytvořit několik slibných šancí, tu největší měl Gřeš, který se dostal sám před Cikánka a zkoušel bekhendový blafák. Gólman hostí ale předvedl výborný zákrok a šanci zhatil.

I ve zbytku první třetiny byl aktivnější AZet, ale gól nedal. Branku nevstřelili ani Rytíři, přestože hráli dvě přesilovky. Po první části tak byl stav stále 0:0.

První gól utkání padl hned v první minutě druhé třetiny, když Rytíři využili zásluhou Petra Vampoly přesilovku. Ten měl jednoduchou úlohu, protože Bláha s pomocí obránců zastavil hned dvě střely - Machače a Strnada, jenže puk se odrazil právě k Vampolovi, jenž pálil do odkryté branky.

Ve 22. minutě přišla šance domácího Haase, jenž zblízka netrefil branku. Tlak AZetu pokračoval i nadále, ve 30. minutě se Maruna dostal před Cikánka, ale jeho bekhendový pokus šel mimo tyče. O pět minut později hráli přesilovku Rytíři, ale kromě bomby Svedlunda od modré čáry, kterou Bláha zastavil, v přesilovce nic nevymysleli.

V závěru prostřední části byli opět aktivnější domácí hráči, ve 39. minutě se do výborné pozice dostal Gřeš, ale dostal puk na dlouhou hůl a nemohl zakončit tak, jak by chtěl. Udeřilo ale na druhé straně - po rychlé akci poslal Rytíře do dvoubrankového vedení Ladislav Zikmund. Akci zahájil Vampola, který předal puk Strnadovi, jenž obešel obránce AZetu a poslal puk právě Zikmundovi, jehož rána z mezikruží se zastavila až v síti.

Po čtyřiceti minutách utkání tak vedlo Kladno 0:2.

Rytířům vyšel i vstup do třetí třetiny, když po dvanácti vteřinách fauloval Chroboček. Nabídnutou přesilovku po necelé minutě využil Jiří Říha, jenž vypálil od modré a puk skončil až v síti Bláhovy branky.

V 50. minutě při přesilovce měl další gólovku domácí Gřeš, ale přestřelil Cikánkovu branku. Domácí fanoušci se dočkali v 54. minutě, když Jan Maruna svým důrazem v brankovišti využil přesilovku. Krátce po vstřelené brance dostali hráči AZetu velkou šanci snížit na rozdíl jediné branky, když Redlich dostal trest na 2+2 minuty za vysokou hůl.

Tuto výhodu ale AZet nevyužil, i když v závěru trestu zkusil hru bez brankáře a hrál v šesti proti čtyřem. K power-play se Havířov odhodlal i minutu a čtvrt před koncem třetí třetiny, ale kýženou branku nevstřelil. Proto si nakonec Kladno odváží všechny body po výhře 1:3.

Další utkání sehrají naši hokejisté ve středu 28.11. v Ústí nad Labem.

Jiří Režnar (AZ Residomo Havířov): Po minulém nepovedeném domácím utkání s Prostějovem dneska můžu klukům těžko něco vytýkat. Kromě úvodních deseti minut, kdy jsme byli trochu takoví zatažení, jsme se pak rozehráli, dobře jsme bruslili a soupeře dostávali pod tlak. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale bohužel, když je neproměníme, tak nemůžeme vyhrát. Je to škoda, protože jinak byl náš výkon, včetně přesilovek, kvalitní.

David Čermák (Rytíři Kladno): Přijeli jsme do Havířova s tím, že po nepovedeném zápase s Kadaní chceme získat tři body. To se nám díky bojovnosti a ubráněným oslabením, která nám letos jdou, podařilo. Navíc jsme k tomu přidali využité přesilovky. V první třetině nám ještě moc nešly nohy, to nás podržel brankář Cikánek. Důležité bylo i zvládnuté oslabení v závěru zápasu.