Zaplněná hala tleskala AZetu i přes porážku s Kladnem

Petr Miklas | 18.02.2019

Dnes hrál AZet proti Kladnu, za které nastoupili hvězdní útočníci Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec, což přitáhlo do hlediště GASCONTROL Arény více než čytři tisíce diváků. Ti viděli výborný hokej, bohužel se špatným koncem pro AZet. Domácí se gólově neprosadili a sami dvakrát inkasovali. Přes porážku byli domácí fanoušci s výkonem svých borců spokojeni a po zápase jim děkovali. Další utkání sehraje Havířov v sobotu 23.2. v Ústí nad Labem.

CHANCE LIGA - 57.kolo po 18.2.18:00
AZ Residomo Havířov - Rytíř Kladno
0:2
(0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 20. Strnad (TS), 34. Zikmund (Machač, Jelínek). Rozhodčí: Čech, Koziol - Lukš, Novák. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 4231. Střely na branku: 26:16 (10:8, 5:6, 11:2). Zblokované střely: 10:9. Vhazování: 24:35. Průběh utkání: 0:2.

AZ Residomo Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner – Rehuš, F. Seman, O. Procházka – Bambula, Pořízek, Kotala – Gřeš, Haas, Maruna – Kurovský, R. Veselý, L. Bednář.
Rytíř Kladno: Cikánek – Zajíc, Nash, Zelingr, J. Říha, P. Hořava, Lakos – Jágr, Plekanec, Melka – Kubík, Vampola, J. Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Svedlund, T. Kaut, Redlich – Hajný.

Dnešní utkání se hrálo od začátku ve vysokém tempu a se šancemi na obou stranách. První velké příležitosti přišly v 8. minutě, kdy nejprve zakončoval kombinaci AZetu Rehuš, ale Cikánek byl pozorný. Z následného protiútoku dvou na jednoho zahrozil Plekanec, jehož rána těsně minula Bláhovu branku.

Plekanec měl další velkou šanci v 11. minutě, když jej dobře našel Melka, ale zblízka přestřelil domácí branku. V polovině 13. minuty Kladno hrálo přesilovku a Jelínek trefil tyč. Pak se hrálo nahoru dolů, se šancemi na obou stranách, ale vypadalo to, že branka nepadne. Jenže dvacet osm vteřin před koncem první třetiny ujel domácí obraně Strnad, toho fauloval Kotala a rozhodčí nařídil trestné střílení. To Jakub Strnad proměnil nekompromisní střelou na Bláhovu lapačku. Po první třetině tedy platil stav AZ - Rytíři 0:1.

Ve druhé třetině pokračoval útočný hokej s velkým množstvím šancí. Více gólovek měli hostující Rytíři. Ve 23. minutě hned dvakrát nebezpečně pálil Jelínek z mezikruží, nejprve trefil Chrobočka, podruhé pálil mimo. O čtyři minuty později Plekanec zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Jágra, ten přestřelil Bláhovu branku.

Ve 29. minutě zahrozil při vlastním oslabení Kotala, ale v situaci 2 na 1 netrefil Cikánkovu branku. Ve 33. minutě se domácí dvojice Seman-Kurovský dostala také do přečíslení dvou na jednoho, jenže ani z toho branka nebyla. Naopak se opět radovali hosté, když ve 34. minutě po rychlé kombinaci s Machačem a Jelínkem zakončoval do odkryté branky Ladislav Zikmund.

AZ mohl snížit o čtyři minuty později, když se do brejku dostal Kotala, jenže nemířil mezi tyče. Ve zbytku třetiny už se nic zajímavého nestalo a proto domácí prohrávali 0:2.

Kladenští už se ve třetí třetině tolik nehnali do útoku, ale stále hráli hodně aktivně. Hráči AZetu se snažili vstřelit kontaktní gól, blízko byl ve 47. minutě Gřeš, jehož ránu Cikánek vyrazil hranou lapačky.

Šest minut před koncem třetí třetiny měli domácí výhodu přesilové hry, několikrát nebezpečně ohrozili Cikánka, nejvíc Kurovský, jehož bomba od levého mantinelu těsně minula levý horní růžek kladenské branky.

Tři minuty před koncem byl vyloučen domácí Veselý a to znamenalo, že Havířov se ani nedostane ke hře bez brankáře. Rytíři pak v poklidu dovedli utkání do vítězného konce.

Další utkání sehrají hokejisté Havířova v sobotu 23.2. v Ústí nad Labem.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Hokej byl kvalitní z obou stran, škoda jen, že jsme dostali gól na konci první třetiny. Kdybychom šli do druhé třetiny za stavu 0:0, určitě by to bylo jinačí. Říkali jsme si, že si musíme pohlídat soupeřovy přesilovky. Tomáš Plekanec s Jardou Jágrem jsou oba hráči extra třídy a hrozně těžko se hlídají. Oba jsou strašně silní na kotouči a hlavně jsou silní myšlenkově. Byli jsme tedy rádi, že jsme nedostali góly v oslabení. V první třetině jsme bohužel udělali hrubku a bylo z toho trestné střílení a gól. Druhý gól zase padl, když se ze situace tři na tři stala situace tři na dva. Kladno už na to zkušené hráče má. Jinak ale panuje spokojenost, protože Kladno hrálo výborně a naši hráči hráli taky dobře. Je potřeba je pochválit.

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Body se odtud nevozí lehko, Havířov je doma velmi těžký soupeř a to se dnes potvrdilo. Bylo to hodně bojovné utkání. Jsme rádi, že se nám podařilo dát gól z penalty na konci první třetiny a ve druhé části že jsme odskočili. Bylo to strašně těžké utkání a jsme rádi, že odtud vezeme vítězství. Jaromír vypadal velice dobře na to, že hrál po takové době. Pomohl nám v přesilovkách, hned bylo vidět, že se přesilovky zlepšily, když si to tam s Tomášem dali. Přesilovková lajna hrála velmi dobře, sice nepadl gól, ale šance jsme měli. Samozřejmě jsme rádi, že už je Jaromír zpátky.