Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

V sobotu přivítáme lídra Chance ligy

28.09.2018 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - 9. kolo letošního ročníku 1. hokejové ligy postaví AZetu do cesty na domácím ledě další nesmírně těžkou překážku – vedoucí tým soutěže ČEZ Motor České Budějovice. Zápas AZetu s Motorem začíná v tradičních 17:30.

ČEZ Motor České Budějovice

Jihočeši mají z dosavadního průběhu soutěže na kontě šest výher a jen jednu porážku. Toto své jediné klopýtnutí si připsali ve druhém kole v Jihlavě, kde vyfasovali výprask 0:7. Od té doby si ale připsali pět výher v řadě při skóre 19:5. Naposledy ve středu, v souboji dvou velkých aspirantů na postup do extraligy, zdolali Kladno 3:0.

ČEZ Motor Č. Budějovice - Rytíři Kladno 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 31. Beránek (Pavlin, Babka), 42. Bradley (Šimánek, Endál), 56. Čermák (Pýcha, Heřman). Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 6410. Střely na branku: 42:22.

Trenér Motoru Václav Prospal byl pochopitelně spokojen. "Jsem rád za výhru. Pro nás je každý zápas důležitý. Myslím si, že to bylo o první brance, kterou jsme dali my. Poté se nám hrálo daleko lépe, ale přijel sem kvalitní soupeř a utkali jsme se s jedním z nejlepších týmů, proti kterému jsme dosud hráli. Věřím, že to z tribun mohl být pěkný zápas."

Sestava Motoru: Kváča – Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil – Čermák, Heřman, Doktor – M. Novák, Gilbert, Endál – Šimánek, Bradley, Z. Doležal – Beránek, Dančišin, Babka.

V brance dostal podruhé v sezoně přednost Petr Kváča, který se může pyšnit skvělými statistikami (0,5 br./záp.; 97,62% úspěšnost).Více toho má odchytáno ale Jan Strmeň, který nastoupil pětkrát (1,91 br./záp.; 92,11 % úspěšnost).

V obraně Motoru dominuje produktivitou Slovinec Žiga Pavlin (3 branky + 4 nahrávky), defenzívní úkoly skvěle plní Karel Plášil (+9) a René Vadarený (+7). V útoku se dobře ukazují letní posily Cody Bradley (4+3) a Lukáš Endál (4+3), v závěsu jim je Miroslav Čermák (3+3).

AZ RESIDOMO Havířov

AZeťáci si po skvělém začátku soutěže, díky němuž se dokonce na chvíli ocitli v čele tabulky, připsali v posledních dvou kolech porážky. Ale i tak se drží ve vyrovnané horní části tabulky na krásném šestém místě. Po těsné pondělní domácí prohře 2:3 s pražskou Slavií, neuspěli ani ve středu v Přerově. Začátek zápasu jim přitom vyšel na výbornou a v 9. minutě vedli 2:0. Jenže domácí do přestávky srovnali a ve druhé třetině šli do vedení. AZ ještě skóre jednou dorovnal, ale na další gól Zubrů už nenašel odpověď a zkušený domácí tým si výhru v závěru pojistil dalšími dvěma brankami.

HC ZUBR Přerov - AZ Residomo Havířov 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Navrátil (Hejcman, Goiš), 17. Popelka, 26. Pala (T. Sýkora, Rachůnek), 32. Navrátil (Zbořil), 56. Sikora (M. Novotný, Zbořil), 60. Sikora (Popelka, Pšurný) – 5. L. Bednář (R. Veselý, Haas), 8. Haas (R. Veselý, Rehuš), 29. Rehuš (F. Seman, Maruna). Vyloučení: 6:6, navíc Bednář (HAV) 25 min za úder hlavou. Využití: 3:1. Diváci: 1.910. Střely na branku: 32:28 (11:10, 10:11, 11:7). Zblokované střely: 6:7. Vhazování: 25:34. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3.

Trenér Jiří Režnar zápas hodnotil takto: Já si myslím, že zápas byl velice dobře odehraný z obou stran, i když je výsledek 6:3 trochu strašidelný. Takový je prostě hokej. Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, 2:0 jsme vedli, pak jsme ale udělali zbytečný naivní faul, dostali jsme branku a tím jsme zvedli soupeře. Ten pak vedl 3:2, my jsme srovnali na 3:3, hra vypadala dobře. Ale bohužel jsme zase dostali gól a v Přerově se to těžko obrací.“

Sestava AZetu: Lukáš (32. Bláha) – Chroboček, Matai, Houdek, Luža, Rutar, Mrowiec, Ševěček – R. Veselý, Seman, Rehuš – Maruna, Haas, Bednář – Gřeš, Pořízek, Bambula – Macuh, Cihlář, Pawliczek.

Poprvé v sezoně střídali v zápase trenéři gólmana, když Jana Lukáše nahradil po polovině zápasu Ondřej Bláha. Nicméně oba zůstávají na velmi dobrých číslech s úspěšností zákroků téměř 92%. Další gól a nahrávku přidal lídr bodování týmu Branislav Rehuš (celekm 4+5), stejně jako Radek Veselý (2+4) a Lukáš Bednář (3+2).

Manažer AZetu a asistent trenéra Patrik Rimmel před sobotním utkáním říká: "Motor je favoritem, ale my si věříme a chceme uspět. Sestavu budeme skládat dle aktuálního zdravotního stavu hráčů." Jisté je, že kromě dlouhodobých marodů (Kotala, Kurovský, Dudek), nebudou mít trenéři k dispozici Lukáše Bednáře, který obdržel v Přerově trest ve hře.

Vzájemná bilance v minulé sezoně

V sezoně 2017/18 se AZ s Motorem utkal celkem devětkrát! V základní části doma vyhrál 3:2 a 4:1, na jihu Čech prohrál 0:1 a 0:3. Ve čtvrtfinále play-off vyhrál jeden domácí zápas 3:1, ale protože Motor si připsal čtyři výhry (5:0, 4:2, 4:1, 3:0), postoupil do semifinále on.

Zápas Havířova s Motorem Č. Budějovice začne v GASCONTROL ARÉNĚ v sobotu 29.9.2018 již tradičně od 17:30 hodin. Přijďte fandit AZeťákům přímo na stadion, nebo sledujte textový on-line přenos.

Kupte si na domácí zápasy VSTUPENKU ON-LINE. Ušetříte si tak čekání ve frontě u pokladen. Návod, jak na to, naleznete v tomto článku.