V sobotu v Havířově přivítáme prostějovské Jestřáby

18.09.2020 | Petr Miklas

Původně se v sobotu 19.9.2020 měl AZ v rámci 3. kola Chance ligy doma utkat s Vrchlabím, ale tento tým je v karanténě. Ve stejný den měli Jestřábi sehrát své utkání na ledě Rysů ve Frýdku-Místku, jenže i tento celek je v karanténě. Havířov s Prostějovem se tedy domluvili na předehrávce utkání 14. kola a my díky tomu můžeme vidět velmi zajímavý souboj.

Prostějov obměnil kádr i trenérskou dvojici

Jestřábi mají omlazený kádr, který vedou hlavní trenér Jiří Šejba a jeho asistent Ivo Peštuka. Brankářskou jedničkou je Ondřej Bláha, záda mu budou krýt Adam Wolf a Kryštof Rochla.

V obraně se mohou Jestřábi spolehnout na Robina Staňka a Tomáše Drtila, které si můžete pamatovat z jejich působení v Havířově. Zaujmout může František Hrdinka, jenž má za sebou starty v extraligové Mladé Boleslavi a byl účastníkem dvou mistrovství světa juniorů. Zkušenosti z EBEL ligy má osmadvacetiletý Aleš Sova, který si zahrál i ve Francii, Dánsku, USA a dva zápasy odehrál také v Itálii.

V týmu už nenajdeme Tomáše Nouzu, Marka Račuka ani Tomáše Divíška, o které se Prostějov opíral v minulé sezóně. Novým kapitánem je Tomáš Kaut, v týmu zůstali tahouni Dominik Hrníčko a Lukáš Žálčík. Plnit roli střelce by měl Daniel Vachutka, jenž loni v dresu Šumperka nasázel 33 branek, letos se trefil v obou dosud odehraných utkáních.

K našemu zítřejšímu soupeři nám řekl pár slov manažer týmu Pavel Zdráhal: „Prostějov loni nenaplnil to, co od sezóny vedení očekávalo. Hodně obměnili kádr, řekl bych, že i dost omladili. Už tam nejsou Divíšek s Nouzou, což byli klíčoví hráči. Ale nahradili je kvalitními hráči, takže ten tým bude určitě opět silný. Předpokládám, že budou chtít loňský ročník napravit a budou mít větší hlad po úspěchu. Podle mě by Prostějov měl sahat po těch vyšších patrech tabulky a bude to pro nás určitě těžké utkání.“

Jestřábi po úvodní těsné prohře plně bodovali

K utkání 1. kola jel Prostějov na horký led Jihlavy. Tam Dukle podlehl těsně 3:2, když prohrával 1:0, ale dokázal otočit na 1:2. O branky Jestřábů se postarali Vachutka a Hrníčko. Všechny góly padly ve druhé třetině. V závěru utkání hrál Prostějov bez brankáře a s výhodou přesilovky navíc, ale vyrovnání se nedočkali.

Kaňkou na utkání bylo zranění prostějovského Michala Gaga, jenž se zranil hned při prvním střídání a musel čekat na ošetření hodinu, jelikož na zápase nebyl přítomen lékař. Vedení Prostějova proto bude žádat kontumaci utkání a náhradu škody.

Ve 2. kole si Jestřábi spravili chuť, když na domácím ledě porazili Třebíč 6:3. Domácí vedli na začátku druhé třetiny už 4:1, když se prosadili Novák, Žálčík, Mrázek a Vachutka. Třebíč následně snížila, ale ve třetí části vedení domácích navýšil Chlán. Hosté sice dokázali reagovat a snížit na 5:3, ale poslední slovo měli jestřábi, konkrétně Novák, jenž svým druhým gólem určit konečnou podobu výsledku.

Sestava LHK Jestřábi Prostějov v minulém utkání:

Bláha – Matyáš, Sova, Drtil, Staněk, Piegl, Hrdinka – Mrázek, Bartoš, T. Jandus – Motloch, T. Kaut, Vachutka – Hrníčko, Chlán, Žálčík – M. Novák, Ouřada, Hefka – Wojnar

AZ v úvodních kolech získal 2 body

Hokejisté AZetu Havířov vstoupili do soutěže v roli favorita, ale v prvním utkání se jim nepodařilo ji naplnit. Proti aktivně hrajícímu Sokolovu se nemohli dlouho prosadit, když už nějakou šanci měli, zhatil ji výborně chytající Cichoň. Toho dokázal překonat jen Jakub Doktor, který vyrovnával na 1:1. Hosté se prosadili dvakrát, vždy to byl Kverka, jenž poslal hosty na začátku druhé třetiny do vedení a ve třetí části vstřelil rozhodující gól. Havířovu nepomohla ani hra bez brankáře.

Ke druhému utkání jeli naši borci do Šumperka, kde o gól prohrávali i vedli a nakonec vyhráli v prodloužení. Na všech třech gólech AZetu se podílel Roman Szturc, jenž na jeden nahrál Lukášovi Bednářovi a dva sám vstřelil, včetně toho vítězného v prodloužení.

Hlavní trenér AZetu Jiří Režnar byl po zápase spokojen: „ Možná si někdo myslí, že dva body ze Šumperku jsou málo, ale já si myslím, že soutěž bude zpočátku velmi vyrovnaná a nikdo vám nedá nic zadarmo. Dneska to byl kvalitní zápas, bylo to hodně o prvním gólu. Podařilo se nám otočit skóre na naši stranu, ale po drobné chybě jsme inkasovali. V prodloužení jsme byli šťastnějším týmem my, a proto bereme dva body. Doufám, že z kluků konečně spadla určitá nervozita a tlak, který na ně vznikl jako na favorita a v sobotu už to bude ten starý, dobrý AZ jako minulé sezóny.

Sestava AZ Heimstaden Havířov v minulém utkání:

Stezka – Kachyňa, L. Rutar, Rašner, Lytvynov, Chroboček, Dajčar – O. Procházka, F. Seman, Kotala – Adamský, L. Bednář, R. Szturc – Doktor, Cihlář, D. Sklenář – Fridrich, Maruna, Mrva.

Zprávy z AZeťácké kabiny

Pavel Zdráhal přidal i aktuální informace o svých svěřencích: „Momentálně máme zraněné tři obránce, máme problémy i v útoku, kde nejsou někteří hráči úplně fit, ale měli by nastoupit. Uvidíme, jak na tom budou v sobotu. My do utkání jdeme s cílem vyhrát a odčinit porážku se Sokolovem. Věřím, že se nám to podaří.“

Lístky na utkání si můžete zakoupit zde.

Pokud nebudete přímo v GASCONTROL Aréně, tak z utkání pro Vás připravujeme online přenos.

Zápas startuje v sobotu 19.9. od 17 hodin! Buďte u toho!