VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V sobotu zavítá AZ na led nováčka do Sokolova

01.11.2019 | Jan Kudělka

V sobotu 2.11. čeká AZet další z venkovních utkání v tomto ročníku CHANCE Ligy. Havířovské bruslaře tentokrát čeká nováček soutěže Baník Sokolov. Dokážou si naši hokejisté poradit se soupeřem, kterému se zatím v tomto ročníku příliš nedaří? To se dozvíme už v sobotu večer!

HC Baník Sokolov - 15. místo, 11 bodů

Nováček letošního ročníku neprožívá vůbec dobře průběh své první sezóny po dlouhém návratu z druhé nejvyšší hokejové soutěže. V posledních 10 kolech utrpěl Baník 7 proher. Naplno dokázal bodovat jen proti Chomutovu a dva body si pak připsali sokolovští bruslaři po výhře v prodloužení proti Přerovu. Dokáží sokolovští hokejisté prolomit sérii proher a bodovat? To se dozvíme už zítra. V zatím posledním utkání podlehli ve Frýdku-Místku.

HC Frýdek-Místek – HC Baník Sokolov 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 5. Tomi (Haman, Zahradníček), 17. Martynek (Mikulík, Klimša), 32. Przybyla (Martynek, Eret), 39. Haman (Martynek, Eret), 50. Przybyla (Martynek, M. Adámek) – 16. M. Zadražil (Osmík, Vrána), 43. Bečvář (Jiskra), 52. Osmík (M. Zadražil). Vyloučení: 8:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 21:35. Zblokované střely: 6:7. Vhazování: 25:40.

Sestava Sokolova: Kuchař (52. Kašpar) - Přindiš "A", Kadeřávek, Tomeček J., Vodička, Šafář, Michálek, Rulík - Švec, Zadražil "A", Osmík, Rohan T. "C", Kverka, Stříbrný, Kuběna, Vrána J., Kovařík, Jiskra, Bečvář, Křehlík.

Proti Sokolovu si rysi splnili povinnost a předposlední tým tabulky porazili 5:3. Dvěma brankami se na důležitém vítězství podílel Dan Przybyla, čtyři body za gól a tři asistence si připsal nejproduktivnější hráč Slezanů Rostislav Martynek. Sokolov, i přes dobrý výkon, si odváží z Frýdku-Místku prohru.

Trenér Sokolova Karel Mlejnek zhodnotil takto: "Myslím, že velmi dobře jsme odehráli první třetinu, bohužel nás během ní popravili 4 vyloučeni, čehož soupeř využil. Druhá část se nám hrubě nepovedla. Ve třetí třetině byla patrna velká snaha o zkorigovaní výsledku, což se částečně podařilo. V utkání jsme propadli v neproměňovaní šancí, soupeř nám dal lekci z produktivity. Jsem zklamaný."

AZ Residomo Havířov - 9. místo, 30 bodů

Havířované mají momentálně velmi střídavou formu. V posledních pěti kolech získali 6 bodů za výhru v derbyzápasech proti Porubě a Frýdku-Místku, naopak prohráli v Přerově a Vsetíně a v posledním kole doma s Litoměřicemi. Dokáží se havířovští hokejisté dostat na vlnu výher a znovu se dostat na 8. příčku tabulky, která zaručuje účást ve vyřazovacích soubojích? Posunout k tomuto milníku se mohou už zítra, pokud porazí svého soupeře – BANÍK SOKOLOV. Jestli tomu tak bude, se dozvíme ale až v sobotu večer.

AZ Residomo Havířov - HC Stadion Litoměřice 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 47. Kachyňa (Mrowiec) – 14. Korkiakoski (Jánský, Kukla), 30. Jánský (Střondala, Jícha). Rozhodčí: Obadal, Vrbal – J. Novák, Lukš. Vyloučení: 5:2, navíc Marcel (LTM) 2+10 za vražení. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.007. Střely na branku: 30:32. Zblokované střely: 16:9. Vhazování: 33:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Sestava AZ Residomo Havířov:Stezka – Ševěček, Chroboček, Mrowiec, Kachyňa, Nepokoj, Malina, L. Rutar – Bambula, F. Seman (A), Kotala – L. Bednář (A), R. Veselý, Dvořák – Pořízek, Starý, Maruna (C) – Žiak, Baláž, Fridrich.

V rámci 19. kola Chance ligy zavítal do havířovské GASCONTROL Arény třetí tým tabulky HC Stadion Litoměřice. Hosté potvrdili svou kvalitu a většinu utkání měli herně i střelecky navrch. Havířovští hokejisté se dočkali snižující branky z hole Ondřeje Kachyni, až ve třetí třetině, ale to na zisk bodů nestačilo. Navíc se v tomto utkání zranil útočník Jan Bambula, který bude 2-3 měsíce mimo hru a nebude tak moci AZetu pomoct nejen v zápase proti Sokolovu.

Toto utkání zhodnotil havířovský trenér Jiří Režnar: "Litoměřice byly dvě třetiny o hodně lepším týmem. Jakoby byly dneska ráno na naší přípravě. Hrály to, co jsme chtěli hrát my - bruslit, hrát do těla, napadat a mít tlak před bránou. My jsme hráli pravý opak, byli jsme jak zabržděný rychlík. Za ty dvě třetiny jsme si nezasloužili bohužel vyhrát. I když, ve 3. třetině jsme měli tlak, ale hokejový "pánbíček" se od nás odklonil."

Před sobotním utkáním Patrik Rimmel hlásí: "I když Sokolov není v tabulce vysoko, hraje poctivy, zodpovědný hokej z hodně bruslením. Chceme vyhrát a to se podaří jedině, když předvedeme úplně jiný výkon než v posledním utkáni. Máme několik hráčů na marodce, tak se můžou ukázat hráči, kteří čekali na místo v sestavě. Body potřebujeme a i proto jsme k utkání vyrazili již dnes (Pozn. red.: v pátek)."

Statistické srovnání týmů

Sokolov - Havířov
2. 11. 2019, 17:00

umístění v tabulce
P, V, P, V, P
forma
Vp, V, P, P, P
 Havířov - Litoměřice 1:2
poslední zápas
Frýdek-Místek - Sokolov 5:3
Radek Veselý 18(11+7)
Jakub Kotala 14 (6+8)
Lukáš Bednář 12 (5+8)
nejproduktivnější hráči
Matěj Zadražil 15 (6+9)
Jaromír Kverka 13(5+8)
Tomáš Vracovský 13 (4+9)
Josef Stříbrný 13 (4+9)
Radek Veselý (11g.)
nejlepší střelec
Matěj Zadražil, Martin Osmík (6g.)
Alex Rašner, Jakub Kotala (9 as.)
nejlepší nahrávač
Tomáš Vracovský, Josef Stříbrný (13as.)
Alex Rašner 9 (1+8)
nejproduktivnější obránce
Petr Vodička a Patrik Kadeřávek 5 (0+5)
Jaroslav Mrowiec (+10)