Na druhé straně republiky AZ zvítězil

Petr Bortlík | 02.11.2019

Před reprezentační pauzou AZ vyrazil na dalekou cestu na led Baníku Sokolov. Ve vyrovnaném utkání nejdříve vedli domácí, ovšem od vyrovnání již tahali za kratší konec, havířovští se dokázali vždy dostat do vedení a poslední gól vsítili do prázdné branky. Liga se pro AZet znovu rozběhne až 13.11. na domácím ledě proti Prostějovu.

CHANCE LIGA - 20.kolo so 2.11.17:00
HC Baník Sokolov - AZ Residomo Havířov
3:5
(1:2, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. Jiskra (Bečvář, Křehlík), 25. Osmík (Vrána), 48. Vrána (M. Zadražil, Kadeřávek) – 10. Starý, 18. Baláž (L. Rutar, Malina), 29. F. Seman (Maruna, Starý), 50. Fridrich, 59. Baláž (R. Veselý). Rozhodčí: Tomáš Zubzanda, Miroslav Petružálek - Stanislav Hnát, Rudolf Tichý. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 720. Střely na branku: 11:18. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5.

HC Baník Sokolov: Bednář – Přindiš (A), Kadeřávek, J. Tomeček, Vodička, Šafář, Michálek, A. Rulík – Švec, M. Zadražil, Osmík – Kuběna, Kverka, Stříbrný – T. Rohan (C), Vrána, Kovařík – Jiskra, Bečvář, Křehlík.
AZ Residomo Havířov: Stezka – L. Rutar, Chroboček, Kachyňa, Malina, Mrowiec, Nepokoj, Zdeněk – Maruna, Starý, Baláž – Dvořák, R. Veselý, L. Bednář – Danielčák, F. Seman, Toman – Fridrich, Pořízek, Žiak.

Předposlední Sokolov chtěl po třech porážkách v řadě zlepšit před reprezentační pauzou svou bilanci a proti Havířovu začali hráči Baníku dobře. Po úvodním oťukávání přišel v 9. minutě první gól utkání, když Stezku po zisku kotouče prostřelil Vít Jiskra. Domácí se ovšem z vedení radovali pouhou minutu, když domácího Bednáře zaskočil Jan Starý a vyrovnal. Poté přišly vyloučení a šance na obou stranách a v 18. minutě otočil AZet utkání, když se z dorážky prosadil Jozef Baláž

I ve druhé třetině se jako první prosadili domácí, když vyrovnání na 2:2 obstaral Martin Osmík. Ani tentokrát se ovšem neradovali příliš dlouho, po dvou minutách šel Baník do oslabení a přesilovou hru deset vteřin před jejím koncem využil Filip Seman. Do konce třetiny už své šance ani jeden tým nevyužil a do šaten odcházeli hráči za stavu 2:3.

Tradici vstřelení první branky třetiny domácí dodrželi i v posledním dějství, když dvě vteřiny po vypršení trestu Rutara vyrovnal Jakub Vrána. A zvyklosti zápasu se rozhodli dodržet i AZeťáci a za necelé dvě minuty se vrátili do vedení brankou z hole Petra Fridricha. Nervózní závěr zápasu přinesl dvě vyloučení na straně Havířova, při tom druhém necelé tři minuty do konce utkání zkusil Sokolov štěstí s hrou bez brankáře, výhodu dvou můžu se ale nepovedlo využít a nakonec při hře 6 na 5 definitivně rozhodl o výhře Havířova druhou brankou v utkání Jozef Baláž. Havířov tak bude během reprezentační pauzy spokojenější, jelikož se výhrou v Sokolově vrátil do nejlepší osmičky.

Jiří Režnar (Havířov): Bylo to těžké utkání, a to jsme věděli, že bude. Sokolov hraje organizovaně, Karel Mlejnek tomu dává všechno. A je to opravdu vidět. Akorát, stejně jako my, mají problémy se vstřelením gólu, kdy mají stoprocentní tutovky a nedají je. My se potýkáme s úplně stejným problémem. Máme také mladé kluky. Deset šancí na jeden gól. To si myslím, že je to, co sráží Sokolov, proto je tam kde je. Nevyužívají šance, které si vypracují. Jinak to byl výborný zápas a jsme rádi za tři body. Teď je reprezentační pauza a lépe se trénuje, když před ní tým vyhraje...

Karel Mlejnek (Sokolov): Naším plánem bylo nastoupit agresivně a aktivně. Bohužel, to se nám vůbec nedařilo. Byli jsme všude, v každém souboji, druzí. Ať už v obranném nebo útočném pásmu. Myslím si, že od druhé třetiny se to rapidně změnilo a byla vidět touha po otočení utkání. Vypracovali jsme si některé příležitosti, které volali po brance, neproměnili jsme je. Bohužel, když pominu gól do prázdný brány, tak góly jsme dostali zbytečně po individuálních chybách. Není to žádná výmluva, ani omluva, ale holý fakt. Na druhou stranu musím říct, že soupeř hrál velmi dobře. Je vidět, že jejich postavení není náhodné. Hrají organizovaně a nám nezbývá nic jiného než soupeři pogratulovat k zisku tří bodů. Byť nás to velmi mrzí.