Vánoční prázdniny budou ve znamení hokejových turnajů

22.12.2012 | Tomáš Vlček

V období Vánoc a konce roku se každoročně přeruší dlouhodobé žákovské a mládežnické soutěže. Přesto, ani v tomto období mladí hokejisté nezahálejí. Jaký bude program některých azeťáků se dozvíte v následujícím článku.

Tak především všechny týmy poctivě trénují. I po pouhém nahlédnutí do rozpisu ledu v K&K Pneu aréně je zřejmé, že s výjimkou Štědrého dne budou i ve svátečním týdnu probíhat na ledové ploše tréninky jednotlivých kategorií. Druhou náplní pak budou turnaje, jichž se hráči HC AZ Havířov zúčastní.

4. třída – Turnaj EU v Havířově 26. – 28. 12. 2012

Jedná se o šestý a tedy poslední ze série turnajů konaných v rámci projektu “První ročník mezinárodního česko-polského hokejového turnaje mládeže“. Ten je spolufinancován Evropskou unií v rámci Evropského fondu pro regionální rozvoj - Operační program pro přeshraniční spolupráci České republiky - Polské republiky 2007-2013 a státního rozpočtu prostřednictvím Euroregionu Těšínského Slezska.

Po mladším dorostu a žácích z 8. – 5. tříd nyní přichází na řadu hráči ročníku 2003 a mladší, tedy 4. třída. Už tradičními soupeři týmu AZetu, který povede Jaromír Venglář, budou HC ZUBR Přerov, HK Nový Jičín a tři polské týmy - MUKS Naprzód Janóv, MOSM Tychy a JKH GKS Jastrzebie.
Turnaj začne ve středu v 16:00 odpoledne a zakončen bude o dva dny později kolem 15:30. Podrobnosti k tomuto turnaji přineseme v samostatném článku.

5. třída – SWAN CUP 2013, Trnava 4. - 6. 1. 2013

Páťáci, které letos trénuje Stanislav Sztefek, sehráli nedávno svůj turnaj EU v Jastzebie a přivezli z něj 3. místo. O Vánocích budou „mít klid“, ale hned první víkend roku 2013 se vydají na Slovensko k turnaji nazvanému SWAN CUP do Trnavy.
Toho se zúčastní, kromě pořádajícího HK Trnava a AZetu, dále Dukla Trenčín, HK 36 Skalica, HC Topoľčany, PHK Prešov, MHC Martin a EC Wienna.
Soupeři AZetu v základní skupině budou týmy Trenčína, Topolčan a Martina. A podle umístění ve skupině se pak střetnou s dalšími v bojích o konečné umístění. Podrobnosti o turnaji zde.

6. třída – Mladá Boleslav 26. – 27. 12. 2012

Šesťáci, vedení Janem Danečkem, vyrazí na „svůj“ turnaj ještě v průběhu Vánočních svátků a zamíří do „města automobilů“, tedy Mladé Boleslavi.
Účastníci turnaje: Mladá Boleslav, Havířov, Chomutov, Kladno a České Budějovice.
Zde se bude hrát systémem každý s každým, a tyto zápasy také stanoví konečné pořadí.

Starší dorost - Česká Pošta Cup, Liberec 28. – 29. 12. 2012

Svěřenci trenéra Martina Janečka se ke svému výborně obsazenému turnaji vydají na nejdelší cestu - až do severních Čech. I zkušenost s takovýmto náročným cestováním se jim však může hodit, protože od ledna se budou v rámci své extraligy k podobným „výletům“ vydávat pravidelně.
Účastníci turnaje: Liberec, Kladno, Mladá Boleslav, Slavia a Havířov. Také zde se postupně utkají všechny týmy ve vzájemných zápasech a ty rozhodnou o konečném pořadí.
Havířovští budou mít velmi náročný program. Do turnaje totiž vstoupí v pátek od 11:15 zápasem s Mladou Boleslaví. Tentýž den v podvečer je čekají Rytíři Kladno a v sobotu pak od 8:00 domácí Bílí Tygři Liberec a od 15:30 Slavia Praha.
Podrobnosti o turnaji zde.

Všem havířovským hokejistům přejeme při jejich reprezentaci klubu a města hodně sportovního štěstí a podařených hokejových akcí. O výsledcích jednotlivých turnajů budeme na azeťáckém webu samozřejmě informovat.