Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Ve šlágru kola zajíždí Havířov na led prvního Šumperku

11.12.2010 | Josef Nudera

Po minulých zápasech, kdy Havířov doma rozdrtil celky ze spodních pater tabulky, vysokými rozdíly, se vydá na led prvního Šumperku. Havířov ztrácí na Šumperk pět bodů a nedělní výhra by velkou část umazala. Derby a nebo, jak chcete, šlágr kola bude začínat na šumperském zimním stadionu v 17:00 hodin a živý přenos zápasu budete moci sledovat na lifetv.cz

O kvalitách Draků ze Šumperka nemůžeme pochybovat. Šumper drží 11-ti zápasovou výherní sérii, Šumperk odcházel poražen naposledy 20. října z ledu Bobrů Valašského Meziříčí. V celé soutěži Šumperk prohrál jen dva zápasy a suvereně vládně druhé lize. Havířov uchvácen hokejovou euforií zdatně stíhá tento celek. V minulých zápasech porazil AZet vysoko 10:1 Frýdek - Místek a 12:1 Uherské Hradiště.

Při pohledu na sestavu Draků zjistíte, že obsahuje řadu havířovským fanouškům dobře znamých hráčů. Nejvíce branek za Salith nastřílel Michal Velecký (25+9) a obránce Aleš Holík (14+14). Z bývalých havířovských hráčů zde mimo jiné ještě mimo Michala Veleckého působí Jakub Hulva (8+17), Marek Haas (7+14), útočník Adam Červenka (10+10), nebo třeba obránce Jan Tesařík (6+8). Nemůžeme zapomenout na šumperské hráče s velkými zkušenostmi jako je například Roman Meluzín.

V brankovišti Šumperku se prostřídali již tři brankáři Roman Boška, Marek Peksa a Tomáš Štůrala. Poslední jmenovaný odchytal nejvíc zápasů (10 duelů) a můžeme předpokládat, že se proti Havířovu mezi tři tyče postaví právě Štůrala. Tomáše Štůrala si drží velmi dobrou úspěšnost zákroků (94,33%). Je určitě jeden ze základních kamenů pro úspěchy Draků.

Podle předzápasových informací se do havířovského brankoviště postaví Lukáš Daneček, který právě v Šumperku působil. O kvalitách tohoto soupeře dobře ví i Michal Sztefek, kterého jsme krátce vyzpovídali. Nezapomeňte, že zápas proti Šumperku začíná na šumperském zimním stadionu od 17:00 hodin v neděli. Živý přenos můžete shlédnou zde: http://www.lifetv.cz/

Co očekáváš od zápasu proti Šumperku? Bude to asi úplně jiný zápas než ty, které jste odehráli v posledních kolech.

Určitě to bude těžší, v útoku, v obraně. Je třeba se vyvarovat chyb.

V minulém vzájemném utkání jste na svém ledě se Šumperkem prohráli 5:7, bude to teď jiný zápas? Havířovem vládne hokejová euforie, to se dá říct i o Šumperku.

Pro nás může být výhodou, že hrajeme venku a bude na nás vyvíjen menší tlak než na ně.

Do branky by se měl postavit Lukáš Daneček, může být výhoda, že za Šumperk chytal a zná tamější tým?

Lukáš je zkušený gólman, aby takovou situaci zvládl. Výhoda to může být a nemusí. Musíme se na to připravit všichni.

V minulém utkání jsi se několikrát dostal do solidních šancí, jak se ti hraje v tvojí lajně?

V lajně se mi hraje skvěle a je to jen moje hloupost a nedostatečná koncentrovanost v koncovce.

Tento zápas bude určitě perlou zápasů druhé ligy. V Šumperku působí řada bývalých havířovských hráčů, berete tento zápas tak trochu jak derby?

Diváků bude určitě hodně, ale myslím si, že to nebereme jako derby i když je pravda, že tam je hodně kamarádů a bývalých spoluhráčů.

Proběhla nějaká speciální přípravana treninku, před tímto obtížným zápasem?

Speciální příprava ani ne, ale jen jsme si řekli, že takové chyby, které jsme udělali proti Uhersému Hradišti by už byly potrestány a připomenuli jsme si chyby, které jsme dělali proti Šumperku minulý zápas doma.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí.

Nemáš za co.