Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Ve středu zamíří AZ do Benátek nad Jizerou

30.10.2018 | Tomáš Vlček

Po krásném a úspěšném víkendovém programu čeká na hokejisty AZetu ve středu další zápas Chance ligy. Podruhé v sezoně se vydají do středních Čech, kde budou jejich soupeřem HC Benátky nad Jizerou. Zápas začíná v 17:30.

HC Benátky nad Jizerou

Benátečtí hokejisté neměli do soutěže špatný vstup, když v prvních třech kolech získali pět bodů. V následujících prvoligových bojích se jim však podařilo porazit jen Litoměřice, Frýdek a Přerov a to nestačilo na více než poslední čtyřku tabulky. V pondělní dohrávce si však dvanáctý tým ligy vyšlápl na suverénního lídra soutěže z Českých Budějovic a po výhře 2:1 mu sebral všechny body.

HC Benátky nad Jizerou – ČEZ Motor České Budějovice 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 44. Žůrek (Mikyska), 46. Zachar (TS) - 14. Beránek. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 302. Střely na branku: 21:37 (5:14, 7:18, 9:5). Zblokované střely: 17:5. Vhazování: 30:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Sestava HC Benátky: Žajdlík – T. Hanousek, Havlín, Jan Bednář, Husa, Aubrecht, Žůrek – Teplý, J. Vlach, D. Špaček – M. Zachar, J. Mikyska, A. Dlouhý – Chrtek, Psota, Bittner – Rychlovský, Šír, Průžek – Braid.

Výhra se nerodila snadno. Středočeši museli skóre otočit po chybě vlastního brankáře, ale nakonec se díky obrovské bojovnosti a nakonec také skvělému, a už i bezchybnému, Žajdlíkovi brance, mohli radovat.

Trenér Jiří Kudrna byl zápase samozřejmě velmi spokojený. Podali jsme perfektní výkon, který byl podpořen skvělým gólmanem. Jsem rád, že po chybičce, která předcházela českobudějovické brance, Matěj prokázal pevné nervy a skvěle odchytal zápas. Všichni kluci dřeli a poctivě bránili. Náš tým ve vítězství věřil a šel si za ním. To, že jsme takto silného soupeře dokázali porazit, je pro nás velikou vzpruhou. Věřím, že nám to pomůže do další fáze této sezóny.“

V čele vyrovnaného bodování Kudrnova týmu je Ladislav Bittner (4+7), před Josefem Mikyskou (6+4), Danielem Špačkem (4+5) a nejlepším nahrávačem Matějem Psotou (1+8). Z hlediska+/- bodování je však nejlepší mladík Marek Zachar (+4 a navíc 5+2).

Lídrem obrany byl Ján Niko, který ale odešel do Trenčína, a tak jeho roli převzal ve 21 letech Jakub Husa (2+4). V brankovišti se rovnoměrně střídají zkušený Marek Schwarz (3,35 br./zápas; 90,32% úspěšnost zákroků) a dvacetiletý Matěj Žajdlík (3,56 br./zápas; 89,74% úspěšnost zákroků). V zápase s AZetem se ale samozřejmě mohou v sestavě Benátek objevit i kmenoví hráči extraligového Liberce jako např. Dominik Lakatoš, Jaroslav Vlach nebo Petr Kolmann.

AZ Residomo Havířov

Havířovští hokejisté nabrali v posledních týdnech slušný vítr do plachet. Po trochu slabším období na přelomu září a října si v posledních šesti kolech připsali pět výher a v tabulce se posunuli už na 5. příčku. Naposledy v sobotu ukázkově bojovným výkonem a výhrou nad Vsetínem oslavili, před více než třemi tisícovkami diváků, 90 let existence klubu. Výhra nad druhým celkem tabulky se, po vyrovnané první třetině, začala rodit ve druhé dvacetiminutovce, v níž šel AZ do vedení. Ale protože mnoho dalších šancí zůstalo zatím nevyužito, stvrzení výhry přišlo až po brankách ve třetí třetině.

AZ Residomo Havířov - VHK Robe Vsetín 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 8. Rehuš (Haas, Jergl), 24. Seman (Bořuta, Kotala), 44. Holec (Veselý, Matai), 48. Bednář - 3. Rob (Holomek). Vyloučení: 7:9. Bez využití. Střely na branku: 40:18 (14:8, 18:6, 8:4). Zblokované střely: 5:9. Vhazování: 34:27. Průběh utkání: 0:1, 4:1. Diváků: 3.295.

Sestava AZetu: Bláha - Matai, Chroboček, Bořuta, Mrowiec, Dudek, Rutar - Jergl, Pořízek, Gřeš - Bednář, Haas, Maruna - Rehuš, Seman, Kotala - Veselý, Cihlář, Holec

Trenér Jiří Režnar: „Dneska jsme sehráli vynikající utkání, hráli jsme hodně dynamicky. Hráči do puntíku plnili stanovenou taktiku. Škoda, že jsme se neuklidnili už ve druhé třetině, kdy jsme spálili velké množství šancí.“

Je jasné, že pokračovat v načaté sérii výher by chtěli havířovští na ledě liberecké farmy, byť to nebude nic lehkého. „Benátky včera porazily Motor a budou těžký soupeř. Dobře trénovaný s mnoha kvalitními hráči, kteří bojují o místo v Liberecké sestavě. My máme momentálně také dobré výsledky a chceme v nich pokračovat. I když to bude těžké, chceme v Benátkách uspět, tzn. vyhrát,“ hlásí manažer Patrik Rimmel a k sestavě dodává. „Tak jako všechny tymy máme nějaké marody (zraněni, nemoci) a proto se o sestavě rozhodne ve středu ráno.“

V prvním letošním vzájemném duelu vyhrál AZ na ledě Gascontrol Arény nad Benátkami 3:1. Kdo se bude radovat tentokrát, uvidíme ve středu večer. Zápas začíná na ZS v Benátkách nad Jizerou v 17:30 a připraven je z něj tradiční textový on-line přenos nebo videopřenos na HokejkaTV.