AZ slaví v Benátkách čtvrtou výhru v řadě

Tomáš Vlček | 31.10.2018

20. kolo Chance ligy zavedlo AZeťáky na led Benátek nad Jizerou. AZ šel do vedení už ve vyrovnané první třetině. Druhou herně zcela opanoval a zasouženě navýšil svůj náskok. Domácí se sice nevzdali a dotáhli se ve třetí třetině až na jeden gól, ale havířovští už si zaslouženou výhru vzít nenechali. O branky AZetu se podělili Rehuš, Dudek, Gřeš a Bednář. Další zápas sehraje AZ v sobotu doma proti Dukle Jihlava.

CHANCE LIGA - 20.kolo st 31.10.17:30
HC Benátky nad Jizerou - AZ Residomo Havířov
2:4
(0:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 39. M.Zachar (J. Mikyska, J. Vlach), 47. J. Vlach (J. Mikyska, M. Zachar) – 9. Rehuš (F. Seman), 25. Dudek (Rehuš), 32. Gřeš (Matai, Pořízek), 52. L. Bednář (Maruna). Rozhodčí: J. Doležal, Luczków – Horažďovský, Ševic. Vyloučení: 6:7, navíc Šír (BEN) a Kotala (HAV) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 194. Střely na branku: 20:26 (7:6, 6:17, 7:3). Zblokované střely: 8:6. Vhazování: 28:20. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz – Maier, Kunst, Žůrek, Husa, Jan Bednář, Aubrecht – Šír, J. Vlach, M. Zachar – Psota, J. Mikyska, Bittner – Rychlovský, Chrtek, D. Špaček – Průžek, Braid, Žemba.
AZ Residomo Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Mrowiec, Bořuta, Dudek, Rutar – Rehuš, F. Seman, Kotala – L. Bednář, Haas, Maruna – R. Veselý, Pořízek, Gřeš – Bambula, Cihlář, Macuh.

Zápas zpočátku nenabízel moc pohlednou hru. První gólovku měli havířovští, když se v 7. minutě Maruna objevil sám před domácím gólmanem Schwarzem, ten jej ale vychytal špičkou betonu. O minutu později dostal AZ k dispozici přesilovku, kterou v její polovině využil. Branislav Rehuš dostal puk před brankoviště a bekhendem jej poslal pod horní tyčku – 0:1. Pak hosté zvládli vlastní oslabení a ve 12. minutě mohli Cihlářem své vedení navýšit, ale mladý havířovský útočník těsně minul branku. Benátky následně nevyužili ani svou další přesilovku a tak se šlo do šaten za těsného vedení AZetu.

Druhá dvacetiminutovka začala šancí domácího Zachara, který se dostal do sólového úniku, ale puk za Bláhu dostat nedokázal. AZ pak sehrál slušnou přesilovku, v níž sice neskóroval, podařilo se mu to však chvíli po jejím skončení. Po buly v útočné třetině napálil puk obránce Jakub Dudek a ten skončil až v Benátecké brance – 0:2. Chvíli na to trefil domácí Žemba břevno havířovské branky, ale jinak byli aktivnější a mnohem nebezpečnější hosté.

Ve 29. minutě mohli skórovat dokonce při vlastním oslabení, ale zmatek před brankou středočechů nakonec nepotrestali. Vyústěním převahy AZetu ale byl přesilovkový gól na 3:0 ve 32. minutě. Domácí Bednář byl na trestné lavici jen 15 vteřin a pak se, poté co Tomáš Gřeš dorazil do branky puk odražený od zadního mantinelu, mohl vrátit. AZ byl i nadál lepším týmem, ale branku už ve druhé třetině nevstřelil. Naopak, ve 39. minutě zakončil ojedinělou rychlou protiakci Benátek Marek Zachar a bylo to 1:3.

Třetí třetina začala zvýšenou aktivitou domácích, ale gólu byli blíže havířovští, když ve 45. minutě trefil Lukáš Bednář z mezikruží levou tyč! AZ pak ubránil oslabení, ale krátce poté se domácí přeci jen radovali. Jaroslav Vlach se důrazně u tyčky natlačil do brankoviště a doslova procpal po ledě puk i s Ondřejem Bláhou za čáru – 2:3. AZetu se naštěstí za 5 minut podařilo opět odskočit do dvoubrankového vedení. V první šanci sice Schwarz vychytal Haase, ale chvíli na to dostal Lukáš Bednář nabito od zadního mantinelu před branku a střelou z první vymetl růžek domácí branky – 2:4.

V 54. minutě se otřela o tyčku Haasova střela, ale jinak AZ už spíše pozorně bránil. Dvě a půl minuty před sirénou se poprali Šír s Kotalou. V posledních dvou minutách to ještě zkusili domácí bez brankáře, ale skóre se už nezměnilo a AZ si tak ze středních Čech odváží všechny tři body.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Doufali jsme, že do zápasu dobře vstoupíme, zvláště po minulém vítězství. V první třetině jsme ale byli hrozně zakřiknutí. Soupeř byl aktivnější a dostal se do vedení. Ani ta druhá třetina se pro nás nevyvíjela vůbec dobře. Havířov navýšil vedení až na 3:0, což už pro nás bylo kritické, avšak podařilo se nám snížit na 1:3. Řekli jsme si, že ve třetí třetině ještě něco s výsledkem uděláme. Ze závěru jsme ale zklamaní. Za stavu 2:3 jsme všichni věřili, že máme na to, abychom utkání poslali minimálně do prodloužení. Bohužel jsme ale inkasovali čtvrtou branku, která rozhodla o osudu zápasu. Dvě třetiny jsme byli horším týmem, až ve třetí třetině se nám podařilo dostat hosty do potíží. Soupeř si šel za vítězstvím více. Proto jsme pochopitelně zklamaní.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Z obou stran to byl dobrý zápas. Víme, že Benátky mají mladý tým, který dobře bruslí a je důrazný. Samozřejmě jsme chtěli jejich přednost otupit. Šli jsme za nimi do hloubky a oni s tím měli problémy. Také jsme se poučili ze zápasu, kdy tu hrály České Budějovice. Ten jsme si rozebrali. Budějovice tu dvě třetiny hrály výborně, ale na rozdíl od nás nedaly góly. Domácí kluci je pak potrestali a 2:1 vyhráli a musím říci, že zaslouženě. Toho jsme se chtěli vyvarovat. Myslím si, že se nám to podařilo.