Vyjádření klubu k zákroku v rámci nedělního utkání Ligy juniorů

24.01.2024 | Klub

Během nedělního utkání Ligy juniorů mezi VHK ROBE Vsetín a AZ Havířov došlo k nepřiměřenému a nebezpečnému nesportovnímu chování ze strany jednoho z hráčů našeho juniorského týmu vůči hráči soupeře. AZ Havířov s podobnými zákroky, které jsou daleko za hranicí sportovního chování, zásadně nesouhlasí a tato politováníhodná událost se rozhodně neshoduje s dlouhodobou koncepcí směřování naší hokejové mládeže ani klubu jako takového.

Mezi oběma hráči došlo po zákroku k telefonickému kontaktu, ze strany hráče AZ Havířov k opakované omluvě a vyjádření lítosti nad touto událostí. Nesportovní chování hráče bylo neprodleně projednáno na úrovni klubu a byl dočasně suspendován mimo tým. O jeho dalším působení bude sportovní vedení AZ Havířov rozhodovat s přihlédnutím na vyhodnocení zákroku Disciplinární komisí ČSLH.