VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

WSM liga pádí dál, AZ zamířil do Mostu

24.01.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Závěrečná čtvrtina základní části WSM ligy pokračuje v rychlém tempu. Havířovští hokejisté budou jistě chtít, po pondělním zaváhání na domácím ledě s Třebíčí, napravit ve středu dojem. Soupeřem jim bude poslední ale stále nebezpečný Most. Zápas začíná v 17:30.

HC Most

Zní to už jako obehraná písnička, ale stále je to pravda. Mostečtí hokejisté jdou do každé z posledních pěti sezon s plánem držet se dále od sestupových příček, ale to se jim ani letos nedaří. Nepomáhají změny trenérů, posílení kádru ani spolupráce s extraligovým Litvínovem.

Momentálně jim po odehraných 44. kolech patří se 37 body v tabulce 14. místo, ale především na předposlední Kadaň ztrácejí jedenáct bodů a na dvanáctý AZ už bodů 19! No a vzhledem k tomu, že letos z WSM ligy sestupuje poslední celek přímo, není situace Severočechů zrovna dobrá.

Od posledního setkání s AZetem počátkem prosince posbírali Mostečtí v následujících dvanácti kolech jen 7 bodů. A to po výhrách nad Kadaní a Přerovem a porážce v prodloužení v Třebíči. V posledním kole prohráli svěřenci trenéra Aleše Tottera brankou 11 vteřin před koncem v Benátkách.

HC Benátky nad Jizerou – HC Most 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 31. Černoch (Prokeš), 53. Černoch (Prokeš), 60. Víšek (D. Špaček) – 19. J. Šimeček (Rod), 56. Kubinčák (J. Šimeček, Divíšek). Rozhodčí: Grech – Coubal, Ševic. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 201. Střely na branku: 31:28 (12:10, 8:10, 11:8). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Sestava HC Most: Petrásek – Walter, K. Černý, Šesták, Kokeš, Šefl, Hora, A. Rulík – Smolka, Divíšek, Kubinčák – R. Veselý, Alinč, Mical – Babincev, J. Šimeček, Rod – Zdeněk.

Mostecký kouč tak samozřejmě neoplýval radostí, ale porážku bral realisticky: „Bohužel jsme za stavu 1:0 pro nás neodskočili domácím o dvě branky. V závěru jsme se nechali zbytečně vyloučit, což Benátečtí potrestali. Domácí tým byl v dnešním utkání asi o tu jednu branku lepší.“

Havířovští se mohou od posledního setkání s Mostem pyšnit ziskem 15 bodů. Možná trochu překvapivě o ně obrali i silné týmy Slavie a Kladna, ale forma AZetu je zkrátka zejména po novém roce velmi slušná. Škoda jen porážky v Jihlavě brankou v poslední minutě a také prohry s Třebíčí v poslední utkání v pondělí na domácím ledě.

AZ Havířov – SK HS Třebíč 2:5 (2:4, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Dvořáček (Štumpf, Hubáček), 6. Kanko (Petran) – 4. Mrázek (Kusko, Psota), 5. Malec (Kristl, Přibyl), 10. Mrázek (Čejka, Psota), 19. Mrázek (F. Král, Kusko), 26. Pekr (J. Zdráhal). Rozhodčí: Kašík – Reich, Otáhal. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1519. Střely na branku: 23:14 (9:9, 7:3, 7:2). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5.

Sestava AZ Havířov: Šafránek (26. Matoušek) – L. Doudera, Petran, Krisl, Chroboček, Holomek, D. Seman, Dudek, Staněk – Kalus, Hlinka, Kanko – Dvořáček, Hubáček, Štumpf – Gřeš, Maruna, Haas – Pořízek, Lenďák, Kotala.

Havířovu tentokrát nefungovala ani spolehlivá defenzíva, vyztužená v posledních zápasech skvěle chytajícím Dušanem Šafránkem, ani ofenzíva, která nevyužila ani dlouhou přesilovku 5 na 3.

Trenér Martin Janeček vystihl příčiny porážky takto: „My jsme se na utkání připravovali, věděli jsme, že Třebíč bude těžkým soupeřem, protože je šestá. Nicméně nezodpovědným a laxním přístupem v první třetině jsme pustili soupeře do vedení, což bylo rozhodující pro celé utkání. Náš poslední záchvěv byla přesilovka pět na tři, kterou jsme sehráli špatně, protože si na sebe nikdo nechtěl vzít zodpovědnost a hráli jsme to po rozích. Kontaktní gól jsme nedali a Třebíč si pak vedení zkušeně uhlídala.“

AZ tak zůstal v tabulce na 12. místě a stále mu chybí pár bodíků do vysněného play-off. Nicméně tuto porážku je třeba hodit za hlavu, prvoligový kolotoč se točí dál a ztracené body se pokusit získat na severu Čech. Brankář Dušan Šafránek ve videorozhovoru pro klubový web to říká jednoznačně: „Určitě budeme chtít vyhrát. Musíme hrát trpělivě, dát první gól a pak si to pohlídat.“

Celý rozhovor s Dušanem Šafránkem:

Manažer AZetu Patrik Rimmel tento plán potvrzuje a dodává: „Chceme pro výhru udělat vše. Proto do Mostu jedeme již dnes (v úterý). K týmu se večer připojí i Daniel Kurovský, který dnes hraje s Vítkovicemi na Spartě.“

V předchozích vzájemných střetnutích se letos vždy radoval domácí tým. AZ vyhrál v K&K PNEU Aréně 4:1 a 5:1, mostečtí doma otočili z 0:1 na konečných 2:1.

Středeční zápas Mostu s AZ Havířov začíná v 17:30. Připraven je samozřejmě tradiční textový on-line přenos případně videopřenos na TVCOM.

Přehled zápasů 45. kola WSM ligy

17:30 HC Most – HC AZ Havířov 2010