Začíná druhá třetina soutěže, ve středu se AZ utká se Slavií

02.11.2021 | Vít Káňa

Ve středu 3. listopadu zavítá do Havířova, v rámci 17. kola CHANCE ligy, tým HC Slavia Praha. AZ naposledy doma prohrál ve vyrovnaném zápase s Litoměřicemi 1:3. To Pražané se v Ústí nad Labem radovali z výhry 4:3 v prodloužení. Úvodní buly bude v GASCONTROL Aréně vhozeno v 17:30. Oplatí AZ Slavii vysokou porážku z prvního kola?

Vstupenky na utkání zakoupíte zde:

HC Slavia PRAHA, 9. místo, 16z. (6 – 2 – 0 – 8), skóre 59:57, 22 bodů.

Slavia tabulku CHANCE ligy loni po základní části ukončila na 9. místě, na první Rytíře měla devatenáctibodové manko. V předkole play-off v pěti zápasech sice přetlačila Třebíč, ale ve čtvrtfinále bylo nad síly sešívaných Kladno. Po první třetině soutěže jsou Pražané na stejné pozici, jako loni po jejím konci. Trenérské duo Jiří Veber a Pavel Kolařík překonalo s týmem hlušší období, v něm naráželo na silnější manšafty a Pražany trápila zranění. V posledních zápasech Slavia opět sbírá body.

Komu se daří

Tomáš Knotek je v laufu. Třináct branek dal a na stejný počet jich, v 16 kolech, nahrál. Každá jeho čtvrtá střela skončí podle statistiků v bráně (úspěšnost má 27.08). V přesilovkách získal osm zásahů a pět asistencí. Dobrý vstup do sezony měl i obránce Daniel Krejčí, ten byl u 15 bodů (3+12), v přesilovkách vstřelil dva góly a na devět jich přihrál. Sběračem asistencí je Petr Kafka, dvaatřicetiletý šikula jich má (stejně jako Knotek) 13.

Pět posledních zápasů přineslo Slavii sedm bodů. V Litoměřicích Pražané padli (3:4), doma těsně prohráli s hegemonem z Třebíče (2:3), poté urvali dva body v Sokolově (4:3sn) a jasně přehráli, letos kvalitně hrající, Prostějov (4:1). Naposledy sešívaní vyjeli do Ústí, kde vyzvali Lvy.

Pražané prohrávali v polovině zápasu 2:0, góly vstřelili domácí Bláha a Přindiš. V závěrečné dvacetiminutovce se však děly věci. Slávisté dokázali vývoj skóre otočit. K obratu zavelel Tomáš Knotek a dva góly přidal David Šteiner. Už to vypadalo, že Slovan neodolá tlaku soupeře, ale při power-play vyrovnal Milfait. Šlo se do prodloužení, ve kterém zkompletoval svůj hattrick David Šteiner. Slavia vyhrála v Ústí 4:3. Na střely to bylo 33:19 pro Pražany.

Sestava Slavie na Slovanu:

R. Málek – Weinhold, Daniel Krejčí, Veber, T. Duda, Mikuláš Hovorka, Barák, R. Havel – M. Ondráček (A), Žejdl, Poletín (C) – Kern, T. Knotek (A), R. Všetečka – T. Pšenička, P. Machač, Vracovský – Šteiner, Vlček, Jaroslav Brož.

Marodka

Na listině zraněných jsou zapsáni obránci Tadeáš Hejda a Matyáš Zelinger. V útoku Pražané postrádají Petra Kafku a nemocného Jiřího Doležala.

AZ HEIMSTADEN Havířov, 16. místo, 16z. (3 – 2 – 2 – 9), skóre 39:52, 15 bodů.

AZ má Slavii, co vracet. V prvním kole totiž Pražané pořádně pohnuli žlučí fanoušků z nejmladšího města. Vstup do sezony s výsledkem 10:4 byl hodně tvrdým vystřízlivěním. Od té doby sice v Lučině uplynula spousta vody, nicméně výsledky AZetu po první třetině CHANCE ligy jsou, slušně řečeno, za očekáváním.

Mnoho zápasů skončilo rozdílem jediného gólu. Havířov trápí nízká produktivita v útoku, nevyrovnanost výkonů a chyby v obranných řadách. AZ devět zápasů odehrál s rozdílem jediného gólů. Pět z nich však prohrál. Pokud havířovští vstřelili první gól v utkání, tak rovněž v pěti zápasech odcházeli z ledu poraženi. AZ produkuje málo střel, průměr 28.81 je pátým nejnižším číslem v soutěži.

AZ vytěžil z posledních pěti zápasů (nutno podotknout, že hrál proti tomu nejlepšímu v soutěži) čtyři body. Po domácí porážce od Valachů (1:4), padl v derby na Porubě po samostatných nájezdech. Následně přetlačil Přerov v prodloužení (3:2p) a poté prohrál ve Vrchlabí (0:2). Naposledy do GASCONTROL Arény zavítali favorizovaní Kališníci.

Zápas měl skvělé tempo a AZ měl, kromě vyloučených a gólů, lepší statistiky. Do vedení se dostal STADION v 7. minutě, to se nadvakrát prosadil finský blesk Riku Sihvonen. AZ vzápětí vyrovnal Antonínem Pechancem. Oba týmy se gólově odmlčely až do poloviny třetího dějství. V mezičase se hrál pohledný hokej, ve kterém nebyla nouze o povedené akce, souboje a výborné zákroky gólmanů. Nicméně v 51. minutě našel exhavířovský Procházka Josefa Jíchu a ten rozesmutněl ochozy GASCONTROL ARÉNY. Havířov se snažil vyrovnat při hře v šesti, ale tentokrát risk nevyšel. Na konečných 1:3 pro Litoměřice uzavřel skóre Josef Koláček. AZ přestířel Litoměřice v poměru 36:28.

Trenér Jiří Režnar se po zápase vyjádřil takto: Dnešní utkání se mi hodnotí těžko, je mi líto kluků a jak už tady bylo řečeno, byl to souboj o jeden gól. Následně jsme tu chybu udělali a inkasovali. Není to první utkání v sezóně, kdy kluci dřou a nakonec prohrají o gól, když nepočítáme gól do prázdné branky.

Sestava AZetu z posledního zápasu:

Fučík – Groch, Chroboček, T. Pastor, M. Hlaváč, Mrowiec, Korím – L. Bednář, Pechanec, J. Doktor – Š. Kratochvil, Hudeček (A), Dostálek – Severa, Maruna (C), Handl – M. Hrubec, Paś, Mrva.

Marodka

Obránce Ivan Lytvynov je zraněn v horní části těla a do zápasu nenastoupí. Obránce Tomáš Valenta se do utkání se Slavii vrací po nemoci.

Před zápasem se STADIONEM bylo oznámeno, že na pozici asistenta byl povolán Petr Sikora. Ten o svém příchodu do týmu řekl toto: Nabídka od AZetu mi pasovala ve všech směrech. Je to klub, za který jsem v Česku v dospělosti odehrál nejvíce sezón, takže k němu mám vztah. S Pavlem Zdráhalem i Jirkou Režnarem jsem se jako hráč setkal. Je to klub ambiciózní a já bych mu chtěl pomoct se zvednout z těch vod, kde se momentálně nachází. Hráči mají svůj potenciál. Rád bych se zaměřil na některé detaily a věřím, že pomůžu klukům se posunout a tím i celému týmu.“

Pokud nebudete přímo v ochozech GASCONTROL Arény, tak pro vás z utkání připravujeme textový přenos