AZ Havířov

AZ zdolal po zlepšeném výkonu Benátky 4:2

Tomáš Vlček | 20.01.2018

Proti AZetu dnes stál hodně oslabený soupeř, přesto benátečtí statečně vzdorovali. V první třetině byli dokonce lepší, ale ve druhé třetině se výkon havířovských viditělně zlepšil a otočili skóre ve svůj prospěch. Výhra 4:2 znamená důležité tři body a pokračování boje o play-off. Další zápas sehraje AZ ve středu v Českých Budějovicích.

WSM liga - 41.kolo so 20.1.17:30
AZ Residomo Havířov - HC Benátky nad Jizerou
4:2
(0:1, 3.1, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Gřeš (Pořízek, Drtil), 27. M. Kalus (TS), 28. Luža (M. Kalus, Fronk), 47. Gřeš (Havel) – 12. Hrníčko (Psota, Wiencek), 25. Bittner (Jan Bednář, Hrníčko). Rozhodčí: Přikryl, Koziol – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1.306. Střely na branku: 47:13 (13:5, 22:4, 12:4). Zblokované střely: 6:9. Vhazování: 41:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

AZ Residomo Havířov: Bláha – Drtil, Krisl (C), Luža, Dudek, Puzič, R. Havel (A) – Tomi, L. Bednář, M. Kalus – Fronk, Rác, Maruna (A) – Kanko, Matai, Kotala – Gřeš, Pořízek, Bambula.
HC Benátky nad Jizerou: Kořenář – Kunst, Jan Bednář, Mirochnikov, Jandejsek, Havlín – Psota, Bittner (C), Hrníčko (A) – Z. Král, Chrtek, R. Veselý – Wiencek, Hrabík, Šír.

Domácí hráči se od začátku snažili hrát aktivně, pomohla jim k tomu i přesilovka, ale kýženou branku nepřinesla. Poprvé mohlo udeřit na druhé straně, když se Benátecký Veselý dostal před Bláhu, ale nedokázal mu procpat puk mezi betony.

V 7. minutě byl blízko gólu domácí Fronk, ale bekhdenem nezakončil přesně, i proto, že byl faulován. Ale ani následná přesilovka domácím nestačila ke vstřelení gólu.

To se povedlo Benáteckým na začátku 12. minuty, když Dominik Hrníčko vyslal střelu od modré čáry, která zapadla přesně do pravého horního rohu Bláhovy branky. O pět minut později měl velkou šanci vyrovnat Kalus, ale nedokázal přehodit ležícího Kořenáře. Po první třetině tedy vedly Benátky 0:1.

Druhá třetina byla pěkně divoká. Ve 24 .minutě Tomáš Gřeš našel volný puk před brankovištěm a poslal jej do sítě. Jenže neuplynula ani minuta a hosté znovu vedli. V situaci dvou na jednoho nahrál Jan Bednář přesně na hůl Ladislava Bittnera, který neomylně poslal puk do sítě.

Ve 27. minutě hrál AZ přesilovku, v ní se paradoxně do úniku dostal Marek Kalus, který byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. To domácí útočník, s trochou štěstí, proměnil. Havířov dokázal využít i pokračující přesilovku, když Patrik Luža bombou od modré čáry poslal puk pod víko Kořenářovy branky.

V polovině utkání měli hosté dvě gólovky - nejprve v samostatném úniku neuspěl s forhandovým blafákem Bittner, chvíli po něm v podobné situaci, zakončené střelou, neuspěl Chrtek. Ve 32. minutě se před Kořenáře proháčkoval Pořízek, ale měl smůlu a gól nedal.

Do konce druhé třetiny zbývalo pár vteřin, když se domácí Kotala dostal do brejku, předvedl povedený blafák, ale nedokázal přehodit Kořenářův beton. Po druhé třetině tak platil stav 3:2.

Hodně k vidění toho bylo i ve třetí třetině. Hosté si mohli zahrát dvakrát za sebou přesilovku, ale gól z toho nevytěžili. Naopak na konci 47. minutě se při vlastním oslabení prosadil Tomáš Gřeš, který se zbavil nádherně provedenou stahovačkou obránce a přesnou ranou překonal Kořenáře.

Domácí hráči pak trochu ubrali, ale i tak byly k vidění šance na obou stranách. AZ dnes jednoznačně přestřílel svého soupeře, ale na skóre se to neprojevilo tak markantně a Havířov bere tři body za výhru 4:2. Benátky prohrály po osmé za sebou a AZ střídá výhry s prohrami.

Ohlasy k utkání


Vojtěch Csabi (AZ Residomo Havířov): V první třetině si naši hráči mysleli, že oslabený soupeř si snad dá góly sám. Po důrazné domluvě v šatně se náš výkon zlepšil a nakonec jsme si zaslouženě připsali tři body. Nicméně pokud chceme zůstat v boji o play-off, nemůžeme si takový přístup jako v první třetině dovolit.


Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Přijeli jsme jen se čtrnácti hráči do pole, takže to pro nás bylo hodně těžké. Ale přesto musím kluky pochválit. Odehráli jsme velmi dobré utkání, a pokud bychom využili naše vyložené šance, mohli jsme si odvézt i nějaký ten bod nebo body.

Fotogalerie k zápasu
Instagram Youtube
×
Odehrané v 15:30 | Jun.
AZ Havířov
HC ZUBR Přerov