Junioři se rozloučili s nejvyšší soutěží výhrou nad Motorem

Vít Káňa | 26.03.2022

H A V Í Ř O V - AZ se v posledním utkání DHL Extraligy juniorů v sobotu 26. března střetl v GASCONTROL Aréně s Motorem. První třetina přinesla trefy Pavla Makovce a Adama Middletona. Havířovští mladíci chytili nástup i do té druhé, kapitán Filip Byčkov, po 25 vteřinách hry, dával už na 3:0. Domácí ještě před polovinou utkání vedli o čtyři góly, díky Adamu Midlettonovi, Motor ale v závěru snížil Turkem. Ve třetí periodě se Pavel Makovec dočkal druhé šťastné trefy a uzavřel skóre. Junioři v posledním zápase sezóny vyhráli nad Motorem poměrem 5:2.

DHL extraliga juniorů - 50.kolo so 26.3.
AZ Heimstaden Havířov - HC Motor České Budějovice
5:2
(2:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: .12. Makovec, 15. Middleton (Byčkov, Middleton), 21. Byčkov (Pastor), 27. Middleton (Bílek), 50. Makovec (Kočí) – 39. Turek (Březina, Pouzar), 42. Vaněk (Postl, Vachuň) Rozhodčí: Šutara, Cabák – Hanzlík, Bartoň. Vyloučení: 3:4. Využití: bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: 42:30. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2 .

AZ Heimstaden Havířov: Zlatnický (Nowak) – Bílek, Valouch, Zavřel, Kyselý, Fědor, Kalina, Kočí – Plevka, Middleton, Horváth, Pastor (A), Makovec, Byčkov (C), Špaček, Lysoňěk, Svozil, Bárta. Trenér: Tomáš Urbánek
HC Motor České Budějovice: Maleček – Bednařík, Váňa, Schmidtmayer, Willmann, Vaněk, Březina, Vachun – Kříž, Turek, Kašpar (A), Petrásek, Putz, Pouzar (C), Strnad, Postl. Trenér: Karel Herr

Lepší vstup do utkání měli hráči AZetu, Motor snad byl ještě myšlenkami v autobuse, jeho hráči měli v úvodu na ledě horší pohyb. Havířov měl v prvních deseti minutách k dispozici dvě přesilové hry, ty ale nedokázal využít. Gól přišel až ve 12. minutě, to se prosadil Pavel Makovec, který se dostal v mezikruží ke sraženému puku a poslal ho mezi beton a lapačku, Maleček neměl šanci zasáhnout, 1:0. AZ nepolevoval v tlaku a byl za to odměněn Adamem Middletonem. Ten v 15. minutě zakončil parádní souhru celé trojice, když zpoza branky poslal puk okolo levé tyčky, 2:0. Tímto stavem skončila i první perioda.

Druhé dějství přineslo rychlou branku Havířova, kapitán Filip Byčkov ve 21. minutě ujel, po 25 vteřinách hry, a prostřelil gólmana Malečka, 3:0. Domácí pokračovali v tlaku na Motor, ve 27. minutě se po závaru u branky nejlépe zorientoval Adam Middleton, Havířov už vedl 4:0. Domácí poté poněkud polevili, Motor byl aktivnější a ve 39. minutě jej dostal na světelnou tabuli Adam Turek, 4:1. Takto skončila druhá perioda.

Třetí dvacetiminutovka přinesla rychlou branku hostů, ve 42. minutě snížil na rozdíl dvou gólů Dominik Vaněk po závaru před gólmanem Zlatnickým, 4:2. Tempo nám trochu opadlo, přesto byl v GASCONTROL Aréně k vidění ještě jeden gól. V 50. minutě se dostal ke střele Pavel Makovec, ten poslal střelu na Malečka, kterému vypadla z lapačky a došourala se až za brankovou čáru, 5:2. Motor si vzal oddechový čas a tři minuty před třetí sirénou hrál bez gólmana v šesti bruslařích na ledě, ale nebylo to nic platné. AZ doma zvítězil nad Motorem poměrem 5:2