AZ Havířov

Junioři rozhodli o vítězství v Písku během tří minut na začátku druhé třetiny

Josef Nudera | 28.10.2022

Tak to havířovští junioři potřebovali! V souboji s posledním týmem tabulky skupiny západ chtěl Havířov bodovat, a to se podařilo. AZet byl v utkání lepším týmem a po první třetině vedl po brance Plevky 0:1. Klíčový moment přišel na začátku druhé třetiny, kdy se během tří minut prosadili v rychlém sledu Plevka, Kolat a Urbančík. Pro domácí už to byla nelehká situace, sice dokázali snížit na 2:4, ale vteřinu před koncem druhé třetiny Písek zamrazil Pohl. Ve třetí třetině Havířov ještě přidal jednu branku a jelikož inkasoval už jen jednou, odváží si domů důležité 3 body do tabulky. Výborný výkon podtrhl dobrými zákroky brankář Smolka.

Liga juniorů - 12.kolo pá 28.10.
HC Písek - AZ Havířov
3:6
(0:1, 2:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 37. Hlaváček (Cháb), 40. Šipla (Sládek, Zátopek), 47. Zátopek (Sládek, Kaiser) – 11. Plevka (MIddleton), 23. Plevka (Urbančík, Bílek), 24. Kolat (Middleton, Plevka), 25. Urbančík, 40. Pohl (Lipka, Urbančík), 42. Kolat (Urbančík, Bílek). Rozhodčí: Glanc – Pěkný, Mortl. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:6, 3:6.

HC Písek: Jansa (24. Tesař) – Čančura, Polák, Velíšek, Dohnal, Šipla – Zátopek, Fencl, Strnad, Dubský, Řehoř, Mikeska, Šindelář, Kaiser, Sabiniok, Hlaváček, Sládek, Lechnýř (A), Cháb (C)
AZ Havířov: Smolka – Brančík, Wlodara, Bílek (A), Valouch, Kreutz, Kosina, Lazár – David, Siekierka, Jelének, Plevka, Mikula, Middleton, Lajoš, Kolat, Makovec (A), Urbančík (C), Lipka, Pohl

Ihned v samotném úvodu klání byl vidět nejproduktivnější hráč Havířova Plevka, který se dostal do dvou velkých příležitostí. Dvakrát ale ztroskotal na píseckém brankáři. Úvodní branka padla v polovině třetiny, kdy se z rychlého brejku prosadil právě Jakub Plevka. Králové mohli po čtyřech minutách vyrovnat, když byl písecký Mikeska faulován a rozhodčí zkřížil ruce nad hlavou. Trestného střílení se ujal Řehoř, jehož projektil se zastavil o tyčku.

Úvod druhé třetiny byl pro písecké jak z hororu. Havířovští hokejisté totiž během necelých tří minut třikrát skórovali. Nejprve se přesně trefil Jakub Plevka, jenž se dostal do samostatného úprku. Poté se prosadil Dominik Kolat. Tato inkasovaná branka stála Jansu místo v brankovišti a nahradil ho Tesař, který ihned z první střely inkasoval, když ho propálil Jakub Urbančík. Písečtí se ale v závěru prostřední části zvedli a podařilo se jim snížit zásluhou Tomáše Hlaváčka, jehož projektil od modré se zastavil až v síti. V poslední minutě se prosadil i obránce Tobias Šipla a hned bylo na písecké střídačce o něco veseleji. Sebevědomí ale domácím srazil vteřinu před druhou sirénou Přemysl Pohl, který zakončoval rychlou útočnou akci svého týmu.

Ve třetí periodě se ihned prosadil opět Havířov. Jmenovitě Dominik Kolat. Jiskřičku naděje vykřesal domácím Jan Zátopek, který překonal skvěle chytajícího brankáře Smolku, ale havířovský muž pod maskou už poté nekapituloval a znamenitě pomohl svému týmu ke tříbodovému zisku.

Autor reportáže: Pavel Kovanda (ihcpisek.cz)

Youtube
×
Dnes v   | Muži
SHKM Hodonín
AZ Havířov