Junioři zakončili sezónu porážkou v Porubě

Lukáš Jandora | 16.03.2024

K poslednímu utkání tohoto ligového ročníku zajížděli naši hokejisté na led Poruby, bylo jasné, tak či tak je to pro ně rozloučení se sezónou, pro mnoho kluků také s mládežnickým hokejem, potažmo s Havířovem...

Liga juniorů - 42.kolo pá 15.3.19:00
HC RT TORAX Poruba - AZ Havířov
4:1
(0:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 21. Hansel, 30. Svozil (Hansel, Vehovský), 42. Koida (Chromišin, Kosina), 45. Svozil (Janeček, Skorochod) – 32. Siekierka (Lipka, Kreutz). Rozhodčí: Kroček – Rychlý, Vojtášek. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

HC RT TORAX Poruba: Sobol – Kalužík, Bodnar, Janeček, Kosina, Ševčuk, Stasjuk, Karal – Chromišin, Šrubař, Veselý, Hanel, Koida, Vehovský, Bobok, Indrst, Svozil, Skorochod, Graněčný, Matějka
AZ Havířov: Maňásek – Kreutz, Jurček, Bohatý, Čmiel, Bortoli, Činčala, Juřík – Toma, Kolat, Middleton, Zálesňák, Vizváry, Kubečka, Ščerba, Siekierka, Lipka, Apolenář, Konesz, Jarolím

První třetina stála zejména na obraně a neprůstřelných gólmanech obou týmů. To se však změnilo hned po začátku druhé periody, když 44 vteřin po odznění sirény využil svou přesnou střelou přesilovou hru Tomáš Hansel - 1:0. Druhou branku přidali Porubané ve 30. minutě a to zásluhou Daniela Svozila - 2:0. Na to již dokázal AZ reagovat a velmi rychle snížil z hole Mateusze Siekierky - 2:1.

Gólově se pak pokračovalo až v poslední části utkání, kdy domácí tým dokázal využít dvě nabídnuté přesilové hry a potvrdit tak své vítězství. Nejprve se prosadil Rodion Koida - 3:1 a následně další chybování hostí potrestal svou druhou brankou v zápase Daniel Svozil - 4:1.

Havířovští junioři tak letošní sezónu ukončili porážkou, ve své skupině Ligy juniorů obsadili 5. místo se ztrátou 12 bodů právě Porubu, čili se ztrátou 12 bodů na play-off.