Dorostenci vysoko nadělovali v Karviné

Lukáš Jandora | 22.10.2023

Havířovští dorostenci jsou letos zcela 100%, z úvodních 7 ligových zápasů si připsali 7 tříbodových výher, tu osmi jeli přidat ke svému regionálnímu rivalovi. Domácí Karviná bohužel dlouho nevzdorovala, po pár minutách bylo jasné, že nedělní utkání se promění v havířovskou exhibici...

Regionální liga dorostu - 8.kolo ne 22.10.11:25
HC Býci Karviná - AZ Havířov
0:11
(0:2, 0:5, 0:4)

Branky a nahrávky: 2. Czerný (Barteczek), 14. Kanich (Kůrka), 23. Šebesta (Czerný, Barteczek), 24. Ptáček (Bialy), 32. Bialy (Burgert), 35. Krpec (Kůrka, Bialy), 40. Kajzar (Vrůbel), 47. Bialy (Šebesta, Czerný), 50. Kajzar (Bialy), 56. Ptáček, 59. Bialy (Ptáček, Krpec). Rozhodčí: Opravil — Konieczny, Chamrád. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 30. Průběh utkání: 0:11.

HC Býci Karviná: Juřička — Staníček, Pindur, Cybula, Urbanski, Pekař, Toráč — Danečko, Bojko, Chybík, Niesyt, Špačková, Chlebík, Prokop, Vincenec, Jemelík, Skopal, Seroiszka
AZ Havířov: Kozel — Barteczek, Krpec, Bystroň, Kůrka, Mikl, Vudarčík, Burgert — Šebesta, Bolek, Ptáček, Šlampiak, Czerný, Kanich, Kajzar, Bialy, Michalík, Vrůbel

Utkání bylo od samého začátku zápasem kočky s myší, havířovští duelu kralovali, byla jen otázka času, kdy svou převahu přetaví v branky. Tu první, po přihrávce Barteczka, vstřelil už ve 2. minutě Czerný - 0:1. Druhou pak ve 14. minutě přidal Kanich, přihrával mu na ni Kůrka - 0:2. Tímto výsledkem také skončila první třetina.

Od druhé části pak havířovští definitivně odšpuntovali brankostroj. Ve 23. minutě zvyšoval Šebesta - 0:3, o necelou minutu pak Ptáček - 0:4. Těsně poté, co se zápas přehoupl do své druhé poloviny skóroval po přihrávce Burgerta Bialy - 0:5, chvíli po něm skóre navýšil Krpec - 0:6. No a aby toho nebylo málo, tak v poslední minutě druhého dějství přihrával Vrůběl a sedmou branku Havířovanů vsítil Kajzar - 0:7. Za tohoto, prakticky rozhodnutého stavu, odcházely oba celky do kabin.

Kdo by si myslel, že havířovští budou tímto skóre plně uspokojeni, mýlil by se. Gólové hody pokračovaly i v dějství třetím. Ve 47. minutě přidal další branku Bialy - 0:8, tento hráč o necelé tři minuty později přihrával, čeho k další brance využil Kajzar - 0:9. V 56. minutě se po samostatné akci prosadil podruhé v utkání Ptáček - 0:10, no a svůj výborný výkon korunoval v 59. minutě Bialy, který svým třetím gólem v utkání završil stav na konečných 0:11

Své další utkání sehrají havířovští dorostenci, kteří si s upevnili první místo v tabulce, v sobotu 28.10. ve Valašském Meziříčí.