Dorostenci rozhodli v poslední desetiminutovce

Lukáš Jandora | 05.11.2023

Dorostenci AZetu jsou v letošní Regionální lize zcela suverénní, v prvních deseti zápasech neztratili ani bod. Nejvíce se trápili, dá-li se to tak říct, v prvním kole proti Orlové, kterou porazili 1:0, stejný soupeř nás vyzval nyní, tentokrát se hrálo právě v Orlové. A zase to pro naše dorostence nebylo vůbec nic snadného...

Regionální liga dorostu - 11.kolo ne 5.11.12:00
HC Orlová - AZ Havířov
1:3
(0:1, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 26. Kunčický (Štebel, Bajnar) – 7. Kanich (Barteczek, Bialy), 50. Ptáček (Brecher), 53. Ptáček (Bialy, Kanich). Rozhodčí: Majetný — Jančar, Klepek. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

HC Orlová: Vojáček — Štěrba, Wojnarová, Schoffer, Warzeszka, Juhasz, Sobolová, Gorný — Šipula, Kunčický, Pokorný, Štebel, Bajnar, Janík, Pustějovský, Kubečka, Puzder, Littner
AZ Havířov: Kozel — Brecher, Barteczek, Kůrka, Mikl, Vudarčík, Burgert — Šebesta, Bolek, Ptáček, Šlampiak, Czerný, Kanich, Kajzar, Bialy, Špaček, Michalík

Papírové předpoklady favorita začali naši dorostenci naplňovat již v 7. minutě zápasu, kdy svou třetí branku v sezóně zaznamenal Richard Kanich, kterému na ni přihráli Barteczek s Bialym - 0:1. Řadu dalších šancí pak AZeťáci nevyužili, v první třetině už gól nepadl, do kabin se proto šlo za jednobrankového vedení hostujícího celku.

Vedení bylo smazáno ve 26. minutě, to se po příhrách Štebela a Bajnara trefil urostlý útočník domácích Kunčický - 1:1. Oba brankáři zápasu dominovali, i díky nim už do konce druhé třetiny diváci žádnou branku neviděli.

Ve třetím dějství to dlouho vypadalo, že AZ by mohl poprvé v sezóně bodově klopýtnout. Ve 47. minutě navíc nevyužil nabídnutou přesilovku, však jeho hráči se z důležité branky radovali o chvíli později. Již 9. gólem v sezóně poslal havířovské do vedení Matěj Ptáček, kterému u gólu asistoval Filip Brecher - 1:2. No a uplynuly 3 minuty a 2 vteřiny a nejlepší havířovský střelec sezóny se radoval podruhé. Opět to byl Matěj Ptáček, který svým 10. gólem přinesl uklidnění, přihrávali mu Bialy a Kanich - 1:3

Po třetí vstřelené brance mohl AZ svou výhru pojistit v nabídnuté přesilovce, tu však nevyužil a tak se mladí dorostenci radují z vítězství v poměru 3:1, kdy i napodruhé v sezóně to byl s Orlovou docela velký boj.

AZeťáci této věkové kategorie si připsali 10. tříbodovou výhru v 10. utkání, zdobí je impozantní skóre v poměru 57:7. Utkání číslo jedenáct sehrají v sobotu 11.11., kdy na domácím kluziště v Gascontrol aréně přivítají béčko zlínských Beranů, které před dnešním zápasem ztrácelo na naše kluky jen 5 bodů...