Dorostenci nadělili Českému Těšínu desítku

Lukáš Jandora | 03.12.2023

Letos takřka suverénní dorostenci se střetli s dalším celkem, který se jim pokusil vzít body. V pravé poledne bylo v Českém Těšíně vhozeno úvodní buly, však od první třetiny, i díky postavení obou celků v tabulce, bylo prakticky jasné, že se bude jednat o souboj kočky s myší. AZeťáci to začali velmi rychle potvrzovat...

Regionální liga dorostu - 17.kolo ne 3.12.12:00
TJ Slavoj Český Těšín - AZ Havířov
3:10
(0:3, 1:4, 2:3)

Branky a nahrávky: 40. Prunner (Kaleta, Dzik), 58. Kaleta (Machovčák), 59. Šenkýř (Kaleta) – 11. Šlampiak (Ptáček, Mikl), 12. Bolek (Michalík), 14. Barteczek (Kůrka, Kajzar), 24. Czerný (Kajzar, Barteczek), 24. Kanich (Ptáček, Vudarčík), 25. Czerný (Michalík, Kajzar), 33. Ptáček (Kanich), 48. Kanich (Burgert, Šlampiak), 54. Kajzar (Kůrka), 57. Šebesta (Michalík, Barteczek). Rozhodčí: Urbačka — Raszka, Kapitanov. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 57. Průběh utkání: 0:7, 1:7.

TJ Slavoj Český Těšín: Franek — Dzik, Adámek, Tomiczek, Budziaszek, Říman, Nogol — Wajda, Lizák, Franek, Prunner, Bialy, Šenkýř, Machovčák, M. Kaleta, Š. Kaleta, Mandrysz, Malicka
AZ Havířov: Ovčaři — Brecher, Barteczek, Bystroň, Mikl, Vudarčík, Burgert — Michalík, Kůrka, Ptáček, Šlampiak, Czerný, Kanich, Kajzar, Šebesta, Bolek

Kdo očekával gólové hody, tak prvních 10 minut zápasu musel být možná trochu zklamán. Jenže poté už se havířovská útočná mašina rozjela naplno. V 11. minutě se prosadil Petr Šlampiak a otevřel tak skóre zápasu - 0:1. Za dalších 70 vteřin už to bylo o dvě branky, po přihrávce Michalíka puk zavěsil Daniel Bolek - 0:2. No a aby toho nebylo málo, tak o chvíli později bylo pro havířovské dorostence ještě veseleji, přihrávali Kůrka s Kajzarem a svou první brankou v sezóně se prosadil Dominik Barteczek - 0:3. Za tohoto stavu se šlo do kabin, leckdo mohl tušit, že gólový příděl bude pokračovat i ve druhém dějství.

A bylo tomu opravdu tak. Ve 24. minutě zvýšil Kristián Czerný už na 0:4, za 26 vteřin přidal slepený gól Richard Kanich, kterému přihrávali Ptáček s Vudarčíkem - 0:5. No a hrozivou pasáž pro českotěšínské, kteří obdrželi tři branky během minuty a půl, dokončil svým druhým gólem v zápase Kristián Czerný - 0:6. Na 0:7 zvyšoval při vlastním oslabení a po přihrávce Kanicha Matěj Ptáček, to běžela 33. minuta utkání. Poté havířovští možná malinko polevili, další branky už ve druhém dějství nepřidali, naopak dovolili domácím, aby snížili. Ti se po gólu Prunnera radovali 18 vteřin před druhou sirénou - 1:7

V závěrečném dějství jsme, stejně jako ve třetině druhé, viděli opět 5 branek. První tři vstřelili hosté, nejprve se ve 48. minutě prosadil svým druhým gólem v utkání Richard Kanich - 1:8, v minutě čtyřiapadesáté to byl po asistenci Kůrky David Kajzar - 1:9, který v utkání zaznamenal 4 kanadské body, aby na hrozivých 1:10 z pohledu domácích dal v sedmapadesáté minutě Michal Šebesta, tomu přihrávali Michalík s Barteczkem. Možná i vinou nižší koncentrace hostí se do konce zápasu ještě dvakrát prosadili domácí. Necelé tři minuty před koncem snížil na 2:9 Matouš Kaleta, aby v 59. minutě uzavřel účet zápasu Šenkýř - 3:10

Havířovští dorostenci si tak připsali další velmi vysoké vítězství, po kterém si pojistili náskok na první příčce tabulky. V pátek 8.12. se od 15:25 hod. představí opět doma, hostit budou rivala z Karviné, vzhledem k postavení obou celků v tabulce bychom se opět mohli dočkat velkého počtu branek...