AZ padl v závěru s Přerovem

Vít Káňa | 26.02.2022

H A V Í Ř O V - Těsný boj ve 49. kole Chance ligy ovládl Přerov. V Gascontrol Aréně dlouho panovalo bezbrankové skóre, ale rozhodla domácí nedisciplinovanost. Antonín Pechanec využil v 52. minutě přesilovku a stal se vítězným střelcem. Dobře chytající brankář Marek Štipčák o pět minut později nezvládl zastavit teč po nahození Filipa Dvořáka, zápas tak skončil stavem 0:2.

Chance liga - 49.kolo so 26.2.17:00
AZ Heimstaden Havířov - HC ZUBR Přerov
0:2
(0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 52. Pechanec, 57. F. Dvořák (Tadeáš Král). Rozhodčí: Horák, Veselý – Maštalíř, Polák. Vyloučení: 6:5. Vyšší tresty: 2:0. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0 . Diváci: 563. Střely na branku: 16:28. Zblokované střely: 10:11. Vhazování: 13:26. Průběh utkání: 0:0.

AZ Heimstaden Havířov: Štipčák – Chroboček, G. Jansons, F. Kočí, T. Pastor, Mrowiec, M. Hlaváč – Dostálek, Hudeček, J. Doktor – Tjurin, Maruna, Křemen – Mrva, Hotěk, D. Luža – Krupa, Becher, Damašek. Trenér: Tomáš Potěšil
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Kudělka, Dluhoš, Hrdinka, R. Černý, Krisl, Ševčík, Gréč – Jan Svoboda, M. Kratochvil, Tadeáš Král – Goiš, Süss, T. Šoustal – Matěj Svoboda, Pechanec, T. Doležal – D. Indrák, F. Dvořák, Sebera. Trenér: Robert Svoboda

První třetina dnešního utkání byla sehrána velmi rychle, téměř se nepřerušovalo a nebyly k vidění pořádné šance.

Za zmínku stojí akce z poloviny 5. minuty, kdy od modré pálil domácí Mrva a nebezpečně dorážel Hotěk, ale Klimeš vše pochytal.

Hosté zahrozili ve 14. minutě, když se k dorážce dostal Matěj Svoboda. V poslední minutě první části se domácí Mrva dostal do samostatného úniku, ale nakonec se mu nepodařilo zakončit. Po bezbrankové první části tak platilo skóre 0:0.

Ani druhá třetina gól nepřinesla, i když šancí měly oba týmy víc než dost. Už v polovině 21. minuty měl AZet přečíslení 3 na 1, které zakončoval Chroboček, ale Klimeš udržel puk pod betonem.

Na druhé straně nebezpečně pálil Pechanec, ale Štipčák si s jeho střelou poradil. Přerov pak měl více ze hry i šancí. Na konci 29. minuty při přesilovce zakončovali Hrdinka a Šoustal, ale neuspěli. Při vlastním oslabení páchli Maruna s Křemenem, střílená nahrávka druhého jmenovaného ale nenašla adresáta.

ZUBR se neprosadil ani ve 36. minutě, kdy přečíslení dvou na jednoho zakončoval Filip Dvořák, ale Štipčák puk zastavil a podržel. Domácí gólman pak zastavil i dva pokusy Šoustala, jenž se snažil puk propasírovat u pravé tyče jeho branky.

Po čtyřiceti minutách to tedy stále bylo 0:0.

I ve třetí třetině se hrálo v rychlém tempu a téměř bez přerušení. V polovině 52. minuty už jsme se dočkali první branky utkání, kterou vstřelil při přesilovce Antonín Pechanec, jenž tvrdou ranou z pravého kruhu poslal puk k bližší tyči a poslal tak ZUBR do vedení.

Na konci 56. minuty se domácí Pastor pustil do hostujícího Pechance, do bitky se pustili i Mrva a hostující Kratochvil. Výsledkem bylo vyloučení Pastora na 2 minuty a 5 minut a do konce utkání. Ostatní hráči dostali dvouminutové tresty, takže Přerov hrál přesilovku 5 na 3.

Tu v polovině 57. minuty využili, když se přihrávka Filipa Dvořáka odrazila od Chrobočkovy brusle do sítě.

Domácí hráči tak opět odcházejí ze zápasu bez bodu, Přerov si odváží všechny tři.

AZ sehraje další utkání pondělí 28.2. na ledě Vrchlabí. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Potěšil (AZ Heimstaden Havířov): My jsme se chtěli nějakým způsobem napojit na ty předešlé zápas, které jsme herně. Podotýkám herně, hráli velmi dobře. Samozřejmě mužstvo má problém se střílením branek, to je vidět. Ten dnešní zápas dvě třetiny 0:0, jak říkal tady kolega, byl vyrovnaný a rozhodla tedy přesilová hra, když jsme inkasovali branku. My jsme trošku v kabině na to apelovali, že ty přesilové hry můžou rozhodnout. No a já bych viděl dvě takové situace, které jsme nezvládli a to je v podstatě naše přesilovka, kterou jsme, na rozdíl od těch předešlých zápasů, hráli hodně mizerně. Tam jsme se v podstatě nedostali do hry a šancí. Tou druhou věcí byla nedisciplinovanost v závěru zápasu. Protože za stavu 1:0 se dá zápas pořád uhrát a otočit. A my jsme si tu šanci v závěru vzali tou nedisciplinovaností. Takže jsme se v podstatě v závěru nedostali do hry.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, že Havířov v posledních zápasech nedal nikomu nic zadarmo. Hráče jsme na to upozorňovali, věděli jsme, co nás tady čeká. Přesto ten vstup do utkání z naší strany nebyl dobrý, neměli jsme dobrý pohyb. Výsledek tomu napovídá, to utkání bylo vyrovnané až do konce, kdy se nám podařilo rozhodnout v přesilovkách. Tady ten závěr už byl takový divoký, ale podržel nás výborným výkonem Lukáš Klimeš. Ale bylo velká dřina, už jsme takhle vyhráli poněkolikáté. Jsme rádi, že jsme to uhráli, i když to nebylo jednoduché.