AZ se vrací z Prostějova s prázdnou

Vít Káňa | 17.11.2021

H A V Í Ř O V - Ve středu 17. listopadu vyjeli havířovští hokejisté, v rámci 21. kola CHANCE ligy, do Prostějova, kde vyzvali místní Jestřáby. První gól vstřelil obránce AZetu Karol Korím, ten ve 4. minutě propálil všechno, co mu stálo v cestě. Domácí se snažili, ale vyrovnali až v závěru třetiny Beránkem. Úvod do druhého dějství měl lepší AZ, Vlastimil Dostálek pěkně tečoval střelu Hlaváče, bylo to 2:1. Jenže pak udeřili Jestřábi. Patrik Husák a Marek Švec vyhnali, před polovinou zápasu, Štipčáka z brány, Prostějov vedl 3:2. Havířov se ve třetí periodě sice zvedl, ale žádnou z vyložených šancí už bohužel neproměnil. Prostějov doma zvítězil nad AZetem 3:2. Havířov v dalším soutěžním zápase doma přivítá 20. listopadu ústecký Slovan.

Chance liga - 21.kolo st 17.11.18:00
LHK Jestřábi Prostějov - AZ Heimstaden Havířov
3:2
(1:1, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. P. Beránek, 26. Husák (P. Beránek, Rudovský), 28. M. Švec (T. Koblížek, Vala) – 6. Korím (Mrva, Damašek), 22. Dostálek (M. Hlaváč, Hudeček). Rozhodčí: Kostourek, Koziol – Konvička, Hranoš. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 860. Střely na branku: 29:32. Zblokované střely: 12:11. Vhazování: 30:32. Průběh utkání: 0:1 1:1, 1:2, 3:2.

LHK Jestřábi Prostějov: Micka – Klimíček, Husák, Babka, P. Krejčí, Zajíc, Vala, M. Jáchym – Rudovský, T. Jáchym, P. Beránek – Mrázek, J. Kloz (A), Martin Novák (C) – M. Švec, T. Koblížek, Štefka – Dubský, Janeček, Podlaha.
AZ Heimstaden Havířov: Štipčák (28. Fučík) – Chroboček, Kadeřávek, M. Hlaváč, T. Pastor, Valenta, Korím, Lytvynov – L. Bednář, Pechanec, Maruna (C) – Bambula, Hudeček (A), Dostálek – Š. Kratochvil, Paś, Severa – M. Hrubec, Damašek, Mrva.

V prvním dějství se do vyložené šance dostal havířovský Bambula, ale jeho střelu kryl Micka. Ve 4. minutě se domácí Mrázek poroučel na dvě minuty z ledu za držení. AZ výhodu využil v závěru přesilovky, v 6. minutě obránce Karol Korím propálil všechno, co mu stálo v cestě, 0:1. Jestřábi přidali, Slezané se dvakrát museli, po faulech střelce úvodní branky Koríma, bránit, avšak oslabení přežili. Domácí udeřili v 19. minutě, Petr Beránek objel branku hostí a z vrcholu kruhu překonal Štipčáka. Za stavu 1:1 se šlo poprvé do šaten.

Druhou dvacetiminutovku začali lépe hosté. Vedení Havířovu zajistil Vlastimil Dostálek, ten parádně tečoval střelu obránce Hlaváče. Poté se havířovští, posílení brankou, drali do útoku. Jenže přišla 26. minuta a přišla pumelice Beránka, kterou těsně před Štipčákem tečoval Patrik Husák, bylo vyrovnáno 2:2. O chvíli později se dostal ke střele z delší vzdálenosti prostějovský Koblížek, touš Štipčákovi vypadl, nejlépe se zorientoval domácí Marek Švec, Prostějov šel do vedení 3:2.

Třetí branka vyhnala z klece Marka Šťipčáka, toho nahradil Tomáš Fučík. V polovině zápasu nařídil sudí, po faulu Valenty, trestné střílení, s ním si však Fučík poradil. Havířov měl po faulu Kloze k dispozici přesilovku, ale nevyužil ji. V závěru obdržela hráčská lavice AZetu menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Všechny prostějovské šance ale vychytal Fučík. Ten se zaskvěl i tři vteřiny před koncem, když bleskově utěsnil mezeru u své pravé tyče. Po dvou třetinách Jestřábi vedli doma nad AZetem 3:2.

V závěrečné dvacetiminutovce se domácí po chvíli začali bát o výsledek. Jejich útočné výpady nebyly už tak nebezpečné. V tlaku byli hosté z Havířova, jenže Hudeček, Hrubec ani Paś neskórovali. V 53. minutě se poroučel na dvě minuty Bambula, ten obdržel menší trest za nesportovní chování. V oslabení se snažil, ve vyložené šanci, rozhýbat gólmana Micku Bednář, se střelou mezi betony však neuspěl. Domácí Novák v závěru přesilovky trefil jenom rameno gólmana Fučíka. Už při hře v pěti měli šance Maruna a Hlaváč, jenže Micku nepřekonali. AZ aktivně napadal, v závěru dostal i výhodu přesilové hry, Babka totiž obdržel dvě minuty trestu za sekání. Gól už však nepadl ani při power-play hostů. Prostějov doma zvítězil nad Havířovem 3:2.

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): Dnes jsme měli špatný pohyb, prohrávali jsme buly atd. Důležitá byla pasáž, kdy jsme otočili stav zápasu a drželi ho celou dobu. Důležité jsou samozřejmě 3 body, protože Havířov v situaci jaké je, tak bojoval až do poslední vteřiny. Jsme samozřejmě rádi, že pro Marek Micka vychatl výhru a byl to tak pro něj vítězný debut.