AZ vyhrál ve Frýdku-Místku vysoko 7:3

Tomáš Vlček | 08.12.2018

Dnešní derby mezi Frýdkem-Místkem a AZetem nemělo jednoznačného favorita. Havířovští však měli skvělý nástup do utkání a rychle vedli 3:0. Rysi sice snížili, ale další porce gólů AZetu ve třetí třetině určila jenoznačnou výhru Havířova 7:3. Další utkání sehraje AZ už v pondělí doma proti Porubě.

CHANCE LIGA - 32.kolo so 8.12.17:00
HC Frýdek-Místek - AZ Residomo Havířov
3:7
(1:3, 1:0, 1:4)

Branky a nahrávky: 18. Martynek (Peterek), 30. Kaukič (Husák), 47. Martynek (Klimša, Bartko) – 1. Kotala (Gřeš, Bořuta), 8. F. Seman (O. Procházka, Rehuš), 12. Cihlář (Maruna, Gřeš), 41. Kotala (Gřeš, R. Veselý), 44. Kotala (Gřeš, Veselý), 45. Žukenov (Maruna, Chroboček), 49. O. Procházka (Matai, Rehuš). Rozhodčí: Cabák, Ondráček - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:4. Diváci: 1.590. Střely na branku: 25:24 (5:10, 14:7, 6:7). Zblokované střely: 2:7.Vhazování: 35:27. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:6, 3:6, 3:7.

HC Frýdek-Místek: Malík (45. L. Daneček) – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, L. Kovář, Krisl – Martynek (A), Mikulík (C), Kofroň – Rudovský, Klimša (A), Motloch – Kaukič, Peterek, J. Kalus – Flok, Kuťák, D. Stránský.
AZ Residomo Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Bořuta, Mrowiec, Dudek, Kachyňa – Rehuš (A), F. Seman, O. Procházka (A) – Kotala, R. Veselý, Gřeš – L. Bednář, Žukenov (C), Maruna – Cihlář, Macuh.

Ani ne minutu po úvodním vhazování se hosté dostali do vedení. Hokejka Jakuba Kotaly prošťourala puk mezi Malíkovými betony až za červenou čáru. Ještě před polovinou první třetiny si Filipa Semana dokázal najít Ondřej Procházka a už to bylo 2:0. Třetí branka AZtu patřila Dominiku Cihlářovi. V osmnácté minutě i domácí prostřelili gólmana hostů, Ondřeje Bláhu. Podařilo se to Rostislavu Martynkovi. Nejdříve pálil Jonáš Peterek, jeho střela se ale zastavila o hokejku jednoho z hostů. Peterek si ale kotouč znovu našel a také výtečně našel Martynka, který okamžitě úspěšně pálil do branky.

Ve druhé třetině bylo možné vidět pouze jednu branku. Patrik Husák vystřelil na branku, rána šla ale mimo. Kotouč se ale tak dostal k Lukáši Kaukičovi, který Bláhu zaskočil a puk prolétl kolem něj. Do třetí dvacetiminutovky vstoupili hosté lépe. Ve čtyřicáté první minutě frýdecko-místeckou síť rozvlnil Jakub Kotala, když se střela Tomáše Gřeše přesměrovala od jeho hole.

V dnešním utkání došlo i na hattrick. Ten pochopitelně patřil Jakubu Kotalovi. Znovu to byla akce Gřeše a Kotaly. Gřeš vyslal na Kotalu přesnou přihrávku a Kotala neměl problém jistou střelou Malíka překonat. Na 6:2 poslala AZ nová posila se jménem Dimitrij Žukenov. Po této brance Malíka nahradil Daneček.

Slezané se opravdu snažili a nic nevzdávali navzdory velkému brankovému rozdílu. Ten mírně snížil Rostislav Martynek. David Klimša, který se otáčel před bránou, dokázal poslat kotouč při pádu na Martynka, jenž z pokleku překonal gólmana hostů. Ani Lukáš Daneček nebyl neprůstřelný, to potvrdil Ondřej Procházka poslední brankou utkání, 7:3.

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Dneska je ten výsledek pro nás přísný, protože jsme dostali gól z prakticky každé větší šance, kterou Havířov měl. I přesto jsme se za stavu 3:0 dokázali vrátit do zápasu. Dvakrát jsme tam měli prázdnou bránu, netrefili jsme. Začátek třetí třetiny nám opět nevyšel, tam nám Havířov odskočil v podstatě o tři góly. Potom se to jenom už dohrávalo.

Patrik Rimmel (AZ RESIDOMO Havířov): Vstoupili jsme do zápasu výborně, hned jsme dali gól. Potom nám tam padly dva další, bohužel na konci třetiny jsme dostali na 3:1. Od té druhé třetiny do toho domácí vletěli, měli nějaké přesilovky, dali gól. My jsme ve třetí třetině převzali iniciativu, dokázali jsme se vrátit k tomu, co jsme hráli na začátku. Dopadlo to dobře, padl nám tam gól a pak jsme byli lepším týmem. Odskočili jsme soupeři, vyhráli jsme a vezeme si odsud důležité tři body.