AZ z dalšího vyrovnaném utkání bere pouze bod

Jakub Piskoř | 09.10.2021

AZ nastoupil do svého 8. utkání Chance ligy opět aktivně. V první třetině ale diváci branku neviděli. Až ve 12. minutě druhé třetiny se poprvé v dresu Havířova prosadil Kratochvil. Vedení ale AZ nevydrželo ani minutu a Kolín vyrovnal. Do poslední dvacetiminutovky se šlo tedy za vyrovnaného stavu 1:1. V té se jako první prosadili hosté a s AZ to nevypadalo dobře. Dominik Paś se ovšem dokázal prosadit v přesilové hře. Také pro něj to byla premiérová branka v dresu AZetu. To domácí nakoplo, ale branku už vstřelit nedokázali. V prodloužení se bohužel z první vážnější šance prosadili hosté a odváží si z Gascontrol Arény dva body. Další utkání sehraje AZ v pondělí v Šumperku, doma se představí ve středu proti Kadani.

Chance liga - 9.kolo so 9.10.17:00
AZ Heimstaden Havířov - SC Kolínští Kozlové
2:3p
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 32. Š. Kratochvil (M. Hrubec), 56. Paś (Hudeček, Valenta) – 32. David Šafránek (Z. Král, Jankovský), 54. Štohanzl (Zumr, Matyáš Svoboda), 61. Z. Král. Rozhodčí: Cabák, Vrba – Hanzlík, Gančarčík. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 761. Střely na branku: 31:21 (13:5, 10:9, 8:6).  Zblokované střely: 9:6. Vhazování: 29:25. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

AZ Heimstaden Havířov: Štipčák – F. Kočí, Korím, M. Hlaváč, Chroboček, Mrowiec, Valenta, – Severa, Pechanec, L. Bednář – Dostálek, Hudeček (A), J. Doktor – M. Hrubec, Paś, Š. Kratochvil – Stuchlík, Maruna (C), Mrva.
SC Kolínští Kozlové: Sajdl – Čáp, Piegl, Kukla, Váchal, V. Čížek (A), Kachyňa – Jan Veselý, Štohanzl, L. Krejčík (A) – Z. Král, David Šafránek (C), Jankovský – Poppel, Morong, Matyáš Svoboda – Petržilka, Matějček, Zumr – Jaroslav Dvořák.

První třetina nabídla sice oboustranně svižný hokej, ale šancí jen a pomálu a branku žádnou. Skóre mohl otevřít v 9. minutě kapitán AZetu Maruna, ale svým blafákem při samostatném úniku na hostujícího brankáře Sajdla nevyzrál. Za dvě minuty na druhé straně musel zase Štipčák ukázat rychlý beton proti dorážce Poppela z blízka. Ve 14. minutě se hned po buly dostal ke střele Doktor, ale i jeho pokus Sajdl vyrazil. A protože i Jankovského střelu Štipčák pokryl, šlo se poprvé do kabin za stavu 0:0.

Ve druhé třetině měl první gólovku hostující Šafránek, který v situaci 2 na1 vzal zakončení na sebe, ale neuspěl. Pak ani jeden tým nevyužil přesilovku, ale po polovině utkání jsme se už branek dočkali. Nejprve Šimon Kratochvil pronikl po levé straně do útočného pásma, nabruslil si do kruhu a střelou nad vyrážečku nedal Sajdlovi šanci – 1:0. Jenže za 12 vteřin bylo vyrovnáno. Střelu Krále z pravého kruhu dorazil mezi betony přesunujícího se Štipčáka David Šafránek – 1:1. Hosty branka povzbudila a do konce třetiny byli živější. Matějíček však svůj únik po pravém křídle nevyužil a tak se skóre do druhé přestávky nezměnilo.

Ve třetí třetině se hrálo nahoru-dolů. Větší šance měl ale AZ. Nejprve Pechanec v obrovské šanci zcela sám před Sajdlem neuspěl a pak Doktor sahal po dorážce Korímovy střely. Jenže branka padla na druhé straně v 54. minutě totiž Martin Štohanzl, dostal puk nad Štipčákovým ramenem do sítě – 1:2. AZetu pomohla k opětovnému vyrovnání přesilovka za dvě minuty. Hudeček poslal puk od levého mantinelu na volného Dominika Paśe, který zametl puk Sajdlovi mezi betony – 2:2.

V závěru základní hrací doby měl AZ drtivý tlak, ale branka nepadla, tak se šlo doprodloužení. To trvalo jen 41 vteřin. Pak si našlápl Zdeněk Král na pravém křídle, natlačil se do střelecké pozice a po ledě překonal Štipčáka – 2:3.

Pavel Zdráhal (AZ Heimstaden Havířov): Stejně jako v minulém domácím utkání jsme i dneska vstoupili do zápasu aktivně, akorát bez gólu. V druhé třetině už to nebylo tak dobré, přesto jsme vedli 1:0. Potom ale bohužel přišel smolný vyrovnávací gól. Ve druhé třetině jsme po chybě dostali další branku, naštěstí se nám povedlo z přesilovky vyrovnat. V závěru jsme pak bohužel nevyužili obrovský tlak a šlo se do prodloužení. Tam jsme chtěli druhý bod. Ovšem jejich hráč projel celé hřiště, nevím co k tomu říct. Možná snad hráči, co byli na ledě, by k tomu mohli říct víc.

Petr Martínek (SC Kolín): My jsme dnes přijel s jednoznačným cílem, a to urvat nějaké body, což se nám nakonec i podařilo. Nebylo to úplně jednoduché utkání, protože jsme věděli o síle domácího mužstva. Věděli jsme, že se jim taky úplně nedaří jako nám, ale bylo jasné, že udělají vše pro to, aby získali 3 body. Hodně jsme se soustředili na defenzívu. Ze začátku to by hodně opatrné, pak se ale obě mužstva osmělila. Domácí měli ze začátku více šancí než my, ale i my jsme si nějaké vytvořili. My jsme byli kousek od třech bodů, ale domácí ještě v přesilovce vyrovnali. V prodloužení jsme však nakonec rozhodli a jsme rádi za dva body.