AZ zakončil sezonu výhrou nad Kadaní

Tomáš Vlček | 08.03.2021

Poslední kolo základní části Chance ligy 2020/21 přivedlo na havířovský led poslední celek soutěže SK Trhači Kadaň. AZ byl od počátku lepším týmem a po dvou třetinách vedl zaslouženě 4:1. Ve třetí části ale poněkud polevil a toho hosté využili ke snížení. Nakonec ale havířovští hokejisté uhájili výhru 5:4 a v tabulce konečnou 13. pozici.

CHANCE LIGA - 33.kolo po 8.3.17:00
AZ Heimstaden Havířov - SK Kadaň
5:4
(1:0, 3:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 16. Doktor (Prokeš), 23. Chroboček (F. Seman, Doktor), 29. Mrva (Maruna, Prokeš), 38. Becher (Prokeš, O. Procházka), 49. O. Procházka (Ševěček, Prokeš) – 38. Matyáš Svoboda (Veselý, Horáček), 46. Havlín (Chlouba, Seemann), 53. Seemann (Jan Svoboda, Koblížek), 57. Kottek (Koblížek, Havlín). Rozhodčí: Kašík, Šudoma – Měkýš, Komínek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 37:22 (12:6, 15:6, 10:10). Zblokované střely: 8:11. Vhazování: 31:17. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:4.

AZ Heimstaden Havířov: Štipčák – Ševěček, Chroboček, Mrowiec, Bořuta (C), Kočí, R. Havel – Becher, Prokeš, O. Procházka – Horváth, F. Seman (C), Doktor – Mrva, Maruna (C), Krupa – Vašenka, Cihlář, Petriska.
SK Kadaň: R. Běhula – Seemann, Havlín, Trefný (C), Kottek (A), Horáček, Naar, Delmarche – Bačo, Jan Svoboda, T. Koblížek – Chlouba, Morong, Adámek – Homer, Matyáš Svoboda (A), Veselý – Konášek, Hradecký, L. Koblížek.

Začátek utkání patřil domácím hráčům, ve 4. minutě měl gólovku Prokeš, ale Běhulu zblízka nepropálil. Na začátku 6. minuty hrál AZ přesilovku a po pěkné kombinaci se ke střele z mezikruží dostal Procházka, jenže Běhula zasáhl dobře.

Na konci 7. minuty měl další šanci Prokeš, ale ani tentokrát neuspěl, protože z levé strany pálil nad branku. V 11. minutě byl vyloučen domácí Kočí za faul kolenem na 5 minut a do konce utkání a hosté dostali dlouhou výhodu přesilové hry.

Ale vůbec s touto možností nenaložili dobře, jedinou šanci, která by stála za řeč, měl Veselý, jenže tomu v rozhodujícím momentu přeskočil puk čepel hole. Trhači naopak inkasovali, když jim ujel Jakub Doktor a střelou mezi betony propálil Běhulu.

Pak si zahrál přesilovku také AZ, jenž ji také nedokázal využít. Největší šanci měl Mrva, který se dostal paradoxně do brejku, ale se střelou mezi betony neuspěl. Na konci 19. minuty našel Horváth před brankou Semana, ale tomu puk odskočil a těsně minul levou tyč branky Kadaně. Po první části tak domácí vedli 1:0.

AZ měl výborný vstup do druhé části, i když první gólovku měli hosté. Jmenovitě Chlouba, jehož teč na poslední chvíli zastavil Štipčák. Jenže na začátku 23. minuty přidal druhou branku Havířova, a svou první v sezoně, David Chroboček, jenž po Semanově přihrávce poslal z první puk mezi Běhulovými betony do sítě.

O minutu později trefil Petriska tyč a ve 25. minutě po Procházkově přihrávce pálil Becher, ale Běhula jej vychytal. Důležité momenty přinesla 29. minuta, když při vlastním oslabení ujel hostující Jan Svoboda, ale Havel mu nedovolil dobře zakončit, což hosté reklamovali jako faul. Nicméně nic se nestalo a z následného protiútoku Jakub Mrva šikovně tečoval Marunovu střílenou nahrávku přesně do levého horního rohu Běhulovy branky.

AZ měl navrch i nadále, ve 31. minutě předvedli domácí hráči krásnou souhru, kterou zakončoval Bořuta, jenže bekhendem těsně minul levou tyč Běhulovy branky. Ve 36. minutě zahodil stoprocentní gólovku domácí Mrowiec, jenž přestřelil odkrytou branku.

Pak přišla gólová smršť. Ve 38. minutě hosté snížili, když Matyáš Svoboda z mezikruží krásnou střelou prostřelil Štipčáka. Ale už o patnáct vteřin později se po Prokešově přihrávce prosadil poprvé v seniorském hokeji Ondřej Becher a proto po čtyřiceti minutách svítilo na tabuli skóre 4:1.

I ve třetí třetině toho bylo hodně k vidění. Ve 46. minutě snížil na 4:2 parádní střelou pod horní tyč od modré čáry Ondřej Havlín. O tři minuty později chyběl kousek domácímu mladíkovi Becherovi ke vstřelení druhé branky v utkání. Následně přidal pátou branku AZetu Ondřej Procházka, jenž si vybruslil z pravého rohu a zasunul puk kolem Běhulova betonu k pravé tyči.

Ale to nebylo vše. V polovině 53. minuty Kadaň využila přesilovku, když Vít Seeeman poslal od modré čáry bombu pod horní tyč a Štipčák byl bez šance. Na konci 57. minuty Trhači snížili na rozdíl jediné branky, když se střelu Havlína od modré čáry tečoval Marcel Kottek. Hosté ještě 45 vteřin před koncem zkusili hru bez brankáře, ale vyrovnat už nedokázali.

Havířov tak poslední utkání nepovedené sezóny vyhrál. Kadaň sice sahala po bodu, ale nakonec odjíždí s prázdnou.

Pavel Zdráhal (AZ Heimstaden Havířov): Vyhráli jsme za tři body, což potěší, ale vzhledem k celkovému výsledku sezony už v podstatě o nic nešlo.Dneska jsme dali prostor mladým klukům, kteří letos neměli moc kde hrát. Spadla z nás nervozita, která nás svazovala v minulém utkání. Šli jsme si zahrát, byly tam pohledné akce, snad jen mohlo být i více gólů. Závěr zápasu nám moc nevyšel, ale tři body jsme uhájili.

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): Opět jsme měli špatný vstup do utkání a dotahovat tříbrankovou ztrátu pro nás je velmi těžké. Nicméně ve třetí třetině se nám to dařilo i díky tomu, že domácí, pod dojmem vedení malinko tu třetí třetinu vypustili. Takže se nám podařilo stav zkorigovat, ale bohužel na body jsme už nedosáhli.