AZ zdolal Kadaň 4:2

Tomáš Vlček | 16.02.2019

56. kolo Chance ligy postavilo AZetu jako soupeře poslední tým tabulky SK Kadaň. Severočeši se navzdory svému tabulkovému postavení ukázali jako nelehký soupeř a havířovští hokejisté, po nepříliš přesvědčivém výkonu, musí být především spokojeni se třemi body. Další utkání sehraje AZ už v pondělí doma proti Kladnu.

CHANCE LIGA - 56.kolo so 16.2.17:30
AZ Residomo Havířov - SK Kadaň
4:2
(1:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Gřeš (Rašner, Haas), 21. Rašner (O. Procházka, Seman), 34. Rehuš (F. Seman), 47. R. Veselý (Kurovský) – 35. Zabloudil (Maršoun, Novák), 39. Wágner (J. Svoboda, Šefl). Rozhodčí: V. Fiala, Dědek – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.382. Střely na branku: 41:16 (18:4, 15:9, 8:3). Zblokované střely: 7:5.  Vhazování: 32:31. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.

AZ Residomo Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner – Rehuš, F. Seman (A), O. Procházka – Bambula, Pořízek, Kotala – Kurovský, R. Veselý, L. Bednář – Gřeš, Haas (A), Maruna (C)
SK Kadaň: Š. Lukeš – Novák (A), Šefl, Eliáš, Hajič, Uřídil, Popela – J. Svoboda, Kůs (C), Wágner (A) – M.Zabloudil, Rindoš, Maršoun – Vašíček, Tupý, Homer – Z.Zabloudil.

První šanci zápasu si vytvořil už ve 2. minutě havířovský Veselý, ale sám před hostujícím gólmanem Lukešem mířil mimo. Havířovský nástup pak poněkud utlumilo vyloučení Staňka na 2+2 za vysokou hůl. V oslabení nejprve ohrozil vlastního gólmana Bláhu Dudek, ale pak na druhé straně ujel všem Pořízek a zase to byl Lukeš, kdo musel hasit brankovou příležitost. Uspěl, stejně jako o pár minut později proti Gřešovi. Hostující brankář musel být i nadále v pozoru, a i díky tomu vyřešil v následujících minutách teč Maruny, bombu Haase i nebezpečný střelecký pokus Staňka z druhé vlny. Na druhé straně musel Bláha ukázat trochu těžší zákrok jen proti střele Šefla z pravého kruhu.

Skóre se otevřelo ve 14. minutě, když akci AZetu a přečíslení 3 na 2 vyřešil z pravého křídla přesnou střelou k bližší tyči Tomáš Gřeš – 1:0. Vedení Havířova mohl navýšit o tři minuty později Maruna, ale v situaci 2 na 1 nezužitkoval Gřešovu přihrávku před poloodkrytou branku. Podobně pak naložil se svou šancí ve poslední minutě třetiny i Seman, který zblízka mířil nad.

Ze druhé třetiny nebyla odehrána ani minuta a AZ vedl 2:0, když se Alex Rašner trefil z mezikruží přesně do šibenice. V následujících minutách byla herní převaha AZetu sice velká, ale bez brankového efektu. Lukeš zlikvidoval šance Rehuše a Haase, Kurovský trefil střelou švihem břevno, tečovaná Dudkova střela šla těsně vedle tyče.

Až ve 34. minutě se dostal po Semanově zadovce do samostatného úniku Branislav Rehuš a blafákem mezi betony zvýšil na 3:0. Hosté odpověděli za minutu. Matěj Zabloudil dostal z blízka šanci na dorážku Maršounovy střely a na tu už Bláha po předchozím zákroku nedosáhl - 1:3. Havířovský gólman musel ještě minutu poté předvést těžký zákrok betonem proti Kůsovi, ale puk za svá záda nepustil. Polevení AZetu v obezřetnosti nejlépe dokumentovala situace ve 39. minutě. Nedůsledné bránění havířovských ve vlastní třetině umožnilo střelu i gólovou dorážku mezi čtveřicí protihráčů Františku Wágnerovi – 3:2.

Na začátku třetí dvacetiminutovky šli havířovští podruhé v zápase do čtyř, ale největší šanci v následujících dvou minutách měl uniknuvší Gřeš. Ovšem svůj únik a blafák nedotáhl ke gólovému efektu. Krátce po skončení oslabení se ale havířovští už mohli radovat. Po zmatku v kadaňské obraně se puk dostal k Radku Veselému, který jej z mezikruží poslal rychlým švihem do sítě – 4:2. Branka vlila AZetu energii do žil a k vidění byly i jeho další šance. Nicméně i hosté byli blízko vstřelení branky. Rindošovo zakončení si ale Bláha u své levé tyče ramenem pohlídal.

V 53. minutě dostal AZ k dispozici první přesilovku, ovšem spíše se touto početní výhodou protrápil. Po jejím skončení se ale musel bránit v oslabení, a to havířovským jako by dneska svědčilo. Opět měl totiž gólovou příležitost, když Kotala jel sám na Lukeše. Ten však zlikvidoval jeho pokus i dorážku Gřeše. A protože na druhé straně Bláha zlikvidoval i jedinou nebezpečnou střelu hostů a v posledních třech minutách zápasu se už nic podstatného nestalo, vyhrál AZ 4:2.

Patrik Rimmel (AZ Havířov): K dnešnímu utkání řeknu jen to, co jsme řekli hráčům v kabině. Děkujeme za 3 body, ale více se k tomu vyjadřovat nebudu.

Miroslav Novák (SK Kadaň): První třetinu jsme přežili díky gólmanovi Lukešovi, a i díky němu jsme po první třetině prohrávali jen 1:0. Po první třetině jsme si samozřejmě něco v šatně řekli a do druhé třetiny jsme vstoupili lépe, ale pak jsme udělali 2 chyby a dostali gól na 2:0 a 3:0. Ale i přesto jsem cítil, že mužstvo chce hrát a bojuje a jsem rád, že do konce druhé třetiny jsme dali 2 góly a snížili náskok domácích na 3:2. Ve třetí třetině jsme se snažili a chtěli utkání vyrovnat, ale potom jsme bohužel jednou propadli a v situaci 4 na 3 dostali takový nešťastný gól, ale jsem rád, že jsme se za stavu 3:2 nepoložili jako vždycky, a trošku jsme utkání zdramatizovali, a zbytek utkání odehráli slušně.