AZet si ve Žďáru zastřílel a veze tři body

Petr Miklas | 18.02.2023

Hráčům AZetu vyšel vstup do utkání, když šli v polovině 5. minuty do vedení, ale na další góly si museli počkat až do třetí třetiny. V ní Plamenům nasázeli šest branek a definitivně svého soupeře zlomili. Domácí se prosadili pouze jednou, čisté konto Štipčákovi zkazil Wasserbauer. Pod výhru AZetu se brankami podepsali Zdeněk a Apolenář, kteří se trefili dvakrát a ještě si připsali po asistenci. Po brance přidali Havlík, Antoníček a Tvrdý. AZet využil dvě přesilovky a veze si domů tři body.

2. liga - 39.kolo so 18.2.17:30
SKLH Žďár nad Sázavou - AZ Havířov
1:7
(0:1, 0:0, 1:6)

Branky a nahrávky: 50. Wasserbauer (Chlubna) – 5. Zdeněk (Hudec, Haas), 48. Havlík (Kunc, Čmiel), 48. Antoníček (Apolenář, Ščurek), 50. Apolenář (Antoníček, Kunc), 53. Zdeněk (Kunc, Tvrdý), 54. Apolenář (Spratek), 60. Tvrdý (Zdeněk). Rozhodčí: Kohoutek - Kučera, Štěrba. Vyloučení: 11:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 470. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:7.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma - Půža, Lojek, Macek, Grauer, Pleva, Vašíček, Kališ, Kulhánek - Prokš, Chlubna, Kunstmüller, Bureš, Kotlík, Wasserbauer, Štola, Gregar, Pazourek
AZ Havířov: Štipčák - Kunc, Havlík, Hudec, Kuboš, Ščurek, Kolarz "C", Mrowiec - Mrva"A", Spratek, Antoníček - Tvrdý, Zdeněk "A", Haas - Pastor, Ćmiel, Pawliczek - Apolenář, Pavlík

AZ šel už po deseti vteřinách do oslabení, ale početní výhodu Plamenů ubránil. Skóre utkání otevřel v polovině 5. minuty Jiří Zdeněk, jenž střelou nad vrcholem pravého kruhu překonal Slámu a využil tak přesilovku Havířova. Po první části tedy platil stav 0:1.

Ve druhé třetině branka nepadla, i když Plameny měly dost šancí, k čemuž jim pomohly přesilové hry. Po dvou třetinách tak bylo skóre stále 0:1.

Třetí část přinesla hned sedm branek. Brankostroj AZetu se spustil ve 48. minutě, když Slámu bombou z první prostřelil Tomáš Havlík, hrálo se 4 na 4. Krátce poté se po přihrávce Apolenáře prosadil Petr Antoníček. Na začátku 50. minuty využil Havířov svou druhou přesilovku, když vyražený puk po Antoníčkově střele dorazil Jakub Apolenář. Vyloučený Štola zůstal na trestné lavici, protože dostal trest na 2+2 minuty za vysokou hůl. Ale tentokrát se prosadili domácí, když se po Ščurkově zaváhání dostal k puku Chlubna, jenž našel volného Jana Wasserbauera, který z mezikruží prostřelil Štipčáka.

To bylo ze strany Plamenů vše, pak už dávali góly pouze hosté. V 53. minutě zakončoval Jiří Zdeněk krásnou kombinaci s Kuncem a Tvrdým. O čtyřicet vteřin později přidal šestou branku AZetu po pěkné Spratkově přihrávce Jakub Apolenář. Skóre utkání uzavřel v čase 59:59 Jiří Tvrdý, jenž po parádní Zdeňkově přihrávce pálil do odkryté branky.

Další utkání sehrají naši borci ve středu 22.2. na domácím ledě proti Valašskému Meziříčí, které dnes na ledě Vyškova vybojovalo dva body po vítězství 4:3 v prodloužení. Vyškov vedl 3:1, ale hosté dokázali vyrovnat a v prodloužení rozhodli o bodu navíc, protože domácí hráli bez brankáře.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Jsou to pro nás důležité tři body, ale výhra se nerodila lehce. Utkání bylo dvě třetiny o gól. Soupeř několikrát hrozil, zvláště prvních deset minut druhé třetiny, kdy nás dostal pod tlak. Bylo to umocněno přesilovkami, které měli. V této fázi utkání jsme vyprodukovali, na můj vkus, moc chyb. Naštěstí nás podržel brankář a ve třetí třetině jsme si pomohli rychlými brankami, což nám dalo klid. Jsem rád, že se nám podařilo využít přesilovky. Závěrem chci poděkovat fanouškům, kteří vážili tak dlouhou cestu a vytvořili parádní atmosféru.