AZet své první utkání nedohrál

Libor Gavlas | 08.09.2010

Spousta fanoušků si našla cestu na Lapač, aby podpořila AZet. Bohužel, utkání se nakonec nedohrálo a bylo kvůli zásahu místní policie ukončeno hned v úvodu třetí třetiny.

2. liga východ - 1.kolo st 8.9.17:30
VHK Robe Vsetín - AZ Havířov
2:3
(1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 11. Vaněk (Brynecký, Dědek), 24. Sýs - 21. Prokop, 26. Maruna, 32. Najdek (Maruna). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1299. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.
VHK Robe Vsetín: Plšek - Šafařík, Farda, Spitzer, Doczy (od 30. Žabčík), Zelenka, Kapr - Knebl, Korčák, Ševčík - Brynecký, Vaněk, Dědek - Rapant, Sýs, Tesařík - Plachtovič, Kubo.
AZ Havířov: Vrba - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Vydra, Balčík, Jindřich, Jurčík, Maruna, Najdek, Klimša, Pavlas R., Potočný, Stránský, Sztefek, Pechanec, Říčka, Miczek.

První třetina byla typická pro úvodní utkání. Havířovským hokejistům kotouče odskakovaly a byla na nich vidět velká nervozita z úvodního utkání. Ani tři nabídnuté přesilové hry nepomohly k otevření skóre. Naopak se prosadili domácí, kteří po dorážce otevřeli skóre - 1:0.

Ve druhé třetině již AZet svého soupeře malinko přehrával a dostal se na koně. Petr Prokop se dostal do pásma a hezkou střelou vyrovnal. Domácí sice opět odskočili po chybě hostující obrany do vedení, ale Maruna ve skrumáži opět dotlačil kotouč za Plška - 2:2. Poslední slovo ve druhé třetině však měl Najdek, který si najel do pásma a nádhernou střelou zápěstím strhnul vedení na stranu AZetu.

Ve druhé přestávce se bohužel pustili do potyčky fandové obou soupeřících týmů a policie a pořadatelé proti nim použili slzný plyn. Třetí třetina sice byla zahájena, ale jelikož se na ledě nedalo dýchat, tak bylo po dvacetiminutové pauze utkání definitivně ukončeno.