AZet ztratil v závěru dobře rozehrané utkání proti Orlům

Daniel Wróbel | 11.08.2020

HAVÍŘOV - AZet se dnes představil na ledě ve svém druhé přípravném utkání, tentorkát proti znojemským Orlům. Domácí hokejisté si, po pomalejším začátku, v průběhu druhé a na začátku třetí třetiny vybudovali náskok na 3:1. Vyjádřili tím svou střeleckou i herní převahu. Hostům se však podařilo v poslední desetiminutovce během 5 minut otočit skóre na konečných 3:4. Ani odvolání gólmana v přesilové hře v závěru zápasu AZetu ke srovnání nepomohlo. Příští přípravné utkání odehraje AZet na ledě Osvětimi už za dva dny ve čtvrtek 13.8.

Přípravné zápasy - 2.kolo út 11.8.18:00
AZ Heimstaden Havířov - Orli Znojmo
3:4
(0:0, 2:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 37. Seman (Procházka, Bořuta), 38. Maruna (Ketner, Sklenář), 50. Ketner (Seman, Doktor) – 32. Ficek (Rousek), 53. Svoboda T. (Köver, Sedlák), 54. Svoboda T. (Matuš, Tejnor), 58. Matuš (Svoboda T.). Rozhodčí: Trombík, Novák – Opravil, Klimek. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. Diváci: 400. Střely na branku: 40:27. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4.

AZ Heimstaden Havířov: Stezka (30. Haas) – Bořuta, Mrowiec, Rašner, Rutar, Ševěček, Chroboček, Ketner – Doktor, Seman, Procházka – Zdeněk, Bednář, Adamský – Mrva, Maruna (C), Sklenář – Suchý, Cihlář, Dvořák.
Orli Znojmo: Groh (Peschek) – Sedlák, Čermák, Stránský, Tejnor, Šana, Ficek – Svoboda T., Matuš (C), Havlík – Beránek, Podešva, Oščadal – Köver, Svoboda O., Molnár – Rousek.

První třetina přinesla hned ze začátku oboustranně vysoké tempo. Azet měl v úvodu více střeleckých příležitostí. V 6. minutě se Filip Seman dostal do úniku na bránu po dlouhé přihrávce od Alexe Rašnera, ale na Groha ve znojemské brance nevyzrál. Hosté postupně srovnali krok s domácími. I oni několikrát prověřili gólmana Stezku, ale branku jsme až do první přestávky neviděli.

Začátek druhé třetiny přinesl herní situaci 4 na 4, ale ani v ní se žádná výrazná gólovka neurodila. Před polovinou utkání nevyužil Azet svou přesilovku. Krátce po jejím skončení Maruna v rychlosti objel bránu a naservíroval puk Sklenářovi mezi kruhy. Ten však tuto velikou šanci zahodil a přestřelil bránu. Ve 30. minutě nahradil Aleše Stezku v brankovišti AZetu mladý Hugo Haas. První branky jsme se dočkali až ve 32. minutě. Po přihrávce Tomáše Rouska se ke střele od modré čáry odhodlal Havířovem Orlům zapůjčený David Ficek. Jeho střela trefila nejprve levou tyč a poté pravou tyč brány a zapadla do sítě – 0:1.

Domácí Havířov dokázal srovnat ve 37. minutě. Bylo to v přesilové hře, kdy střelu Ondřeje Procházky tečoval za záda Groha na brankovišti Filip Seman. Za minutu už to bylo 2:1. Po střele Olivera Ketnera od modré čáry přejel před výhledem brankáře Jan Maruna a puk šikovně stečoval do brány. Do kabin se tak šlo po druhé třetině za stavu 2:1 pro domácí tým.

Začátek třetí třetiny byl oboustranně hodně nepřesný, hráči trávili hodně času v soubojích u mantinelů. Ve 44. minutě přišlo další vyloučení hostů, které Azet nijak nepotrestal. O 3 minuty později se po kombinaci Ševěčka a Maruny dopustili hosté faulu, po kterém bylo nařízené trestné střílení. K jeho provedení se rozjel Jan Maruna, ale neproměnil. Nicméně ve 50. minutě se Azetu podařilo zvýšit na 3:1. Vedla k tomu bomba Olivera Ketnera, který propálil gólmana Groha mezi betony.

Závěr zápasu však patřil jednoznačně Orlům. V 53. minutě totiž dostal Tomáš Svoboda přihrávku krásně do jízdy na pravé křídlo a prudkou křížnou střelou nad beton překonal Haase – 2:3. Zhruba za minutu a půl už hosté srovnali na 3:3. Orli totiž výborně napadali v útočném pásmu a opět využili havířovskou chybu ke vstřelení gólu. Puk se dostal na brankoviště k Tomáši Svobodovi, který neměl problém jej zavěsit do odkryté části branky. Parádní obrat Orlů byl dokonán v 58. minutě, kdy Radim Matuš po rychlé akci z pravého kruhu opět trefil křižnou střelou prostor nad pravým Haasovým betonem - 3:4. V čase 59:28 se utkání zdramatizovalo vyloučením Orlů. Havířov zároveň zkoušel i hru bez gólmana, ale skóre se už mu nepovedlo dorovnat.

Jiří Režnar (AZ Heimstaden Havířov): Prohráli jsme, takže jsme zklamaní. Měli jsme velký tlak a mnoho šancí, ale dali jsme z toho málo branek. Naopak z hloupých chyb jsme góly dostali. Soupeř se zodpovědným výkonem bránil a pak svými rozdílovými hráči udeřil a trestal naše chyby. Ukazuje se, že hráči se musí maximálně soustředit na hru, jinak z toho pramení chyby. Musí mít respekt před každým soupeřem. To si musí změnit ve svém myšlení.

Miroslav Fryčer (HC Orli Znojmo): Já jsem nadmíru spokojen. Byl to náš první zápas, byli jsme v nekompletní sestavě, měli jsme půjčené dva kluky z Havířova. Jsem spokojen nejen s výsledkem, ale i s hrou, i když se kluci trochu prali sami se sebou. Zápas, proti kvalitnímu soupeři, splnil svůj účel. Myslím, že kluci pochopili, že se musí soustředit na hokej a ne na věci kolem. Samozřejmě tam byly i chyby, ale takticky jsme zápas zvládli dobře a ten obrat skóre k tomu patří. Tentokrát se nám podařil, ale příště to může být zase naopak. Jsem spokojený s pojetím hry i přístupem hráčů.