Dorostenci se v Porubě vrátili na vítěznou vlnu

Petr Bortlík | 19.10.2019

Dorostenci zavítali v rámci 12. kola ELIOD Extraligy do nedaleké Poruby. V minulém kole AZ po sedmi výhrách v řadě prohrál a dnes si chtěli hráči spravit chuť, což se jim povedlo dokonale a zvítězili 3:0. Čisté konto tak vychytal gólman Nowak.

ELIOD Extraliga dorostu - 0.kolo so 19.10.16:15
HC RT TORAX Poruba - AZ Residomo Havířov
0:3
(0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Makovec (Kusak, Moškoř), 24. Pavlačka (Moškoř, Becher), 50. Horváth (Kubíček, Kolat). Rozhodčí: Novotná – Klimek, Hladík. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 15:30 (4:9, 5:10, 6:11). Diváci: 130. Průběh utkání: 0:3.

HC RT TORAX Poruba: Slíž – Pásek, Černý, Kríž, Macias Kac., Kosina, Bechný Gelnar – Ślusarczyk, Hlaváč, Stibor – Macias Krz., Lambert, Koudelný – Stodůlka, Hradil. Chovanec
AZ Residomo Havířov: Nowak – Bílek, Kremnický, Kubíček, Puzoň, Zmarzlák – Belan, Pavlačka, Kubík, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Horváth, Kusak

Havířov přijel do Poruby v roli favorita a hned v první třetině se snažil ji potvrdit. Silný úvod zápasu podtrhl prvním gólem do branky domácích Pavel Makovec a od šesté minuty tak platilo skóre 1:0. Hráči AZetu zvyšovali tempo, vynutili si přesilovou hru, ale k jejímu využití nevyšlo i díky tomu, že dvakrát trefili tyč.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu a ve 24. minutě zvýšil vedení hostů Martin Pavlačka. Ve druhé polovině druhé třetiny došlo k několika vyloučením a v závěru třetiny se v přesilovce dostali do velké šance i domácí, ale nevyužili.

Do třetí třetiny se tedy vstupovalo se skóre 2:0 a rozhodnout zápas mohli hosté už po pár vteřinách, kdy puk téměř proklouzl mezi betony domácího gólmana. Po sérii dalších šancí havířovských se nakonec síť v brance domácích rozvlnila i potřetí díky gólu Kevina Horvátha. Do konce utkání již došlo jen k sérii několika vyloučení, ovšem skóre už se neměnilo a Havířov tak v Porubě zvítězil poměrně jednoznačně, 3:0.