Drtivá 2. třetina rozhodla o vítězství nad Zubry

Tomáš Vlček | 23.10.2010

H A V Í Ř O V - V 6. domácím utkání jsme dnes přivítali na havířovském ledě tým HC Zubr Přerov. Konečné vítězství 5:2 se nerodilo lehce, neboť AZet vstoupil do utkání nepřesvědčivě a první třetinu ovládli zaslouženě hosté. Druhá třetina však přinesla obrat a jako již několikrát v sezóně se i díky přesilovkám dostali naši borci nejen zpět do zápasu, ale rozhodli i o svém vítězství.

2. liga východ - 13.kolo so 23.10.17:00
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
5:2
(0:1, 5:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 26. Potočný (Stránský), 31. Lhotský (Říčka, Vydra), 33. Říčka, 37. Stránský (Maruna, Prokop), 40. Sztefek (Krisl, Stránský) - 2. Kočara (Kotásek), 45. Kotásek (Hanák, Kočara). Rozhodčí: Jeřábek - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 9:10. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1.721. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.
AZ Havířov: Vrba (Daneček)- Prokop, Zientek L., Krisl, Jurčík, Balčík, Vydra, Zientek M. - Maruna, Klimša, Najdek, Stránský, Sztefek, Potočný, Lhotský, Říčka, Pavlas R., Pechanec, Miczek
HC ZUBR Přerov: Tihlář (Vrzala) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek - Kolář, Sedlák, Kočara, Coufal, Hanák, Kotásek, Menšík, Kohút, Kundrátek, Sršeň, Palička, Sprušil

Diváci, kteří se dnes na zápas jen trochu zpozdili, neviděli první gól. Vstřelil jej již po 78 vteřinách přerovský Vladimír Kočara, když zblízka dokončil akci Martina Kotáska. Hosté byli i nadále aktivnější, ale trochu je přibrzdilo oslabení od 4. min. V něm domácí zhrozili prudkými střelami Prokopa a Najdka, ale protože oba mířili doprostředka branky, hostující gólman Radek Tihlář s nimi moc práce neměl. Po skončení této přesilovky však už měli Zubři opět herně navrch a přicházely i jejich šance. V 8. min. jeli 2 na 1, ale neuspěli. V 10. min. měl v přesilovce při vyloučení Martina Balčíka obrovskou šanci Pavel Hanák a ve 13. musel bombu Jiřího Osiny v lapačce krotit domácí Adam Vrba. Pak se do hry přece jen více dostali i domácí a poslední pětiminutovka 1. třetiny už přinesla i jejich šance. Neuspěl však ani Jurčík v 15. min. v přesilovce (vyloučen Coufal), ani Lhotský o 3 minuty později. Asi nejblíže však byl Azet ke vstřelení branky v čase 18:00, když se po střele Davida Klimši zavlnila síťka, ale jen zboku přerovské branky. A protože ani v závěrečné šanci neuspěl Lukáš Zientek, šlo se do kabin za stavu 0:1.

Druhá třetina začala tak, jak ta první skončila – tedy náporem domácích. Hosté si museli v obraně pomáhat fauly a domácí přesilovky ještě tlak zvýrazňovaly. Své šance nejprve neproměnili Pavlas a Maruna, ale na konci 26. min. už se prosadil havířovský hrající generální manažer Martin Potočný, když dorazil za Tihlářova záda střelu Stránského do tyče. Branka domácí ještě více povzbudila, ale na další gól si diváci museli počkat až do 31. minuty, kdy se bombou nad lapačku prosadil Luděk Lhotský. Ještě větší radost zavládla v hledišti, samozřejmě mimo sektor hostujících fandů, o 2 min. později. Robert Říčka ve vlastním oslabení získal na útočné modré puk, najel si před hostujícího gólmana a opět nechytatelnou ránou jej procedil mezi jeho betony – 3:1. To byl pro hosty, kteří měli zápas dobře rozehraný, velký šok, ze kterého se do konce třetiny nevzpamatovali. Naopak domácí na ledě dominovali a co bylo důležité, především dávali branky, kterými trestali vyloučení Zubrů. Konkrétně se prosadili Vít Stránský, který u tyčky dokončil svůj ťukes s Marunou a Prokopem, a také Michal Sztefek, zakončující pod víko pouhou půlminutu před koncem 2. třetiny souhru s Krislem a Stránským.

Kdo z diváků si myslel, že utkání je rozhodnuto, toho na počátku 3. třetiny domácí svými hloupými fauly, a následným vývojem, poněkud zaskočili. Během 11 vteřin si totiž šli posedět na 2 min. Balčík a Prokop a i když se Azet 1. minutu bránil celkem v pohodě, v té další hosté rázně přitlačili. Pře veškerou snahu Adama Vrby, který v domácí bráně několikrát dělal co mohl i nemohl, vstřelil Martin Kotásek těsně po skončení přesilovky gól na 5:2. Utkání tak dostalo nový náboj, ale Havířovští měli přece jen mírně navrch. Jejich velkou šanci však ve 48. min. Martin Balčík neproměnil. Poslední šanci na zvrat dostali přerovští ve dvou přesilovkách mezi 51. až 54. min., ale ty jim úspěch nepřinesly. Naopak poslední pětiminutovka už byla, i díky dvěma přesilovkám, exhibicí domácích. Ti se však předháněli nejen ve vytváření gólových šancí, ale taky v jejich zahazování. Postupně to předvedli Sztefek, junior Pechanec a v 58. min. hned celá trojice havířovských útočníků osamocená před hostujícím brankářem!! Domácí hráče to však vzhledem ke skóre až tak moc mrzet nemuselo a stejného názoru byli i diváci. Ti jim to dali najevo v grandiózní děkovačce, která se na stadionu spustila hned po skončení utkání, jehož nejlepšími hráči byli vyhlášeni přerovský Martin Kotásek a havířovský Jiří Krisl.

Jan DANEČEK (AZ Havířov): První třetinu jsme odehráli v křeči a se znatelnou únavou z posledního utkání v Hodoníně. Na nohy nás postavily přesilovky ve 2. třetině, které nám vyšly skvěle. Pak jsme si už utkání chtěli pohlídat a nebýt zbytečných faulů, mohli jsme ho dovést do konce přece jen klidněji. Základem vítězství byly jednoznačně naše využité přesilovky a výkon Adama Vrby jehož zákroky, zejména v 1. třetině, nás udržely v zápase.

Lubomír OSLIZLO (HC Přerov): My jsme měli dobrý začátek utkání. Dali jsme rychlý gól, ale pak jsme další dvě velké šance navužili a ve 2. třetině domácí v přesilovkách a gólem v oslabení utkání rozhodli. Nejlepším hráčem byl dnes na naší straně Daniel Faltýnek.