Havířov rozstřílel Uherské Hradiště 6:0

Josef Nudera | 13.10.2010

Havířov pod novým názvem HC AZ Havířov 2010 vyjel k další druholigové bitvě. V Uherském Hradišti účtovali pouze naši hokejisté, když rozhodli především čtyřmi brankami ve druhé třetině. Havířov v zápase narozdíl od svého soupeře využíval šance a po zásluze vyhrál vysoko 6:0.

2. liga východ - 10.kolo st 13.10.18:00
HC Uherské Hradiště - AZ Havířov
0:6
(0:1, 0:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Balčík (Říčka), 22. Lhotský (Pavlas, Balčík), 31. Krisl (Ríčka), 33. Sztefek (Stránský), 39. Balčík (Říčka), 52. Sztefek. Rozhodčí: Humpolíček - Brabec, Pospíšil. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Průběh utkání: 0:6.
HC Uherské Hradiště: Oharek - Jedlička, Stašek, Krystýnek, Pšeja, Šimek, Matula, Šudoma, Piluša, Andrýsek, Klabačka, Mikeš, Kundera, Karpíšek, Schuster, Kotačka, Červenka, Pochylý, Vodák, Sladký
AZ Havířov: Daneček - Prokop, Jurčík, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra - Klimša, Najdek, Maruna - Sztefek, Potočný, Stránský - Říčka, Pavlas, Lhotský

Havířov vstoupil do zápasu lépe, ale první branka AZetu přišla až na konci první dvacetiminutovky. V 19. minutě se poprvé trefil Martin Balčík. Druhá třetina přinesla mnoho branek, které definitivně naklonily zápas na havířovskou stranu. Ve 22. minutě udeřil Luděk Lhotský po asistenci Robina Pavlase a Martina Balčíka - 0:2. Na 3:0 zvyšoval ve 31. minutě kapitán Jiří Krisl, když využil dvojnásobnou přesilovku.

Ve 33. minutě se prosadil Michal Sztefek a s Uherským Hradištěm se zápas značně naklonil. V závěru třetiny zasadil domácím další ránu Martin Balčík po asistenci talentovaného Roberta Říčky. Ve třetí třetině už Havířov vsítil pouze jednu branku, Michal Sztefek byl tedy posledním střelcem večera - 0:6

Havířov dokázal využívat nabídnuté příležitosti, soupeř selhal v koncovce. Další zápas hraje Havířov doma 16.10. proti Valašskému Meziříčí.