Havířov se vrátil na domácí led výhrou nad Technikou Brno

Josef Nudera | 11.11.2023

Po sérii venkovních utkání se ukázal Havířov v domácím prostředí, kdy vyzval Techniku Brno. Zápas začali lépe hosté, kteří vedli po první střele na branku. Havířov ale postupně zápas otočil a s přehledem si došel pro tři body. Za Havířov se v tomto utkání prosadil Jan Křivohlávek, Jakub Mrva, Tomáš Franek, Lukáš Bednář a na závěr v poslední minutě Dominik Ficek. Na utkání si našlo cestu 1366 diváků. Další zápas hraje Havířov znovu na domácím ledě proti Novému Jičínu.

2. liga - 14.kolo so 11.11.17:00
AZ Havířov - VSK Technika Brno
5:1
(1:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. J. Křivohlávek (Klimša), 23. Mrva (Ščurek), 28. Franek, 35. Bednář (Ficek, Franek), 59. Ficek (Spratek) – 1. Úlehla (Pospíšil). Rozhodčí: Čech – Vengřín, Návrat. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1366. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

AZ Havířov: Sachr (41. Šindelka) – Kunc, Vosátko, Valenta, Ševčík, Ščurek, Ficek, Havlík – Kratochvil, J. Křivohlávek, Klimša (A) – Bednář, Spratek, Franek – Apolenář, Ćmiel, Mrva (A) – Middleton, Pavlík, Haas (C).
VSK Technika Brno: Šembera – Kališ, K. Holík, M. Dufek (C), Úlehla, Fajmon, Kubica, Svoboda – Benýšek (A), Bartes, Kaukič – Pospíšil (A), Havlát, T. Pigl – Tomaník, Picka, Račický – M. Pigl, Harmim, Martinec.

Zápas mezi Havířovem a Technikou Brno začal zostra. Už po 57 sekundách hry se hosté dokázali prosadit z jejich první střely na branku. Tomáš Úlehla napřáhl od modré a prostřelil příklepem Sachra – 0:1. Havířov dokázal na tuto branku rychle reagovat a srovnat krok. Ve 3. minutě se do velké šance dostal Klimša, puk Šembera vyrazil pouze betonem před sebe, kde stál Jan Křivohlávek, který zavěsil pod horní tyčku – 1:1.

Havířov pak na hosty tlačil, ale ty držel výborný Šembera. A to i při šanci Havlíka, kterou vyrazil parádně pravým betonem. Hosté si pak mohli před polovinou první třetiny zahrát přesilovku, ale nenaložili s ní vůbec dobře. Prakticky se nedokázali udržet ani v útočné třetině.

V 18. minutě první třetiny se nejprve mohli po pádu havířovského obránce dostat do šance hosté, ale to se jim nepodařilo. Naopak do úniku šel Franek, ale hráči Techniky ho dokázali dojet a už tak neměl dobrou pozici pro střelbu. Výsledkem bylo, že minul branku. Po první třetině se šlo do kabin za stavu 1:1.

Ve 23. minutě se dostal Havířov poprvé do vedení. Po chytrém nastřelení od modré tečoval Jakub Mrva letící puk za záda Šembery – 2:1. Havířov byl lepším týmem a potvrdil to i třetí brankou v sítí Brna. Tomáš Franek se dokázal protáhnout mezi obránci a najít volnou skulinku ve výstroji Šembery – 3:1. Důležitý okamžik druhé třetiny přišel ve 29. minutě, kdy hráli hosté dvojnásobnou přesilovku. Hosté v ní měli několik tvrdých a nebezpečných střel i dorážek, ale v těchto chvílích se vytáhl brankář David Sachr. Hostům doslova ukradl možnost na snížení.

Havířov byl touto situací posílen a několikrát ohrozil Šemberu. Ve 35. minutě dostal Lukáš Bednář puk na modrou čáru od Ficka, vystřelil tvrdý příklep, který prošel někde mezi výstrojí Šembery a puk se vykutálel do branky – 4:1. A s hosty mohlo být ještě hůře. O chvíli později trefil Havlík tyčku. Po druhé třetině vedl Havířov pohodlně 4:1.

Do třetí třetiny šel do branky místo Sachra Šindelka. Havířov pokračoval v dobrém výkonu. Hosté se dostali do velké šance v přesilovce, ale Bartes minul zcela prázdnou branku. Třetí třetina se více méně dohrávala a bylo jasné, kdo vyhraje.

Domácí si zahráli přesilovku v závěru utkání, ale nedokázali ji využít. Ještě jednu branku, ale fanoušci Havířova oslavit mohli. V 59. minutě napřáhl od modré čáry Dominik Ficek a prostřelil Šemberu, který neměl na tuto střelu šanci. AZ Havířov porazil Techniku Brno 5:1 a v domácím prostředí tak ještě neztratil ani bod.