Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Havířov veze tři body z ledu Bílých hvězd

Petr Blakala | 15.10.2014

Ve středečním utkání se havířovští hokejisté střetli s aktuálním lídrem prvoligové tabulky. Během šedesáti minut vidělo téměř patnáct set diváků jediný gólový okamžik, který rozhodl tento duel mezi Třebíčí a Havířovem. Z počátku třetí třetiny se prosadil Jurij Repe, jehož branka se stala vítěznou. Havířovští si tak odvážejí ze soupeřova kluziště důležité tři body! Další zápas čeká AZet v sobotu od 17:00, kdy přivítáme Rebely z Havlíčkova Brodu.

1.liga - 14.kolo st 15.10.17:30
SK Horácka Slavia Třebíč - AZ Havířov
Branky a nahrávky: 42. Repe (Pechanec). Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 410. Střely na branku: 49:27. Průběh utkání: 0:1.
SK Horácka Slavia Třebíč: Vejmelka – Zdráhal, Malena, Bartoň, Bilčík, Přibyl, Šaur – Havel, Dočekal, Erat – Pekr, Holec, Wasserbauer – Králík, Čuřík, Křivohlávek – Beneš, Raška, Čech
AZ Havířov: L. Daneček – Lenďák, Valenta, Krisl, Foltýn, Ostrčil, Repe, Graca – Fořt, Loskot, Jiránek – Tomi, Šlahař, Jakúbek – Sztefek, Pechanec, Chmielewski – Klimša

Prvním brankářem, který musel zasahovat, byl domácí Vejmelka, jenž si poradil se střelou Šlahaře. Záhy byl vyloučen Foltýn a domácí si zahráli poprvé v utkání přesilovou hru. Daneček v ní zlikvidoval Zdráhalovu dělovku od modré. Právě třebíčský obránce byl dalším hráčem, který putoval na trestnou lavici. Vejmelku lehce ohrozil jen Foltýn od modré. Po napadání Čuříkem za brankou se dostal k puku v mezikruží Čech, tomu však střela příliš nesedla. Z úhlu se snažil překonat třebíčského brankáře Pechanec. Danečka pak ohrozil Wasserbauer.

Po vyloučení Jiránka hrála Třebíč další přesilovou hru, havířovský strážce svatyně si tak mohl připisovat výtečné zákroky. Nejprve schoval v lapačce střelu Havla z kruhu, poté zneškodnil ránu Erata z mezikruží. Skóre nezměnili ani aktivní Havel, ani Pekr. Chmilewski zkoušel štěstí z první, proti byl Vejmelkův pohotový beton.

V úvodu druhého dějství byl vyloučen Erat, hosté se v následné početní výhodě k ohrožení třebíčské branky nedostali. Foltýnův pokus od modré Vejmelka vyrazil. Po dalším vyloučení hostů znovu pálil Zdráhal, kotouč po jeho dělovce schoval Daneček v náruči. Jiránek zkusil už při hře v pěti překvapit brankáře domácích střelou z otočky. Nevyzrál na něj stejně jako později Fořt. Hosté pak dvakrát faulovali a hráli dokonce necelou půlminutu ve třech, Havel však nedokázal v největší brankové příležitosti překonat ležícího Danečka. S Fořtovou střelou si poradil Vejmelka. Po vyloučení Bilčíka se pokusil překonat třebíčského brankáře Loskot.

Z branky se radovali jako první Havířovští. Pechanec vyhrál buly a Jurij Repe nahodil puk, který propadl Vejmelkovi do branky. Čuříkův pokus schoval Daneček do lapačky. Po dvou faulech museli hrát hosté znovu ve třech, Holec trefil z palebné pozice pouze brankáře hostí. Ten zneškodnil i Dočekalovu střelu. Vejmelka udržel ve výstroji kotouč z hole Pechance. Vyrovnat mohl při další přesilové hře Havel, proti byla však Danečkova lapačka. Ani přes oddechový čas, hru bez brankáře a závěrečný tlak Třebíč vyrovnat nedokázala.

Jiří Mička – SK Horácká Slavia Třebíč: Tak já to budu mít jednoduché. My jsme ve druhé třetině tlačili, tlačili a nebyli jsme schopní tam ten puk dotlačit. Ve třetí třetině jsme chtěli ten zápas rozhodnout. Dostali jsme góla, jakého jsme dostali. Nedali jsme góly v přesilovkách. Za šedesát minut jsme nedali góla, takže nemůžeme pomýšlet na body. Zápas dopadl takhle a my ho musíme co nejrychleji hodit za hlavu a připravit mužstvo na další zápas. Havířovu můžeme pogratulovat, odváží si tři body a nás mrzí, že jsme to nezvládli.

Jan Daneček – HC AZ Havířov 2010: Já bych chtěl zhodnotit to utkání tak, že my jsme sem jeli do Třebíče a věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, protože ten zadarmo body doma nedává. Jeho postavení v tabulce to samo určuje. My jsme se na to připravovali, že tady můžeme uspět jedině, když budeme hrát výborně v obraně a neuděláme chybu a jenom disciplinovaným výkonem v té obraně tady můžeme uspět. Samozřejmě to utkání bylo vyrovnané. Myslím si, že domácí nás přehrávali v přesilovkách, v pět na pět jsme měli trošičku možná my víc ze hry, protože jsme se tam dostali do vyloženějších šancí. Jsme rádi, že jsme to oslabení uhráli, protože my tabulce v té úspěšnosti oslabení patříme skoro až na konec. Jsme strašně rádi, že jsme odsud odvezli tři body, protože to se bude hodně cenit.