Junioři prohráli ve Frýdku-Místku těsně 3:4

Tomáš Vlček | 13.10.2016

Podruhé za sebou hráli ve středu havířovští junioři na ledě soupeře. Tentorkát, v 8. kole východní skupiny Ligy juniorů, zavítali do Frýdku-Místku. Podařilo se jim sice jít do vedení, ale domácí skóre ještě v 1. třetině otočili. Ve druhé části zápasu jej pak ještě dalšími dvěma brankami navýšili, a i když se havířovští ve třetí třetině snažili, více než na snížení už to nestačilo. Další utkání sehraje AZ v pátek od 18:45 doma proti Boskovicím.

LJ - 8.kolo st 12.10.18:00
HC Frýdek-Místek - AZ Havířov
4:3
(2:1, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 11. Sztwiertnia (Tydlačka), 13. Tydlačka, 38. Gonos, 40. Heralt (Sztwiertnia, Tydlačka) - 3. Klíma, 44. Trombik (Heinzl, Dobrzynski), 48.Vlček (Trombik). Vyloučení: 2:1, navíc Gonos (FRM) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 61. Střely na branku: 26:41. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3.

HC Frýdek-Místek: Ovčaři - Gonos, Adámek, Fluksa, Csapai, Skalický, Nikl - Heral, Sztwiertnia, Tydlačka, Zberovský, Strakoš, Srníček, Dubčák, Kanovský, Škubala
AZ Havířov: Jaček - Dudek, Trombik, Heinzl, Procházka, Hladil, Frojda, Kalus - Polak, Trnený, Pořízek, Lenomar, Pacoň, Baron, Dobrzynski, Vlček, Klíma

Havířovští vstoupili do utkání výborně a už za necelé 3 minuty vedli, když se po samostatné akci prosadil dorostenec Kamil Klíma. Odpověď domácích přišla na začátku 11. minuty. Tydlačka našel ve střelecké pozici Eryka Sztwiertniu a bylo to 1:1. Za další necelé tři minuty Frýdečtí skóre zcela otočili. Jačka v brance AZetu překonal po samostatné akci Ondřej Tydlačka. V 16. minutě naopak strážce hostující branky vychytal trestné střílení, atak se šlo do šaten za vedení 2:1 pro domácí.

Ve druhé třetině se dlouho na ledě nic podstatného nedělo. Frýdečtí se minutu ubránili při vyloučení Gonose, pak šel na trestnou i havířovský Trnený, ale branka nepadla ani při hře ve čtyřech, ani při dohrávané přesilovce Frýdku. Snaha o vstřelení branky dlouho selhávala. Až v samém závěru dvakrát udeřili domácí. Nejprve se prosadil obránce Jan Gonos a 45 vteřin před přestávkou i Jakub Heralt.

Tento tříbrankový náskok domácích se nakonec ukázal pro konečný výsledek zápasu jako rozhodující. AZ se sice ve třetí třetině tlačil za vyrovnáním, ale podařilo se mu vstřelit jen dvě branky. Nejprve to byl ve 44. minutě v přesilovce obránce Daniel Trombik a za tři minuty po něm dostal puk za Ovčařiho i Daniel Vlček. Havířovští to zkusili v závěru i bez brankáře, ale domácí už svůj těsný náskok uhájili.