Junioři uzmuli Warrioru dva body

Jozef Valenčík | 03.10.2016

Čtvrté kolo ligy juniorů postavilo AZetu další výzvu v podobě utkání s Warriorem Brno. V zápase Havířov musel dotahovat, ale podařilo se mu utkání otočit. Hosté však rychlou odpovědí vybojovali prodloužení. To nerozhodlo a tak přišla na řadu dovednostní soutěž v podobě samostatných nájezdů, v té rozhodl o druhém bodě pro AZ Mirek Pacoň. Další zápas sehrají junioři v pátek 7.10. doma proti Přerovu.

LJ - 4.kolo ne 2.10.15:00
Warriors Brno - AZ Havířov
2:3sn
(0:0, 1:0, 1:2 )

Branky a nahrávky: 23. Sabol (Hussein), 53. Sabol (Hussein, Nohel) - 41. Pořízek (Dudek), 51. Pořízek (Kalus), rozh. nájezd Pacoň. Rozhodčí: Skopal - Reich, Nechvátal. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:21. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Warriors Brno: Lekeš (Huzlík) - Neusser, Sabol, Mudrych, Dobiáš, Šíp, Vágner, Svoboda - Kosorín, Hussein, Nohel - Jarolím, Kůst, Přibyl - Kazlepka, Dvořák, Skoryk
AZ Havířov: Křehlík - Dudek, Schwitalla, Heinzl, Kalus, Frojda, Procházka, Hladil - Polak, Trnený, Pořízek - Lenomar, Pacoň, Baron - Dobrzynski, Čadílek, Vlček - Stružík, Klíma, Pawliczek

Další start v bráně v juniorském dresu AZ si připsal Ivo Křehlík, věkem ještě starší dorostenec si v zápase nepočínal vůbec zle. V první třetině za svá záda nepustil jediný kotouč a vzhledem k tomu, že jeho protějšek na tom byl obdobně, tak týmy odešly do šaten za stavu 0:0.

Na první gól se čekalo do třiadvacáté minuty zápasu, při vyloučení havířovského Polaka se prosadil kapitán Warrioru Filip Sabol. AZ se snažil o vyrovnání, ale na to si musel počkat do úvodu závěrečné části. Po 33 vteřinách hry v této periodě zamířil přesně Radek Pořízek, který o deset minut později dokonce poslal domácí do vedení, když zužitkoval pas Martina Kaluse.

Vedení AZetu však nevydrželo příliš dlouho, již o necelé dvě minuty později se svým druhým gólem vyrovnal Pořízkovi Filip Sabol a nerozhodný stav vydržel až do konce závěrečné části.

Prodloužení rozuzlení zápasu nepřinešlo a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V těch se Havířov radoval dvakrát, zatímco Warrior pouze jednou a tak dva body mířily do Slezska, rozhodující nájezd měl na svém kontě Mirek Pacoň.