Junioři v Chrudimi na body nedosáhli

Petr Miklas | 02.11.2023

Junioři AZetu v neděli zavítali do Chrudimi, kde krátce po poledni sehráli utkání s domácí juniorkou. Jednalo se o souboj předposledního Havířova s posledním celkem v tabulce skupiny Východ. Naši junioři ale možnosti odskočit svému soupeři nevyužili. Domácí se v první třetině dostali do dvoubrankového vedení, AZ pouze snížil. Při závěrečném risku bez brankáře domácí přidali pojistku a získali tak všechny body.

Liga juniorů - 13.kolo ne 29.10.12:15
HC Chrudim - AZ Havířov
3:1
(2:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Macas (Matýs), 18. Dvořák (Černý), 59. Novák (Pazdera, Jirout) – 19. Toma (Lipka, Konesz). Rozhodčí: Kratochvíl — Hájková, Landsmann. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 48. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

HC Chrudim: R. Batih — M. Straka, M. Dvořák, K. Kubišta , S. Šmerda, E. Pazdera — M. Černý, T. Kantor, V. Pilař, Š. Bartoň, J. Kubíček, D. Matýs, D. Hemský, J. Novák, M. Jedlička, O. Jirout, J. Bolehovský, M. Macas, M. Turena
AZ Havířov: S. Michalík — J. Kalina, A. Kreutz, M. Čmiel, M. Bortoli, J. Valouch, M. Juřík, J. Maršálek — R. Vizváry, N. Kubečka, J. Lipka, M. Siekierka, L. Žák, J. Toma, B. Barnošák, D. Kolat, A. Middleton, H. Zálesňák, J. Jarolím, F. Konesz

V první třetině padly hned tři branky. V 15. minutě otevřel skóre domácí Matyáš Maca, který se trefil po přihrávce Matýse. O tři minuty později Chrudim vedla o dvě branky, protože Michalíkapo Černého asiatenci překonal Matěj Dvořák. Minuty před koncm první dvacetiminutovky se prosadil také AZ, konkrétně Jakub Toma, jenž se po přihrávkách Lipky a Konesze nemýlil. Po první třetině tak Chrudim vedla 2:1.

Ve druhé části branka nepadla, přestože si oba celky zahrály přesilovou hru, Havířov dokonce dvakrát. Do třetí třetiny se tak šlo stále za stavu 2:1 pro domácí juniory. V první polovině poslední dvacetiminutovky AZet ubránil dvě oslabení, pak mohl srovnat v přesilovce, ale této možnosti nevyužil.

Minutu a půl před koncem se Havířov odhodlal ke hře bez brankáře, jenže už po 13 vteřinách byl tento risk potrestán, když puk do opuštěné klece poslal Jakub Novák

Po výhře 3:1 se tak z bodů radovali domácí hráči, AZet odjel domů s prázdnou. Další utkání hrají naši junioři v pátek 3.11. v Praze, kde se od 16 hodin utkají se Slavií.

Jan Křivohlávek (AZ Havířov): Ve vyrovnané první třetině jsme, po našich chybách, inkasovali dvě branky, ale do konce třetiny se nám podařilo snížit. Přes dobrý vstup do druhé třetiny, kde jsme měli déle trvající tlak a šance, se nám nepodařilo skórovat. Utkání bylo otevřené až do jeho závěru, kdy jsme hráli power-play, ve kterém soupeř rozhodl o svém vítězství. Body byly blízko, ale rozhodlo naše neproměňování šancí, které jsme si vytvořili.