Junioři znovu porazili Kladno 3:0

Petr Miklas | 03.03.2022

Dnešní utkání mezi AZetem a Rytíři bylo v mnohém podobné tomu z 11. února, kdy Havířov vyhrál stejným poměrem. Dlouho to bylo 0:0, první branka padla až ve 37. minutě, když se se štěstím prosadil Jakub Plevka. Další góly přišly až v poslední minutě, když výhru AZetu pojistil Adam Špaček a po chybě Gabrišky se prosadil Pavel Makovec. Antonín Nowak pochytal všech 20 střel Rytířů. Naděje na udržení extraligy stále žije, ale Litvínov si drží devítibodový náskok, protože dnes vyhrál 4:3 v Českých Budějovicích. Právě do jižních Čech pojedou junioři AZetu v sobotu.

DHL extraliga juniorů - 43.kolo čt 3.3.18:00
AZ Heimstaden Havířov - Rytíř Kladno
3:0
(0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 37. Plevka (Makovec), 60. Špaček (Kubíček, Byčkov), 60. Makovec (Fědor). Rozhodčí: Šutara, Blaha – Hlavatý, Konvička. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 72. Střely na branku: 39:20 (12:6, 13:9, 14:5). Průběh utkání: 3:0.

AZ Heimstaden Havířov: Nowak – Kremnický, Bílek, Kubíček "A", Zavřel, Fědor, Kočí "A" – Kotrba, Plevka, Horváth, Pastor, Makovec, Valach, Becher, Pavlačka, Kalčík, Byčkov "C", Špaček
Rytíř Kladno: Gabriška – Strnad, Robovský, Perný, Burger, Funk "C", Sýkora – Hurta, Kočka "A", Šimek, Šíma, Kuzďas, Kouba

Dnešní utkání začalo opatrně z obou stran, Havířov měl sice herní převahu, ale žádnou velkou šanci. Do střeleckých příležitostí se dostávali i hosté, jenže to nebylo nic, co by stálo za řeč.

Na začátku 13. minuty mohl otevřít skóre domácí Valach, jenž se dostal sám před Gabrišku, ale tváří v tvář gólmanu hostí neuspěl. Největší šanci první třetiny měl půl minuty před jejím koncem domácí Horváth, ale ve stoprocentní gólovce minul branku Kladna. Po dvaceti minutách tak stále platil stav 0:0.

Druhá třetina přinesla ostré střety a spoustu gólových šancí. Na konci 24. minuty minul prázdnou branku Kladna Makovec. Podobně se vedlo na konci 31. minuty při přesilovce Horváthovi, jenž pálil do odkryté branky. Jenže Gabriška se rychle přesunul a puk vyrazil.

Ve 33. minutě mohli vstřelit branku Rytíři, když střelu Kočky od levého mantinelu Nowak vyrazil před Hurtu. Útočník hostí si gólmana AZetu položil a chystal se zakončit do odkryté branky, ale vrátil se jeden z domácích hráčů a šanci zhatil.

Na konci 35. minuty měli hosté po Kočího faulu při brejku Kočky možnost trestného střílení. K tomu se rozjel sám faulovaný hráč Rytířů, ale se střelou k levé tyči neuspěl, protože tam byl Nowakův beton.

Na první branku jsme si museli počkat do 37. minuty, když Valach našel na levém kruhu Jakuba Plevku.Ten vypálil z první, puk trefil Gabrišku do levého ramene a obloučkem zapadl do branky. Po dvou třetinách to tedy bylo 1:0.

Ve třetí třetině se toho událo hodně. Oba týmy faulovaly, Kladno hrálo dokonce minutu a půl přesilovku 5 na 3, ale žádná početní výhoda nebyla využita. V 57. minutě ujel při oslabení domácí Byčkov, ale nedokázal vymíchat Gabrišku.

O osudu utkání rozhodla poslední minuta. Hosté odvolali brankáře, získali buly v útočném pásmu a chtěli si vzít oddechový čas. Rozhodčí si ale žádosti všiml pozdě a oddechový čas Kladnu nedal.

V čase 59:26 pak Kubíček vyhodil puk, Adam Špaček jej dojel a trefil levou šibenici prázdné branky. O osm vteřin později se AZ radoval znovu. Gabriška už sice byl v brance, ale puk mu po nahození Pavla Makovce přeskočil hůl a skončil v brance.

Junioři Havířova tak berou tři důležité body. Další utkání sehraje juniorka AZetu v sobotu 5.3. na ledě Českých Budějovic. Zápas začíná v 15:30.