Těsnou výhru trefil Křibík

Libor Gavlas | 24.09.2010

Ve velmi vyrovnaném utkání domácí vždy proti Olomouci vedli, ale hosté pokaždé dokázali odpovědět. Na poslední branku Křibíka z padesáté minuty už ale odpověď nenašli a odjeli z Havířova z prázdnou.

Extraliga staršího dorostu - 7.kolo pá 24.9.
AZ Havířov - HC Olomouc
4:3
(1:1,2:1,1:1)
Branky a nahrávky: 9. Křibík (Diviš, Juhász), 31. Ryška (Školoud, Glos), 37. Juhász (Křibík, Diviš), 50. Křibík (Juhász) - 17. Schejbal, 33. Kebza (Schejbal), 42. Peštuka (Zítka). Rozhodčí: Jeřábek - Fiala, Barteček. Vyloučení: 6:8 . Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 43:24. Průběh utkání: 1:0,1:1,2:1,2:2,3:2,3:3,4:3.
AZ Havířov: Tomšů - Flamík, Čintala, Ryška, Kostelník, Kuchař, Szewieczek, Koóš - Kasperlík, Juhász, Diviš, Vyčesaný, Pasker, Suchý, Křibík, Glos, Školoud, Dýrr
HC Olomouc: Lukáš - Schejbal, Škůrek, Němec, Venkrbec, Mičo, Ziegler, Pakši, Jirák - Novotný, Kebza, Peštuka, Jergl, Hánl, Ostřanský, Bauer, Zítka, Heš, Koutský

Domácí se do svého soupeře pustili v první třetině zostra, ale z mnoha střeleckých pokusů neskončil v síti ani jeden. Nastavený metr rozhodčího Jeřábka pociťovaly na začátku střídavě oba týmy, když na trestnou lavici putoval nejprve domácí hráč, a pak se hráči hezky spravedlivě střídali. Když si odpykával trest druhý olomoucký hráč, dokázali domácí přesilovku využít. Po asistencích Jakuba Juhásze a Jana Diviše se trefil přesně Jan Křibík - 1:0. Hosté ale dokázali ještě v první třetině srovnat zásluhou sólové akce Schejbala - 1:1.

V úvodní třetině domácí hanáky přestříleli 19:10, ale stav byl po jejím skončení nerozhodný. Od druhé třetiny se zase roztyhl pytel s vyloučeními a nejzaměstnanějšími muži byli v těchto chvílích dohlížitelé na trestné lavici. V jedné z přesilovek se domácí dostali opět do vedení. Petr Školoud posunul kotouč na modrou k Filipu Ryškovi, který využil zakrytého výhledu gólmana a poslal kotouč přesně do horního rohu - 2:1. Z vedení se však domácí neradovali ani dvě minuty, protože po akci Karla Kebzy s Jakubem Schejbalem bylo srovnáno - 2:2.

Do třetí třetiny však šli s nejtěsnějším náskokem domácí, když střelu Jana Křibíka vyrazil brankář Lukáš pouze k osamocenému Juhászovi, který měl před sebou prázdnou branku a nechybil - 3:2. Do třetí třetiny však hosté nastoupili s odhodláním vyrovnat a to se jim povedle po necelých dvou minutách. Ještě do loňské sezóny hráč Havířova Jiří Peštuka po nahrávce Jindřicha Zítky opět srovnal - 3:3. Domácím se však povedla ještě jedna pěkná akce. Jakub Juhász totiž vymyslel v útočném pásmu výbornou přihrávku na osamoceného Jana Křibíka, který sám před brankářem nezaváhal a zařídil domácím nejtěsnější výhru.

Jan Křivohlávek - Zápas ovlivnilo to, že po dvou desetiminutových trestech nemohl nastoupit náš nejlepší obránce Deutsch. Už tak byly naše zadní řady oslabené, protože nehrál kvůli zranění Bureš a projevilo se, že ta souhra nebyla taková jako v jiných zápasech. Utkání bylo vyrovnané, šance byly na obou stranách. My jsme nakonec byli šťastnější a dokázali o ten jediný gól vyhrát. Navíc se nám ke vší smůle zranil další hráč z prvního útoku - Kasperlík, o kterém se dozvíme více večer po vyšetření. Zítra do Zlína určitě nepojedeme s poraženeckou náladou, dnešní vítězství nás může jedině povzbudit. Pokusíme se překvapit.