Vyrovnaný zápas urvali za 3 body hosté

Jakub Piskoř | 19.02.2022

Ve 47. kole svedl domácí AZet tuhý boj s třetím týmem CHANCE ligy Vsetínem. Utkání již od začátku nenabízelo příliš brankových příležitostí a i proto se šli oba týmy po dvaceti minutách do šatny za stavu 0:0. Druhá třetina nabídla pětiminutovku ve které padly všechny góly. Nejprve se prosadil domácí Jurij Žolobov, ale vedení Havířova vydrželo jen 17 sekund. Vítěznou branku poté obstaral David Vítek. Vsetín si ve třetí třetině vedení vcelku pohlídal a Azeťáky do šancí příliš nepouštěl.

Chance liga - 47.kolo so 19.2.17:00
AZ Heimstaden Havířov - VHK Vsetín
1:2
(0:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 26. J. Žolobov (Chroboček, Hotěk) – 27. Jonák (Rob, J. Říha), 31. Vítek (D. Březina, J. Říha). Rozhodčí: Zavřel, Cabák, Hranoš, Hanzlík. Vyloučení: 2:3. Využití: bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 563. Střely na branku: 38:26 (15:9, 13:12, 9:5). Zblokované střely: 6:17. Vhazování: 21:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

AZ Heimstaden Havířov: Štipčák – G. Jansons, Chroboček, T. Pastor, M. Hlaváč, Mrowiec – J. Doktor, Hudeček (A), Dostálek – Křemen, Maruna (C), Tjurin – L. Bednář, Hotěk, J. Žolobov – Damašek, Krupa, D. Luža – Mrva.
VHK Vsetín: J. Málek – Hryciow, Ondračka, Š. Jenáček, J. Říha, Smetana, Štach (A), J. Jenáček – Jonák (C), Pšurný, Rob – R. Půček, Pitule, Hořanský – Berger, R. Vlach, Gago – Vítek, D. Březina, Klímek.

Úvodní třetina utkání byla poměrně opatrná. K první vážnější příležitosti se dostal člen čtvrté formace Dominik Luža, nicméně z mezikruží nevypálil přesně a brankář Jakub Málek vyrazil. Vznikla před ním nebezpečná skrumáž, nicméně Málek si puk pohlídal a sudí přerušili hru.

Netrvalo dlouho a před brankoviště se natlačil Tomáš Pastor a jeho útočný kolega Vlastimil Dostálek, nicméně Málek svůj tým hodně podržel. Druhý jmenovaný forvard ještě necelé dvě minuty před sirénou najížděl na Málka, ale hostující brankář opět ukázal svou kvalitu. Betonem zastavil stoprocentní možnost.

Trvalo pět minut druhé třetiny, než se vystřídaly velké šance na obou stranách. Nejprve Jakub Doktor nastoupil do rychlého kontru, nicméně Jakub Málek dál úřadoval. Havířov pak zachránil Marek Štipčák, na kterého vyrukoval obránce Ondřej Smetana, ale trefil jen masku gólmana Slezanů.

Havířov se ujal vedení po nahození Michala Hoťka od modré čáry. Před brankou zůstal zcela nepokrytý Jurij Žolob. Ruský útočník vyzrál na Málka forhendovou kličkou z bezprostřední vzdáleností, krásně umístil puk nad beton a outsider šel do vedení.

Nejužitečnější hráč Valachů Luboš Rob ovšem velmi záhy vymyslel gólovou akci. Jeho přihrávka od pravého mantinelu našla před brankovištěm zaparkovaného Víta Jonáka, který tečí na zadní tyč srovnal skóre. Hudeček sice mohl zápas znovu srovnat, ale přečíslení tři na dva neproměnil.

A pak přišel zákonitý trest VHK. V mezikruží mohl pálit David Vítek po skvělé přihrávce jeho jmenovce Březiny přesně pod horní tyčku. Vsetín se ujal vedení, po zbytek zápasu už ho neztratil. Ve 45. minutě připravil příležitost David Chroboček, ale dorážka nevyšla. Největší příležitost na srovnání zhruba šest a půl minuty před koncem zahodil Vlastimil Dostálek, když v samostatném úniku netrefil zařízení.

Vsetín se na ledě předposledního Havířova trápil, ale nakonec odvezl z Gascontrol Arény tři body a výsledek 1:2.

Domácí trenér Tomáš Potěšil: My jsme odehráli docela slušné utkání v Jihlavě a taktikou jsme na něj chtěli navázat. Praktikovali jsme ji a musím kluky pochválit, protože jsme proti favoritovi soutěže jsme odehráli velmi slušné utkání. Jsem na kluky docela pyšný, jak k zápasům přistupují. Jak už jsem říkal, je těžké kluky motivovat v momentálním stavu, kde se nacházíme. Musím hráče pochválit za přístup a nasazení. Dokonce jsme soupeře přestříleli, šance byly, oba gólmani chytali výborně. Nechybělo moc. Dostálek jel před koncem sám na branku, kdyby proměnil, skončil by duel za mě spravedlivou remízou. Hokej se však hraje na branky, my jsme dali o jednu méně, ale musím mužstvo vyzvednout za výkon, které tentokrát podalo.

Jan Srdínko (HHK ROBE Vsetín): Kluky jsme upozorňovali na to, že nás nečeká nic snadného, a to se také potvrdilo. Havířov sehrál výborné utkání s Jihlavou a znovu ve výkonu pokračoval. Pro nás zápas nebyl jednoduchý. Nicméně měli jsme do něj dobrý vstup. Zbrzdila nás dvě vyloučení, což dostalo soupeře na koně. Začal mít dobrý pohyb, vytvářel si šance a v důležitých momentech nás podržel brankář Málek. Z jeho strany výborný výkon. Jinak se dá říct, že jsme měli hru pod kontrolou, nicméně z tlaku pramenilo to, že se někdo zapomněl v obranné hře a Havířov šel do přečíslení a do brejků. Málek stál, jak měl a pochytal šance. Jsme rádi za tři body a budeme se připravovat na další utkání.