AZ se pokusí ve středu vybojovat první body v Novém Jičíně

27.09.2022 | Josef Nudera

Středa 28. 9. 2022 je ve znamení státního svátku, ale zároveň i 2. kola letošního ročníku 2. ligy. Na Havířov čeká první ligové utkání na ledě soupeře, kdy se střetne s Novým Jičínem. S tímto protivníkem se AZet utkal dvakrát v přípravě, ale ve středu to bude už o ligové body. Utkání startuje od 18 hodin.

Havířov v úvodním kole prohrál s Vyškovem

Pokud jste byli v sobotu v hledišti Gascontrol arény, asi nebude potřeba se nějak dlouze vracet k poslednímu utkání havířovského AZetu. Nováček z Vyškova měl dobrý start do utkání, na který navázal ve zbytku první třetiny, ze které si odnesl náskok 3:1. Druhá třetina se hrála bez branek. Ve třetí části utkání se dokázali hosté prosadit rychle po začátku. Havířov pak sice ještě snížil, měl spoustu šancí, hosty přestřílel 47:25, ale na více než snížení na konečných 2:4 to nebylo. Dvě třetiny hrál Havířov aktivní hokej, vypracoval si řadu šancí, což je příslibem do dalších utkání.

„Musíme být lepší v předbrankových prostorech. Už je to druhý nebo třetí zápas, kdy nesbíráme puky na brankovišti. V útočném pásmu jsme to měli moc upracované. Pokud zlepšíme hru na brankovišti, bude padat i více branek,“ poukázal na jednu z možných příčin prohry havířovský trenér Jiří Raszka.

Reportáž z utkání AZ – Vyškov, včetně ohlasů obou trenérů, si můžete přečíst ZDE.

„První třetinu jsme zaspali, druhá a třetí třetina už byly daleko lepší. Předvedli jsme tam prvky, které jsme celé léto trénovali. Bohužel nám chyběl klid v koncovce. Například když jsme je dvakrát přečíslili tři na jednoho. Jeli jsme i samostatný nájezd. Když tyto šance začneme proměňovat a přidáme herní klid, tak bychom měli vyhrávat,“ řekl v pozápasovém rozhovoru útočník AZet Jiří Zdeněk.

Sestava Havířova z posledního utkání

Štipčák – Mrowiec, Havlík, Kuboš, Homola, Kunc, Dudáš (A) – Pastor, Zdeněk, Mrva (A), Ćmiel, Krupa, Kolarz (C), Plevka, Urbančík, Pawliczek, Antoníček, Apolenář, Foltýn, Kofroň

Rozhovor s Jiřím Zdeňkem si můžete pustit ZDE.

Nový Jičín ztratil dobře rozehraný zápas s Havlíčkovým Brodem

Náš středeční soupeř z Nového Jičína měl na rozdíl od Havířova premiéru v letošním ročníku 2. ligy rozehranou více než dobře. Ještě do 53. minuty vedl 3:1. Hosté z Havlíčkova Brodu dokázali využít přesilovku a postupně třemi brankami utkání zcela otočit na svou stranu. Závěr utkání byl dramatický a vyhrocený, a to nejen z důvodu vyrovnaného stavu.

„Utkání se mi těžko hodnotí. Začali jsme dobře. První gól jsme dostali po naší chybě při střídání. Tlačili jsme se do brány a vytvořili si spoustu šancí. Mohli jsme si vytvořit větší vedení, ale bohužel nám to tam nespadlo. Ve druhé třetině nás podržel brankář, ale zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou. Takový závěr sem prostě nepatří. Takové zákroky by se měly automaticky pískat jako fauly,“ hodnotil vyhrocený a dramatický konec utkání Kamil Gebauer, hlavní trenér Nového Jičína.

Sestava Nového Jičína z posledního utkání

Šimonů (Galuška) – Váňa, Kožený, Tomeček, Foltýn, Hladiš, Hruška, Holáň – Štefka, Handl, Konečný, Flok, Sluštík, Franek, Gebauer, Maliník, Lehečka (C), Hilšer

Jak vidí středeční utkání na ledě Nového Jičína trenér Havířova Jiří Raszka?

„Víme, že nás v Jičíně nečeká nic jednoduchého. Se soupeřem jsme odehráli dvě přípravná utkání. Nový Jičín má zkušené mužstvo a hráči se mezi sebou dobře znají. I přes prohru v prvním kole máme na čem stavět. Utkání s Vyškovem nebylo odehráno špatně, měli jsme hodně šancí a zlepšili jsme forčeking, který si chceme přenést i do dalších zápasů. V sobotu jsme spálili hodně velkých šancí, a to se potvrdilo i po zhlédnutí videa. Vyložených šancí bylo opravdu hodně, dvakrát nebo třikrát jsme byli úplně sami před brankářem, měli jsme trestné střílení, ale neproměnili jsme ho. Bylo tam spoustu zakončení ze slotu, území, ze kterého padá nejvíce branek. Musíme být v těchto prostorech lepší. Věřím, že když zlepšíme produktivitu a budeme mít větší klid v zakončení i důraz před brankou soupeře, tak to utkání zvládneme,“ říká před utkáním s Novým Jičínem Jiří Raszka, trenér AZ Havířov.

Havířov se s Novým Jičínem utkal na jeho ledě v rámci přípravy, kdy vyhrál 4:3 po nájezdech. Jak může mít tato výhra vliv na středeční utkání? „Utkání v Novém Jičíně bylo vyrovnané, vedli jsme 3:1, ale nepohlídali jsme si dvakrát druhou vlnu soupeře. V tom je soupeř silný, to si musíme pohlídat. Tyto situace musíme pokrývat. Výhra v Jičíně nebude mít na utkání vliv, doma jsme s nimi prohráli. Chceme se soustředit na každý zápas, nedíváme se dozadu, ale ani dopředu,“ potvrdil nebezpečí soupeře Jiří Raszka.

S jakou sestavou vyjede Havířov do utkání, se zatím přesně neví. „Sestavu řešíme. Bohužel nás před začátkem sezony postihla nějaká viróza. Sestavu musíme trochu kombinovat, ale my si s tím poradíme,“ ujišťuje Jiří Raszka všechny fanoušky, nejen ty, kteří ve středu pojedou do Nového Jičína tým podpořit. O přesných změnách v sestavě budeme informovat před zápasem.

Utkání startuje v Novém Jičíně 28. 9. 2022 od 18 hodin. Pokud se nevydáte podpořit AZ přímo do hlediště, můžete sledovat textový přenos na serveru onlajny.com.

V případě, že se chystáte na některé z dalších domácích utkání Havířova a ještě nemáte permici, můžete si ji koupit ZDE.